Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Квітуча композиція з сухоквітів

   Одинадцятикласники з вчителем хімії та біології Мирославою Михайлівною Назарук створили квітучу композицію з сухих квітів. Витвір досить презентабельний та унікальний. Композиція виготовлена для шкільного молитовного куточку (каплиці).

Дошкільнята знайомляться з властивостями ґрунту

   Сьогодні вихованці групи дошкільної підготовки "Сонечко" знайомилися з властивостями ґрунту. Спершу вихователь Наталія Романівна Антошків розповіла про велику роль ґрунтів, потім познайомила дошкільнят з мешканцями ґрунтів (черви, миші, борсуки, кроти, землерийки, різні комахи). Діти упізнали дощового черв'яка і здивували, коли довідалися, яку користь він приносить для підвищення родючості ґрунту. малята пильно розглядали, які ходи прокладає черв'як у грунті. Після ознайоммлення з ґрунтами, дошкільнята взялися за роботу. На практичному занятті вони висаджували в грунт квасолі.

Укріплення берегів у Берегах

   Ми впевнені, що багато наших школярів навіть не здогадуються, які складні роботи з укріплення берегів проводяться у місцевості, яка називається Береги.

   Сьогодні ми, Михайло Турик (8 клас) та Анастасія Палагіцька (4 клас) зробили для вас фоторепортаж з вулиці Берегової. Ці складні роботи називаються берегоукріпленням. І, як пояснили нам дорослі, вони потрібні для того, щоб захистити вулицю від зсуву грунтів та регулювання русла потічка. Роботи ще не завершені.

Не засмічуйте ліс!

   На світі є мальовнича країна, яка відома нам усім. Ця країна має назву Україна. Про красу України складають вірші, співають пісні. У нашій країні є багато полів, лісів, є гори та різні краєвиди. Але на превеликий жаль, ліси, а зокрема і наш ліс, засмічені купами сміття та різними речами, які не потрібні для такої мальовничої природи. Часто проходячи лісом ми бачимо великі звалища, де люди (наші!) привозять та викидають сміття та непотріб з дому. Всі окраїни лісу, особливо яри, засипані мусором так, що неможливо пройти. Через халатність та нерозуміння людей повітря забруднене поганим запахом і різною хімією, від цього ми часто хворіємо.

Про домашніх чотиролапих улюбленців

    Якось на початку жовтня був День тварин. Я вирішила у школі розпитати учнів та вчителів (кого зустріну, бо це було після уроків на гуртку) про їхнє ставлення до тварин, та їхніх домашніх улюбленців. Виявляється, усі люблять тварин: хто песика, хто котика, у когось є рибки, папуги, хомячки. Домашні чотиролапі є вірними друзями. Для когось вони є  розрадою, хтось намагається навчитися турбуватися про когось ще, а хтось - не відчувати самотність... Ми їх любимо, намагаємося догодити, пестимо та віддаємо їм свою ласку. І завжди у відповідь ми отримуємо відданість, бажання розрадити нас, якщо ми у поганому настрої або чимось засмучені... «Собака — єдина істота, яка любить вас більше, ніж ви самі.» - сказав давно Генрі Уіллер Шоу. І воно справді так.

"Оббирала кукурудзи, знайшла червоненькі..."

   Осінню збирають урожай з городу: карпотлю, кукурудзу, буряк, моркву, гарбузи. У цей період дуже багато роботи, особливо у моєї бабусі. Бабуся Марія дуже любить город, він для неї як друг, як добрий тато. Вона його розуміє, знає, яким він має бути,  що йому потрібно, де що садити. Город годує всіх, тому бабуся його дуже шанує. Недавно на городі жали кукурудзу, снопи і мішки з качанами носили у стодолу. Я пригадала собі, коли кукурудзи були ще зелені, то любила ходити між ними, як у лабіринті. Було весело! А бабуся розказала мені, що колись кукурудзів садили дуже багато, а коли обламали всі качани, то скликали сусідів на толоку, допомагати лупити кукурудзу. За роботою співали, розказували усякі цікаві історії.

Дошкільнята відпочивають

   Осінь дарує золоті дні, напоєні сонечком, теплом та лагідним вітерцем. У таку погоду дошкільнята залюбки відпочивають на ігровому майданчику. Тут для них є різноманітні атракціони. А найбільше малята полюбляють грати ігриз вихователькою Наталею Романівною Антошків. То вони роблять веселий паровозик, то стають в круг, а котик ловить мишку, то різні ігри з м'ячем. А то просто покопаються у пісочниці. Так вони здружуються, творять маленьку спільноту допитливих п'ятиліток, вчаться спільно гратися, ділитися іграшками.

Карти знань. Пам'яті

Поради Тоні Бьюзена з техніки створення ментальних карт

Важливо розміщувати слова на гілках, а не в ромбах і паралелепіпедах тощо. Важливо і те, що гілки повинні бути живими, гнучкими, загалом, органічними. Малювання ментальної карти в стилі традиційної схеми повністю заперечує ідеї майндмеппінгу. Це сильно ускладнює рух погляду по гілках і вносить багато зайвих однакових, а отже монотонних, об'єктів.

Третьокласники побували у Яремчі

   Літо у третьокласників розпочалося мандрівками рідним краєм. Зі своєю вчителькою Марією Василівною та батьками школярики побували у Яремчі — карпатській перлині, місті, що славиться гірською красою, високими смереками, ріками, водоспадами, багатою історією славних опришків, гуцульськими ремеслами, чудовими відпочинковими місцями. Екскурсію проводив гід і юні мандрівники довідалися багато цікавого про Яремчу та карпатський край. Усіх зачарував водоспад,  який спадає з високих скель, зоопарк з карпатськими дикими тваринами.

Екскурсія у ліс

   Мандрівку у рідний ліс організували третьокласники. Від школи до лісу недалеко. Дорогою роздивляися природу рідного краю, називали дерева, квіти, які зустрічалися по дорозі. Ліс зустрів школярів привітним затінком. Сотні відтінків зеленого кольору відкрилися перед дітьми. Все свіже, яскраве. У лісі дуже гарно. Пташки співають, школярі переспівують їх. Пильнувати за школярами учительці допомагали батьки.

Веселі баранці

   Як ви гадаєте, що це у дитячих руках? Ні, це іграшки із Кіндер-сюпризу. Це другокласники на уроці трудового навчання виготовляли із пластиліну маленьких, веселих баранців. Погляньте на їхні долоньки, на кожній з них витвір власної уяви та фантазії. Дивлячись на цих кумедних баранців, пригадується пісенька: "Два маленькі баранці напекли собі млинців: біля столу сіли і все зразу з'їли: гам! гам! Отакі-от молодці два маленькі баранці!" Робота принесла задоволення школярикам, вони запросили "Шкільну правду" задокументували цю подію.

Задумані котики

   12 квітня учні другого класу на уроці трудового навчання виготовляли з пластиліну задумливих котиків. За задумом усі котики мали сидіти на травичці і дивитися на зорі. Цю аплікацію школярі робили на кольоровому картоні.  У когось аркуш картону був синього коляру, у когось - чорного, навіть, рожевого. Усі учні дуже старалися. Завдяки старанню у другокласників вийшли чудові замріяні котики. Аплікації юні умільці виготовляли разом Наталею Василівною. Учням сподобалися їхні котики, вони радо показували свої роботи класному керівнику Світлані Василівні.

Цікава математика у дошкільнят

   Цікава математика у дошкільнят або як дошкільнята рятували Колобка від хитрої Лисиці.

 Усі добре знають українську народну казку "Колобок", який "від баби втік, від діда втік... і попав у зуби хитрої Лисиці". Малята із дошкільної групи "Сонечко" Клубовецької загальноосвітньої школи вирішили змінити хід подій і врятувати Колобка за допомогою математики. Юні рятівники долали складні перешкоди для порятунку улюбленого героя. Спершу школярики вирішували приклади. У кожного в руках була хмаринка, а на ній приклеєний приклад на додавання чи віднімання. За допомогою паличок малята виконували арифметичну дію, а результат показували різнокольоровими прищепками, які прикріплювали до хмаринки.

Ми побували у науковому музеї

   2 березня 2017 року два класи Клубовецької школи - восьмий і шостий - побували н екскурсії в інноваційно-виставковому комплексі, який організований при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і гази. Нас супроводжували директор школи Володимир Ярославович Пронюк, класні керівники 8 класу - Людмила Михайлівна Сенко та 6 класу Віктор Андрійович Дуридівка. Це справжнє наукове містечко на вулиці Карпатській, 15. Ми бачили дивовижні речі. Тут все для енергії та про енергію. Експонати можна розглядати та експериментувати. Я вперше побувала у такому науковому музеї. Враження чудові, багато незабутніх емоцій.

А наші бджілки літають!

   Андрійко, Валентин, Владислав, Денис, Дмитрик, Ігорко, Максимко, Мар'ян, два Святослави і Станіслав - 11 хлоп'ят - справжня футбольна команда у групі дошкільної підготовки "Сонечко" Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Вихователь Наталія Романівна Антошків добре знає їхні характери, уподобання, їхню непосидющість. Тому кожен урок -  мандрівка у захопливо-казкове - так, щоб у дитячих оченятах заблистіла цікавість. То у них жвава рахувалка, то вже літають і жужукають бджілки, а то горнуться до виховательки слухають казочку. І не просто слухають. Наприклад, прочитавши казку "Теремок", хлопчатам стало жаль звірят, бо ведмідь розламав їхню хатинку. Діти вирішили виготовити свої  теремки для звірят.

Симпатичні кошенята

  Погляньте, які симпатичні кошенята замешкали у третьому класі. Виявляється, сьогодні на уроці трудового навчання третьокласники виготовляти аплікації з тканини "Кошеня". Ця творча робота принесла школярам багато задоволення. Веселі, різнокольорові кошенята розвеселили  юних умільців. Роботи різні, цікаві і дуже симпатичні.

Лютий з снігом - земля з хлібом

П'ятикласники про лютий  

   Лютий – гарний місяць, є багато снігу, скрізь біло. Можна гратися в сніжки, ліпити бабу снігову. Лютий закінчує зиму. І скоро прийде весна. Тому хочеться насолодитися зимою.  Дерева, кущі, деякі звірі ще сплять, повільно прокидаються до весни. Здається, що я у білому сонному царстві. Лише ми гасаємо, як прудкі зайці.

Рятівниця Горобина

   Наші третьокласники полюбляють творити казки. Цього разу школярі обрали своєю головною героїнею - Горобину. Узимку Горобина годує птахів смачними ягідками. Діти мовою птахів, дерев, їхніми вчинками та поведінкою, вчать людей берегти природу, бути добрими, захищати птахів. Школярі вибирають цікаві імена для своїх казкових героїв: Цвінь, Скакун, Ріо, Кузя. А також придумують різні історії. У школярів вийшли твори-казки, етюди, оповідання. Діти щиро вболівають за долю пташат у зимову пору і бачать у Горобині справжню рятівницю. Творчі роботи учні ілюстрували малюнками.

Свято Чудотворця Миколая

    До школярів Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів завітав святий Миколай. Зустрічали Чудотворця піснями та віршами, казковими сценками з новорічно-різдвяними персонажами, веселими хороводами та щирими молитвами. Головними дійовими особами свята були другокласники, вихованці Світлани Василівни Татарин. Школярики дарували всім  радість і сміх! Ведучою дійства була - Божена Івасюк з 9 класу, Зимонькою - Оксана Овчарчин з 10 класу. Потішили святого Миколая вихованці групи дошкільної підготовки "Сонечко". Хлоп'ята солодко декламували віршики про Миколаєві дива.

Як Іванко любив пташок

   Жив собі хлопчик Іванко. Він дуже любив пташок. Щодня Іванко спостерігав за ними, бачив як пташки в’ють гнізда, як високо і гарно літають, шукають їжу, вчать своїх пташенят літати і радісно співають. Пташки запримітили маленького, цікавого хлопчика, прилетіли у його двір, сіли на дріт і защебетали. Від цього хлопчик був дуже щасливим. Восени багато птахів полетіли у теплі краї, а найвідважніші з них залишилися вдома. А коли прийшла зима, випав великий сніг, хлопчик побачив, що пташки засумували. Їм стало важко добувати їжу. Птахи шукали на деревах яблучко або калину, які людям не вдалося обірвати.

Розмаїття робіт у дошкільнят

    Справжнє розмаїття робіт у наших дошкільнят. Хлоп'ята у групі "Сонечко" дуже роботящі. У творчому куточку золотисті каченята, веселі дельфінчики, синички та море з корабликами.  Як пояснює вихователька Наталія Романівна, для кращого засвоєння матерапу дошкільнята виготовляють тематичні аплікації чи малюють. До прикладу тему про перелітні та зимуюючі птахи закріпили малюнком "Синичка".

Весела гусінь

 Першокласники завзято на уроці трудового навчання виготовляли веселу гусінь. Для роботи школярики використали яскравий кольоровий папір, тому гусениця у них вийшла, як справжня веселка-мандрівниця. Трудилися, аж натомилися - все рахували скільки ніжок у гусені. Весела гусениця-багатоніжка вийшла у кожного першокласника дуже симпатична. Якщо ви забажаєте виготовити аплікацію "Весела гусінь", то прислухайтеся до порад першокласників. Спочатку підготуйте основу. За шаблоном виріжте коло, на нього наклейте очі, ротик, ріжки. Це - голова гусениці.

Мозаїка на пластиліні

   Як ви вже знаєте, у четвер у нашій школі всі школярики молодших класів трудяться. Як ми довідалися, першокласники виготовляють натюрморт – вазу і яблуко, другий клас – новорічні ялиночки, третьокласники – мозаїку на пластиліні, четвертий – аплікацію вази з квіточками. На запрошення третього класу ми завітали із фотоапаратом. Робота називається «Рибка». Як пояснили юні майстри, їхніми помічниками були: картон, на ньому основа із шаром пластиліну 2-4 мм, дощечка, стеки, різні крупи та зернятка.

Казкові аплікації першокласників

   Кожного четверга у першокласників трудове навчання. Щоразу школярі освоюють якусь нову техніку виконання робіт. Минулого тижня учні працювали над аплікаціями з осіннього листя. Вони виготовляли метеликів. Цьогорічний четвер учні працювали над виготовленням казкової золотої рибки. Для цієї роботи потрібно: картон, кольоровий папір, ножиці і клей. Учні прикладали шаблон рибки, вирізали його ножицями. До рибки наклеювали водорості.  Казкові аплікації «Золота рибка» вийшли чудові. Школярі радо демонструють свої роботи.

Золота осінь

   Стіни Клубовецької школи скрасила виставка малюнків “Золота осінь”, яку підготували учні молодших класів.   Золота осінь позувала школярикам у жовтому листі, у ряснім дощі, з яблучком, з грибочком, з працьовитим їжачком чи примхливою хмаринкою.

 

 

 

 

  

Золотисті каченята

   Такі милі світленькі, жовтенькі, яскраві, золотисті вийшли каченята у другокласників. Вони виконували аплікацію з ниток. Свої каченята вони радо показували вчительці Світлані Василівні, учнівській редколегії, навіть, директору школи похвалилися. Усім принесли велике задоволення, як від праці так від своєї щирості. Для виконання аплікації "Каченя" потрібні клей, нитки для в'язання жовтого, червоного й оранжевого кольорів, кольоровий папір. І звичайно вправні ручки. 

Веселі сороконіжки

   Дошкільнята групи "Сонечко" запрошують подивитися яких веселих сороконіжок вони виготовляли з виховалелькою Наталією Романівною. Їхня робота називається аплікація із ватних дисків. Для роботи потрібні акварельні фарби, пензлики, ватні диски, ножиці та картон. Зелений картон у малят слугує за основу для аплікації. Ватні диски приклеюють до основи та розфаррбовують акварельними фарбами. Як це робиться на практиці ви побачите зі світлин.

Сонячні квіти у другому класі

   За вікном холодно, дощить, а у другому класі радісно і квітують соняшники. Школярики радо показують свої соняшники,  діляться досвідом їх виготовлення та порадою: коли дощить - не піддаватись настрою, а виготовляти сонячні квіти. Це досить просто. Спочатку треба підготувати необхідний матеріал: клей, ножиці, крупу або пшоно, насіння льону або гречану крупе та зелену горохову крупу.  Вирізати основу на аркуші з альбому. Змастики клеєм серединку соняшника та присипати гречаною крупою або насінням льону. Далі змастити клеєм пелюстки та присипати пшоном або кукурудзяною крупою.

Он які мешканці моря!

   У третьому класі творча атмосфера - школярі ліплять мешканців моря. Це заняття їм дуже подобається, бо воно повертає їх у сонячне літо, у незабутній відпочинок на морі. Учні обирають для своїх улюбленців яскраві кольори. Рибки, медузи, восьминого, каракатиці, морський коник, риба-світлячок, акули, навіть чорний павучок приповз у їхнє яскраве товариство.

Квіти у моєму житті

    І знову нас дивують другокласники. Недавно казки писали, а зараз квіти малюють. І не просто малюють, а розповідають про улюблені квіти їхньої родини. Природознавчий проект "Квіти у моєму житті", який триває упродовж цього тижня у другому класі Клубовецької школи захопив школяриків не на жарт. Юні дослідники роздобули багато цікавинок про квіти, їхнє походження, символічне значення, чудодійні якості а також  міфи, легенди, пов'язані із квітами. Як пошуковці школярі використовували всі засоби збору інформації, аби повніше розказати про улюблену квітну родини. Виявляється у Віталія Білуника мама любить іриси, Юрій Юхменко любить ромашки,  Божена Антошків - тюльпани, Вероніка Козубаш та Марія-Вікторія Андріїв - волошки. Рудик Давид - троянди, Ромах  Ірина та Романів Вероніка - мак, Анастасія Палагіцька - тюльпани і троянди.

3120278
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
2965
4587
22049
3078360
89618
154243
3120278

Ваш IP: 54.92.197.82
Server Time: 2018-02-23 12:32:02
Счетчик joomla