Велике свято музики

У середу 17 травня до нашого ліцею завітали вихованці та їх наставники з музичної школи Тисменицької школи мистецтв імені Йова Княгиницького. Творчий колектив представила директорка закладу Кароліна Секрета. Музична школа не вперше на нашій сцені, рактикуємо такі зустрічі, бо вони дарують велике свято свято музики. Серед виконавців багато учнів Клубовецького ліцею, які навчаються у  музичній школі. Зокрема. Віталій Білуник (9 клас) - цимбали, Діана Лесюк (7 клас) - бандура, Евеліна Мисик (4 клас), Аліна Плекан та Яна Волосянчук (2 клас) - скрипка.  

#Velykden_2023k

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони глядвчів – любителів театру. День театру  відзначають в усьому світі з 1961 року (відповідно до рішення IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО). Вперше про театр згадується у літописах від 497 року до н.е. Є перша згадка про театральне свято, присвячене богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів. Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського. Похід у театр - завжди свято.

Найкраще говорити про театр - у театрі, відчути його атмосферу і серцебиття, зайти у простору залу, всістися у затишне місце в партері, роздивитися широчінь і округлість театральної зали, чисельне сусідство незнайомців-глядачів і ... раптом гасне світло, чутно аплодисменти і відкриває простори господиня-сцена.  Серце переповнють благородні відчуття причетності до великого і вічного живого слова. Напередодні Дня театру учні 4 класу організували поїздку до театру.

   21 березня – Всесвітній день поезії. Святкуємо його якраз після днів особливого вшановування великого поета України Тараса Григоровича Шевченка та поетеси-шістдесятниці Ліни Костенко. Святкуємо, коли ще смак сильної поезії на вустах. Українська земля виплекала багатьох талановитих поетів. У всі часи, в найсвітліші і найбуремніші дні нашої історії вона була дзвоном і дзвонарем, будила і вела, просвітлювала і надихала. Поезію люблять всі. Вона стан душі, мова душі. Вона найтонше відчуває і найглибше передає почуття і вбирає у найкращі словесні та мелодійні шати. А ще у нас народ – читач, він обирає свою поезію, цитує, декламує, кладе на ноти. Сьогодні на занятті гуртка журналістики ми теж вибирали і декламували поезії, які нам припали до душі. Флешмоб «Вибирай і читай» ми проводимо щороку. Цьогорічний флешмоб вирізнявся з-поміж усіх попередніх. Учні шукали і декламували виключно патріотичні твори.

   Учні сьомого класу на уроці образотворчого мистецтва малювали один з багатьох українських оберегів - ляльку-мотанку. Зображали оберегові символи, кольори, форми. Поряд із завданням намалювати учні виготовляли обереги з жовто-блакитних ниток. Дальше естафету перейняли гуртківці і теж приєдналися до виготовлення патріотичних ляльок-мотанок. Зараз ляльки можна розглянути на виставці у коридорі-переході ліцею. Згодом ляльки будуть передані волонтерам. Дякую усім учням, хто приєднався і взяв участь у виготовленні.

 

   З початку семестру п’ятий клас знайомиться з синтезом образотворчого мистецтва із іншими видами творчості, його роль у сценічних мистецтвах, кіно. Цікаво спостерігати, коли учні починають дивитись на урок образотворчого мистецтва ширше, і розуміти, що малювати можна не тільки в альбомі. Можна малювати ілюстрації в книгах, декорації для вистав, афіші для реклами подій, персонажів для вистав у театрах ляльок тощо. На уроці ми наочно розглядали яка книжка цікавіша - без малюнків чи з малюнками. Дізналися про обкладинку та її роль, шрифти, буквицю, сторінкові ілюстрації, заставки і кінцівки. Учні пробували декорувати першу букву свого імені таким чином створювали буквицю. Наступного уроку знайомилися з цирком, його учасниками, головними акторами. Учні малювали яскравих різнобарвних клоунів, тварин, арену тощо. Ділилися враженнями від перегляду циркових виступів.

#mysteztvo_emoziy                        Поповнюємо рубрику "Мистецтво працює з емоціями"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Чи знайомі ви з самчиківкою? Серед відомих українських традиційних розписів навряд чи часто фігурує самчиківський. В першу чергу асоціація викликає образи петриківського розпису, косівського, яворівського. Давайте познайомимося ближче з забутим, але дуже колоритним і цікавим самчиківським розписом, придивимося до нього, відтворимо, запам'ятаємо! Перед вами представлені роботи учнів Клубовецької школи Божени Дутки (5 клас) та Владислава Турика (7 клас) виконані в стилі самчиківського розпису.    

Самчиківський розпис (або самчиківка) як вид українського декоративно-ужиткового мистецтва зародився  наприкінці XIX – на початку XX ст. у селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області й поширився південно-східною Волинню, на межі з Поділлям.

#mysteztvo_emoziy                               Поповнюємо рубрику

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Визначні місця села Клубівці.   #mysteztvo_emoziy    Вироби декоративно-прикладного мистецтва

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня української мови та писемності

 

 

 

 

 

 

 

 

   Буквиця – перша літера початкового слова книги, глави чи розділу твору, збільшена за розміром порівняно зі звичайною початковою літерою. У рукописних книгах буквиці зазвичай були кольоровими; їх прикрашали мініатюрами в орнаментальному стилі: із зображенням рослин, тварин, людських фігур.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Осіння монотипія. Гурток "Натхнення".               Стрічковий рослинний орнамент. 5 клас

   Мистецтво працює з емоціями — саме за це ми його любимо. Не знаючи автора, не знаючи що спонукало його створити той чи інший художній твір ми можемо відчути цілий спектр емоцій від побаченого. Це бадьорить, затягує і розслабляє. Тому ми можемо довго розглядати картини, слухати музику, переглядати кінострічки тощо. Вони нас надихають, відкривають з іншої сторони. Мистецтво розвиває нашу чуттєвість. Мистецтво — це один зі способів витягнути з себе ті почуття і емоції, з якими в реальному житті ми рідко зустрічаємось. Зародилось мистецтво разом з появою людини. Так і існує до тепер. Змінюються люди – змінюється мистецтво. Воно швидкоплинне, багатогранне і незвідане.

 

 

      Всі діти люблять казку, у кожного є свої улюблені казкові герої. А коли запросити всіх казкових героїв на свято, то вийде прекрасний казковий бал. Такий казкова подія відбулася напередні Нового року, 28 грудня, в групі дошкільної підготовки "Сонечко".  Надворі у цей час сніг і мороз, як і годиться під Новий рік. А в актовому залі затишно і весело. Тут прибрана пишна новорічна ялинка, біля неї примостився великий сніговик, довкола багато сніжинок та гірлянд. Залунала музика і на середину залу один за одним виходили казкові герої: Мальвіна і Буратіно, Білосніжка з гномами, Попелюшка, Фея, Принц, Червона шапочка з Вовком, Чарівниця Зима та білесенькі Сніжинки.

 

 

 

 

 

 

 

 

  02 червня у Клубовецькому ліцею відбувся концерт "Музика єднає всіх" ІІ фортепіанного відділу Івано-Франківської ДМШ №3 ім. Кос-Анатольського, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

    Ось і Останній дзвінок у ліцею. Наш навчальний рік підійшов до завершення. Багато учнів радіють, що нарешті закінчилось навчання. А от наші випускники будуть сумувати за ним, за ліцеєм, друзями, вчителями і всім шкільним життям. Для них умить подорожчали всі моменти, які вони прожили тут з першого до одинадцятого класу. Щоб зробити приємність для випускників ми, учні 7-8 класів, підготували дуже креативну фотозону. Використали для цього дерев’яний паркан, яким відгороджено місце, для будуть добудовувати новий корпус школи. Спершу крейдою розробили шаблон з написом «Випуск – 2021», а у четвер 27 травня о 17.00 зійшлися біля школи і взялися за фарбовування. Працювали із кольоровими балончикам. Досвіду не мали, набували його під час фарбування. Робота закипіла і всім принесла море позитивних емоцій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Учасники арт-проекту "Великодні візерунки" учні 1-4 класів. Розробку розмальовки писанки підготувала Вероніка Козубаш з 7 класу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Розписували писанки та прикрасили ними перехідну галерею у ліцею учні 3-4 класів. Усі творили святковий настрій напередодні Воскреміння Христового.

т

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Клубовецький ліцей та бібліотека отримали в дарунок книги - збірник поезій "Малюнки на блокпостах"  та збірник казок "Подаруємо дітям казку" від поетеси з Дніпропетровщини Лариси Омельченко. Приємно отримувати такі дарунки. Натомість обіцяємо прочитати та поділитись своїми враженнями. Дякуємо, Ларисо Павлівно!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставка малюнків за мотивами творів Тараса Шевченка

   Нещодавно в Клубовецькій школі відбулася вистава "Дивна картина" за п'єсою Лариси Омельченко, яку авторка написала за мотивами однойменної казки учениці нашої школи (тепер вже випускниці) Юлії Сондей. Інсценізувала п'єсу завдрамгутка Слупська Світлана Ярославівна, музичний супровід забезпечив Середюк Роман Петрович,  фотографом був Михайло Турик з 11 класу. Герої цієї казки: дві мальви, дідусь Вусань, Калинка, Вербинка, два горобці, господиня фабрики, Гавчик і Нявчик. Роль першої мальви грала Анастасія Кожушок, другої - Юлія Волосянчук з 4 класу, дідусем був Ільницький Максим, Калинкою була Лесюк Діана, Вербинкою - Кучар Тетяна, одним із  горобців - Ігор Борушок, другого зіграв Баб'як Святослав, господинею фабрики  була я, Кузенко Діана, котиком був Палагіцький Дмитро, песиком - Каратчук Максим.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Малюнки Святослава Баб'яка з 4 класу, Іванни Петелюк з 1 класу та Діани Лесюк з 5 класу.

 

 

 

 

 

 

   

          З нагоди великого християнського свята Воскресіння Христового у школі відбулася виставка малюнків учнів початкових класів "Світле свято Великодня". Організатор виставки Олеся Романівна Марцінко. В умовах карантину виставка розвернута на сторінці "Шкільна правда" у Фесбуці, шкільному сайті та газеті "Шкільна правда". Близко 30 робіт надійшло на виставку. Різними техніками та засобами школярі передали величність та радість Пасхальної події - Воскресіння Христового. Кожен малюнок заслуговує особливої уваги. Від них йде велике тепло і світло. Шкільні журналісти створили спеціальний фільм - слайд-шоу "Наші барви кольорові. Великдень, 2020", в яке ввійшли всі малюнки та творчі роботи учнів, присвячені Великодню. 

   27 лютого відбулося урочисте відкриття виставки робіт вишивальниці Пісецької Богдани Андріївни (1945 р.н.) у перехідній галереї Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Майстриня представила 18 нових робіт, це лиш мала дещиця із її творчого доробку. Як зізнається Богдана Андріївна, картин вона вишила 170, а інше - сорочки, рушники, серветки, подушки, килими,  штори - це вже не злічити.

  14 лютого в День святого Валентина учні шостого класу організували благодійну ярмарку солодощів, яку завершили концертною програмою  "З любов'ю 6 клас".  Сьогодні на шкільній сцені шостий клас розкривався у своїх талантах та добросерді. На благодійній ярмарці, як підсумувала класний керівник Світлана Миколаївна Дуридівка, учні зібрали 3650 грн. для дітей-сиріт з Містечка Милосердя святого Миколая, що у Крихівцях.

16 січня відбулося закриття виставки власних творів з образотворчого мистецтва учениці 9 класу Наталії Турик. На цю подію прийшли шанувальники Наталиної творчості, друзі-однокласники, шкільні колективи 5,6,9,10 класів та вчителі.  Наталія Турик - випускниця Тисменицької школи мистецтв ім. Йова Княгиницького, викладач Надія Василівна Теличкан. Любов до малювання Наталя проявляла змалку. У родині тато Ігор Васильович художник, він, як зізнається Наталя, перший її критик і натхненник.