Хресна дорога - остання земна дорога Ісуса Христа, це та дорога, яка веде на Голгофу. У час Великого Посту (передвеликоднього) кожен християнин намагається пройти цю Хресну дорогу молитовно і відчути біль та страждання нашого Спасителя. У молитву Хресної дороги вкладено 14 стацій (зупинок), на яких людина повинна задуматися над своїми гріхами, упадками та пробудити бажання змінитися, зрости духовно, подолати шкідливі звички, позбудится поганих думок та намірів, простити та перепросити ображених, очистити душу, наповнити серце добротою та милосердям, чи облегшити своє горе, знайти поміч і розраду. 

Знайомство з програмою ENGin. American and British English

Нещодавно в нас відбулася зустріч з Ігорем Ільницьким, студентом Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, факультет іноземних мов. Він завітав до нас з метою познайомити нас з волонтерською програмою, яка спряє кращому вивченню англійської мови завдяки спілкуванню з носієм мови, тобто волонтером з Великобританії чи США. Спершу Ігор пояснив, що існує різниця між британською і американською англійською мовою. Це ми зможемо відчути, спілкуючись з волонтерами з цих держав.

Бо милість Його вічна...

   Нещодавно до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, наш сьомий клас підготував відеозапис молитви - псалма 136 "Бо милість Його вічна". Ідея та відеозапис нашої класної керівнички Сенко Людмили Михайлівни. В цей день ми всі прийшли у вишиванках, а із собою ми принесли Біблії та рідні прапори. Зняти відео, коли ми читаємо псалми, нам вдалося не з першого разу. Кожен з нас читав по 2 - 3 вірші псалма. Якщо чесно,  це не перше наше  читання псалмів, адже у першому семестрі ми уже молилися їх у школі разом із нашою класною керівничкою Людмилою Михайлівною. Псалом 136 – це молитва похвали Господа Бога "...Бо милість його вічна." Рекомендую всім молитися псалмами, бо це дуже гарна віршована молитва.

   19 грудня кожного року всі діти чекають з нетерпінням, адже це їхнє найулюбленіше свято. Це свято здійснення дитячих мрій. Цього року українські дітки значно подорослішали, війна вкрала у них частину щасливого безтурботного дитинства. Зараз найзаповітніша мрія кожної дитини, щоб настав мир на рідній землі. Наші маленькі першокласники з нетерпінням чекали в гості Миколая. Про своє чекання та віру у диво школярики розповідають у своїх відеосюжетах.

 Через поле, ліс і гай до нас іде Миколай!

Він везе в своїй торбинці перемогу українцям.

Першокласники щиро всіх вітають з чудовим святом святого Чудотворця Миколая та шлють свої побажання. Вчителька першого класу Марія Василівна Павлів.

Двоє учнів другого класу вирушили в далеку дорогу до святого Миколая, щоб принести йому учнівські листи. Діти дуже хвилювалися, щоб ворог не забрав їхні листи, в яких вони просять миру для України, для своїх родин, для своєї школи, друзів. Мандрівники зустрічають багато різних пригод на своєму шляху і знаходять високо в горах хатину святого Чудотворця.

   У рамках Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану" в четвертому  класі проведено урок "Безпечна дорога додому".  

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Позитивні емоції — це емоції такі як: радість, щастя, впевненість, захоплення, піднесення та інші. Ці емоції — це найбільший скарб людини. Завдяки їм ми посміхаємось, радіємо життю. Вони мотивують нас та роблять наше життя яскравішим. Такі "моменти щастя" закарбовуються у нашій пам'яті на довгий час. А спогади про них так гріють душу, згадуючи їх ми завжди посміхаємось. Немає жодної людини, яка не була щаслива чи не відчувала позитивних емоцій. Кожну людину можна ощасливити, зробити це можна по-різному. Наприклад, для когось щастя — це повернення родича з війни, для когось це  подарунки, комусь щастям є  бачити, що посміхаються інші люди, хтось радіє від проведення часу з близькими чи друзями, а когось ощасливлює улюблене заняття. Кожну людину потішить фраза "Я тебе люблю" і не важливо, хто сказав її. Перелічувати можна безкінечно, адже все в цьому світі може потішити людину, навіть тепла сонячна погода.

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

  Кожній людині потрібне фізичне загартовування і активний відпочинок. Якщо людина мало рухається і їй більше до вподоби пасивний відпочинок, то її організм починає швидше старіти і також кістки будуть ламкими.

Заняття спортом допомагають підтримувати фігуру. Також, займаючись фізичною активністю ми можемо відволіктися і ненадовго забути про наші проблеми.

Фізичне загартовування обов'язкове. Наприклад, коли ми хочемо кудись вийти погуляти, ліпше піти пішки або їхати велосипедом. Навіть невелика пробіжка на вулиці, це вже спорт. Найголовніше, фізична активність знижує дратівливість і тривожність, також покращує самопочуття, додає впевненості у собі та сприяє соціальної інтеграції дітей у суспільстві.

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

Режим праці та відпочинку є актуальним як для дітей, школярів, студентів, так і для людей які вже працюють, та займаються іншими важливими справами.

Є такі режими праці та відпочинку:

  1. Робочий і позаробочий час.
  2. Раціональний режим праці і відпочинку, та його вплив на працездатність.
  3. Методика складання розпорядку дня, та планування.

     

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Фізичне здоров'я – є однією із складових щасливого та здорового життя. Недаремно кажуть, що рух – це здоров'я. Регулярні фізичні вправи і фізична активність допомагають запобігти хворобам серця, а також безлічі інших захворювань. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Спосіб життя має найбільший вплив на стан здоровя, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, зміцнює силу організму та розкриває його потенційні можливості.
   Але давайте поговоримо про ще один не менш важливий фактор здорового самопочуття – інтелектуальний розвиток. Інтелектуальний розвиток – безперервний процес, який відбувається у вченні, праці, життєвих ситуаціях. Для чого ж він нам потрібен?

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Кожен з нас має харчуватися правильно. Але наше харчування залежить від, нашого здоров'я. Ми маємо харчуватися правильно тобто, дотримуватися раціонального харчування. Раціональне харчування – це доцільно організоване та своєчасне постачання до організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримування життя, росту.  Різноманітність і збалансованість харчування є білки, жири, вуглеводи. Білки відповідають за розвиток та зростання організму.  Жири є найважливішим енергетичним компонентом харчового раціону.  Вуглеводи є невід'ємною складовою частиною всіх клітин і тканин живих організмів.   Також треба займатися спортом, фізичними вправами для покращення діяльності травної системи.

   18 жовтня —Всесвітній день молитви дітей на вервиці. Учні Клубовецького ліцею долучилися до Всесвітньої молитви дітей на вервиці, молилися за визволення України від ворога: "Боже, Ти - наш мир і перемога, спаси і помилуй Україну". 

 

 

 

 

 

 

 

 

Велике урочисте дійство відбулося 27 серпня у церкві Святої Покрови Божої Матері села Клубівці. До Першої Святої Сповіді приступили учні 4 класу. А в часі Святої Літургії стали першопричасниками Святих Христових тайн. До цієї урочистої події учні довго готувалися. Науки проводили о. Петро Скрипник, о. Роман Шиндирівський та перша вчителька Світлана Ярославівна Турик. Разом з батьками, з хресними батьками, бабусями й дідусями четвертокласники прийшли до Ісуса.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

60 день війни                             Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Сьогодні наш світ розвивається з шаленою швидкістю. Ні для кого не є секретом те, що колись здавалось неймовірним - сьогодні є невід'ємною частиною нашого життя. Однією з таких речей, безумовно, є Інтернет. Проте, ми не завжди знаємо про його переваги або недоліки. 18 лютого, Марія Василівна Дутка провела нам, учням 10 класу, виховну годину на тему "Чому необхідно бути медіаграмотним ?" Почнемо з того, що існують поняття, про які нам не доводилося чути раніше. Тому, важливо дізнаватися про нові речі, які можуть бути як корисними, так і шкідливими для нас. А також інформувати інших, щоб попередити їх про можливу небезпеку в мережі. Важливо вміти вирізняти першоджерела, оригінальні джерела, які є достовірними, від вторинних і третинних джерел, які можуть містити відомості, які не відповідають реальній інформації. Основне питання - "Чому важливо бути медіаграмотним сьогодні?".

   16 лютого - День посиленої молитви за мир. Конференція єпископату України закликала всіх християн 16 лютого до посиленої молитви та посту за мир Україні. "У цей складний час, коли з дня на день ми переживаємо зростаючу напругу, пов’язану із загрозою повномасштабного військового вторгнення в Україну, закликаємо усіх вас продовжувати ревну молитву, підносячи з довірою свої очі до Бога, Господа світу та історії. Благаймо Бога словами Суплікації:«Святий Боже, Святий кріпкий, Святий безсмертний, помилуй нас. Від мору, голоду, вогню і війни, врятуй нас, Господи».

Учні та вчителі Клубовецького ліцею відгукнулися на заклик Конференції єпископату України, на п'ятому уроці зійшлися біля каплички та молилися вервицю за мир, завершуючи її словами Суплікації. Вервицю за мир закликав молитися отець Порфирій Шумило ЧСВВ. Запис молитви можна переглянути в Ютуб, дивіться тут... Ісусе, нехай Твій мир огорне всю землю і переможе війну!

   Стрітення - це велике християнське свято. Воно розповідає нам про зустріч Симеона з маленьким Ісусом, якого на сороковий день Богородиця Марія принесла до Єрусалимського храму на посвяту. Відбувається дуже зворушлива зустріч, на яку Симеон чекає дуже довго, до глибокої старості. Він усім сповіщає, що Ісус - син Божий, " що очі його побачили Світло...". В цей день ми йдемо до церкви на Літургію, у цей день освячують свічки, що люди теж побачили Світло.

  Цього року на Стрітення, яке завжди святкується 15 лютого, я ходила до церкви.  Під час Літургії ми запалювати свічки, в той час я відчувала легкість на душі. Пісня Служби ми стали півколом і священник освячував  свічки. Це дуже гарне релігійне свято.   Слава Ісусу Христу!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

ЙДЕ СЕЛОМ КОЛЯДА!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

З Різдвом Христовим всіх вітаєм!

Хай коляда дзвенить над краєм!

Усі, дорослі і малята, йдем

Сина Божого витати!

Несім любов і чисте серце,

Там віднайдемо мир і щастя,

Там сповняться усі надії,

Бо народився наш Месія.

Отак щороку йдем з поклоном,

Сіяють зорі, дзвонять дзвони,

Сніг простеляє нам доріжку

В Христову Церкву, правдиву й вічну.

Ісус нас радо зустрічає,

Звучать акорди величальні,

А пастушки і діточки несуть під вікна вісточки:

ХРИСТОС РОДИВСЯ! ВЕЛИЧАЙМО!

  Сьогодні у нашому ліцеї було свято до Дня святого Миколая. Це свято було дуже гарне та веселе, діти з другого класу співали, розказували вірші та танцювали. Вони чекали святого Миколая. Прийшла Зима, вона танцювала з сніжинками, грали в сніжки і зліпили Сніговика. Врешті всі діти загукали і прийшов святий Миколай. Він всіх привітав та під красиву святкову пісню сів за стіл читати дитячі листи. У листах діти писали свої побажання святому Чудотворцю. Після свята святий Миколай зайшов до нас у клас, подарував нам подарунки і ми зробили з ним фото на пам'ять. Це мій найкращій день, тому що я довго чекала святого Миколая. Мені сподобалось свято, особливо, коли Миколай співав з дітьми пісню "Ой, хто, хто Миколая любить". Ще мене розчулили листи,  у них другокласники просили, щоб їхні близькі були здорові і щоб війна закінчилась.

   У нашому ліцеї два роки тому з'явилася капличка. Її дизайн розробляв художник Володимир Березний.  Статую Матері Божої привезли з Польщі, нам допомогла придбати її сільська рада, перевізником був Ярослав Бойко. Ми всі збирали пожертви на капличку. Це були маленькі конвертики, в які кожен клав свою пожертву. По обидва боки статуї Матері Божої висять образи Ісуса Христа та Миколая-Чудотворця. Також капличку прикращають дві вази, у них зараз є великі соняшники. Це місце де можна помолитися, або поговорити з Богом. Для мене цей куточок став духовним місцем. Коли тяжко на душі прийдеш до каплички і одразу стане легше.

Святе Причастя урочисте, прийшов Ісус у серце чисте...

 

 

 

 

 

 

 

 

    12 червня 2021 року до святої тайни Сповіді та Святого Причастя приступили учні 3 класу. До цієї події вони довго і ретельно готувалися. Духовні науки проводили отці Петро Скрипник та Роман Шиндировський. І от настав цей незабутній день. Бог дарував гарну сонячну погоду. Біля школи зібралися учні 3 класу, їхні батьки та хресні. Процесійною ходою всі рушили до церкви Святої Покрови Божої Матері.

   Зараз у нас період цікавих екскурсій та мандрівок. Вчора  5 , 6 і 8  класи їхали на екскурсію у Галич. Також iз нами їхали вчителi Людмила Михайлiвна Сенко,  Йосип Дмитрович Карпів, Христина Андріївна Павлюк, Віктор Васильович Ткаченко і Христина Іванівна Шешурак. Спочатку ми поїхали у музей стародавнього побуту. Там багато старих будинків. Нам розказували звідки ті хати і коли їх побудували. Мені сподобався цей музей він знаходиться під відкритим небом і в ньому є дуже цікаво. Потім  ми поїхали в зоопарк. Там наш екскурсовод  показував тварин,  яких  привезли до них із інших зоопарків чи лісів. Деякі тварини не могли ходити, літати, чи крутилися на одному місці, а у деяких була зламана нога, шия, чи крило. І тут про них дбають, годують, і лікують. В цьому зоопарку є дуже цікаво, трохи страшно і смішно. Потім ми мали їхати  в музей і у замок.

   Молитва на вервиці учнів 3 класу

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   "Вишита хустинка на всі штири кінці", "Тікай-тікай, мишенько, до діри", "Чижику-пижику", Подоляночка" співали і водили хороводи учні першого класу.  Так розучували школярі гаївки рідного села та готувалися до прийдешніх Великодніх свят.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    У Клубовецькому ліцеї найолодші школярі нарядили Великоднє деревце.