У рамках Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану" в четвертому  класі проведено урок "Безпечна дорога додому".  

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Позитивні емоції — це емоції такі як: радість, щастя, впевненість, захоплення, піднесення та інші. Ці емоції — це найбільший скарб людини. Завдяки їм ми посміхаємось, радіємо життю. Вони мотивують нас та роблять наше життя яскравішим. Такі "моменти щастя" закарбовуються у нашій пам'яті на довгий час. А спогади про них так гріють душу, згадуючи їх ми завжди посміхаємось. Немає жодної людини, яка не була щаслива чи не відчувала позитивних емоцій. Кожну людину можна ощасливити, зробити це можна по-різному. Наприклад, для когось щастя — це повернення родича з війни, для когось це  подарунки, комусь щастям є  бачити, що посміхаються інші люди, хтось радіє від проведення часу з близькими чи друзями, а когось ощасливлює улюблене заняття. Кожну людину потішить фраза "Я тебе люблю" і не важливо, хто сказав її. Перелічувати можна безкінечно, адже все в цьому світі може потішити людину, навіть тепла сонячна погода.

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

  Кожній людині потрібне фізичне загартовування і активний відпочинок. Якщо людина мало рухається і їй більше до вподоби пасивний відпочинок, то її організм починає швидше старіти і також кістки будуть ламкими.

Заняття спортом допомагають підтримувати фігуру. Також, займаючись фізичною активністю ми можемо відволіктися і ненадовго забути про наші проблеми.

Фізичне загартовування обов'язкове. Наприклад, коли ми хочемо кудись вийти погуляти, ліпше піти пішки або їхати велосипедом. Навіть невелика пробіжка на вулиці, це вже спорт. Найголовніше, фізична активність знижує дратівливість і тривожність, також покращує самопочуття, додає впевненості у собі та сприяє соціальної інтеграції дітей у суспільстві.

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

Режим праці та відпочинку є актуальним як для дітей, школярів, студентів, так і для людей які вже працюють, та займаються іншими важливими справами.

Є такі режими праці та відпочинку:

  1. Робочий і позаробочий час.
  2. Раціональний режим праці і відпочинку, та його вплив на працездатність.
  3. Методика складання розпорядку дня, та планування.

     

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Фізичне здоров'я – є однією із складових щасливого та здорового життя. Недаремно кажуть, що рух – це здоров'я. Регулярні фізичні вправи і фізична активність допомагають запобігти хворобам серця, а також безлічі інших захворювань. Фізичне здоров'я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Спосіб життя має найбільший вплив на стан здоровя, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, зміцнює силу організму та розкриває його потенційні можливості.
   Але давайте поговоримо про ще один не менш важливий фактор здорового самопочуття – інтелектуальний розвиток. Інтелектуальний розвиток – безперервний процес, який відбувається у вченні, праці, життєвих ситуаціях. Для чого ж він нам потрібен?

Інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя

   Кожен з нас має харчуватися правильно. Але наше харчування залежить від, нашого здоров'я. Ми маємо харчуватися правильно тобто, дотримуватися раціонального харчування. Раціональне харчування – це доцільно організоване та своєчасне постачання до організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримування життя, росту.  Різноманітність і збалансованість харчування є білки, жири, вуглеводи. Білки відповідають за розвиток та зростання організму.  Жири є найважливішим енергетичним компонентом харчового раціону.  Вуглеводи є невід'ємною складовою частиною всіх клітин і тканин живих організмів.   Також треба займатися спортом, фізичними вправами для покращення діяльності травної системи.

   18 жовтня —Всесвітній день молитви дітей на вервиці. Учні Клубовецького ліцею долучилися до Всесвітньої молитви дітей на вервиці, молилися за визволення України від ворога: "Боже, Ти - наш мир і перемога, спаси і помилуй Україну". 

 

 

 

 

 

 

 

 

Велике урочисте дійство відбулося 27 серпня у церкві Святої Покрови Божої Матері села Клубівці. До Першої Святої Сповіді приступили учні 4 класу. А в часі Святої Літургії стали першопричасниками Святих Христових тайн. До цієї урочистої події учні довго готувалися. Науки проводили о. Петро Скрипник, о. Роман Шиндирівський та перша вчителька Світлана Ярославівна Турик. Разом з батьками, з хресними батьками, бабусями й дідусями четвертокласники прийшли до Ісуса.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

60 день війни                             Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Сьогодні наш світ розвивається з шаленою швидкістю. Ні для кого не є секретом те, що колись здавалось неймовірним - сьогодні є невід'ємною частиною нашого життя. Однією з таких речей, безумовно, є Інтернет. Проте, ми не завжди знаємо про його переваги або недоліки. 18 лютого, Марія Василівна Дутка провела нам, учням 10 класу, виховну годину на тему "Чому необхідно бути медіаграмотним ?" Почнемо з того, що існують поняття, про які нам не доводилося чути раніше. Тому, важливо дізнаватися про нові речі, які можуть бути як корисними, так і шкідливими для нас. А також інформувати інших, щоб попередити їх про можливу небезпеку в мережі. Важливо вміти вирізняти першоджерела, оригінальні джерела, які є достовірними, від вторинних і третинних джерел, які можуть містити відомості, які не відповідають реальній інформації. Основне питання - "Чому важливо бути медіаграмотним сьогодні?".

   16 лютого - День посиленої молитви за мир. Конференція єпископату України закликала всіх християн 16 лютого до посиленої молитви та посту за мир Україні. "У цей складний час, коли з дня на день ми переживаємо зростаючу напругу, пов’язану із загрозою повномасштабного військового вторгнення в Україну, закликаємо усіх вас продовжувати ревну молитву, підносячи з довірою свої очі до Бога, Господа світу та історії. Благаймо Бога словами Суплікації:«Святий Боже, Святий кріпкий, Святий безсмертний, помилуй нас. Від мору, голоду, вогню і війни, врятуй нас, Господи».

Учні та вчителі Клубовецького ліцею відгукнулися на заклик Конференції єпископату України, на п'ятому уроці зійшлися біля каплички та молилися вервицю за мир, завершуючи її словами Суплікації. Вервицю за мир закликав молитися отець Порфирій Шумило ЧСВВ. Запис молитви можна переглянути в Ютуб, дивіться тут... Ісусе, нехай Твій мир огорне всю землю і переможе війну!

   Стрітення - це велике християнське свято. Воно розповідає нам про зустріч Симеона з маленьким Ісусом, якого на сороковий день Богородиця Марія принесла до Єрусалимського храму на посвяту. Відбувається дуже зворушлива зустріч, на яку Симеон чекає дуже довго, до глибокої старості. Він усім сповіщає, що Ісус - син Божий, " що очі його побачили Світло...". В цей день ми йдемо до церкви на Літургію, у цей день освячують свічки, що люди теж побачили Світло.

  Цього року на Стрітення, яке завжди святкується 15 лютого, я ходила до церкви.  Під час Літургії ми запалювати свічки, в той час я відчувала легкість на душі. Пісня Служби ми стали півколом і священник освячував  свічки. Це дуже гарне релігійне свято.   Слава Ісусу Христу!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

ЙДЕ СЕЛОМ КОЛЯДА!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

З Різдвом Христовим всіх вітаєм!

Хай коляда дзвенить над краєм!

Усі, дорослі і малята, йдем

Сина Божого витати!

Несім любов і чисте серце,

Там віднайдемо мир і щастя,

Там сповняться усі надії,

Бо народився наш Месія.

Отак щороку йдем з поклоном,

Сіяють зорі, дзвонять дзвони,

Сніг простеляє нам доріжку

В Христову Церкву, правдиву й вічну.

Ісус нас радо зустрічає,

Звучать акорди величальні,

А пастушки і діточки несуть під вікна вісточки:

ХРИСТОС РОДИВСЯ! ВЕЛИЧАЙМО!

  Сьогодні у нашому ліцеї було свято до Дня святого Миколая. Це свято було дуже гарне та веселе, діти з другого класу співали, розказували вірші та танцювали. Вони чекали святого Миколая. Прийшла Зима, вона танцювала з сніжинками, грали в сніжки і зліпили Сніговика. Врешті всі діти загукали і прийшов святий Миколай. Він всіх привітав та під красиву святкову пісню сів за стіл читати дитячі листи. У листах діти писали свої побажання святому Чудотворцю. Після свята святий Миколай зайшов до нас у клас, подарував нам подарунки і ми зробили з ним фото на пам'ять. Це мій найкращій день, тому що я довго чекала святого Миколая. Мені сподобалось свято, особливо, коли Миколай співав з дітьми пісню "Ой, хто, хто Миколая любить". Ще мене розчулили листи,  у них другокласники просили, щоб їхні близькі були здорові і щоб війна закінчилась.

   У нашому ліцеї два роки тому з'явилася капличка. Її дизайн розробляв художник Володимир Березний.  Статую Матері Божої привезли з Польщі, нам допомогла придбати її сільська рада, перевізником був Ярослав Бойко. Ми всі збирали пожертви на капличку. Це були маленькі конвертики, в які кожен клав свою пожертву. По обидва боки статуї Матері Божої висять образи Ісуса Христа та Миколая-Чудотворця. Також капличку прикращають дві вази, у них зараз є великі соняшники. Це місце де можна помолитися, або поговорити з Богом. Для мене цей куточок став духовним місцем. Коли тяжко на душі прийдеш до каплички і одразу стане легше.

Святе Причастя урочисте, прийшов Ісус у серце чисте...

 

 

 

 

 

 

 

 

    12 червня 2021 року до святої тайни Сповіді та Святого Причастя приступили учні 3 класу. До цієї події вони довго і ретельно готувалися. Духовні науки проводили отці Петро Скрипник та Роман Шиндировський. І от настав цей незабутній день. Бог дарував гарну сонячну погоду. Біля школи зібралися учні 3 класу, їхні батьки та хресні. Процесійною ходою всі рушили до церкви Святої Покрови Божої Матері.

   Зараз у нас період цікавих екскурсій та мандрівок. Вчора  5 , 6 і 8  класи їхали на екскурсію у Галич. Також iз нами їхали вчителi Людмила Михайлiвна Сенко,  Йосип Дмитрович Карпів, Христина Андріївна Павлюк, Віктор Васильович Ткаченко і Христина Іванівна Шешурак. Спочатку ми поїхали у музей стародавнього побуту. Там багато старих будинків. Нам розказували звідки ті хати і коли їх побудували. Мені сподобався цей музей він знаходиться під відкритим небом і в ньому є дуже цікаво. Потім  ми поїхали в зоопарк. Там наш екскурсовод  показував тварин,  яких  привезли до них із інших зоопарків чи лісів. Деякі тварини не могли ходити, літати, чи крутилися на одному місці, а у деяких була зламана нога, шия, чи крило. І тут про них дбають, годують, і лікують. В цьому зоопарку є дуже цікаво, трохи страшно і смішно. Потім ми мали їхати  в музей і у замок.

   Молитва на вервиці учнів 3 класу

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   "Вишита хустинка на всі штири кінці", "Тікай-тікай, мишенько, до діри", "Чижику-пижику", Подоляночка" співали і водили хороводи учні першого класу.  Так розучували школярі гаївки рідного села та готувалися до прийдешніх Великодніх свят.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    У Клубовецькому ліцеї найолодші школярі нарядили Великоднє деревце.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    День здоров'я у другому класі запам'ятається цікавими вікторинами, іграми та завданнями. щонайперше учні пояснити, що означає для них здоров'я. Крйдою на дошці учні виводили характеристика та ознаки оздоров'я. Здоров'я - це скарб, це дар Бога, це нагорода, це щастя, позитивні емоції, футбол, спорт, здоровий сон, усмішки... читаємо на дошці. 

 

 

 

 

 

 

 

    До Всесвітнього дня здоров'я учні першого класу підготували виставку малюнків з гаслами: "Ми за здоровий спосіб життя!" та "Твоє здоров'я - в твоїх руках!". Кожен малюнок - то детальна інструкція школярів, як піклуватися та берегти своє здоров'я.

 07 квітня - Всесвітній день здоров'я. У цей день весь християнський світ святкує свято Благовіщення. У народі говорять, що у цей день Бог благословляє все на землі, щоб росло, квітло, дозрівало сильне та здорове. Тому святкування Дня здоров'я у це велике свято дуже вдале. Третьокласники говорили про здоров'я як скарб людини, як берегти і піклуватися про нього. Вони провели ряд цікавих вікторин, у яких були задіяні всі учасники. Склали ілюстровану програму піклування про своє здоров'я, повели гру "Закінч речення". Заповнювали анкети, відгадували загадки, пригадували приказки та прислів'я. Виховна година була жвава, рухлива, активна, як і годиться, коли мова йде про здоров'я.   

   Під час дистанційного навчання у мене є мало вільного часу, хоча інколи я знаходжу декілька годинок для перегляду цікавих фільмів. Хочу поділитися з вами чудовим і неймовірно атмосферним фільмом "Енн з двома "н"". Цей фільм знятий за книгою Люси Монтгомері "Енн із зелених дахів". Серіал має чотири сезони в кожному з них по 10 серій. На перший погляд здається багато, але коли починаєш переглядати розумієш ,що навіть цих 40 серій буде недостатньо, щоб насолодитися красою 18 століття. Фільм розпочинається з того, що сім'я Кетбері хоче усиновити дитину з дитячого будинку і це обов'язково має бути хлопчик, адже в господарстві потрібна допомога. Та стається помилка і в їхню сім'ю попадає дівчинка Енн. Марілла Кетбері та Метью Кетбері були цим дійсно не задоволені і хотіли відправити сироту назад у дитячий будинок. Та Енн зачарувала їх своїм характером. Вона любила говорити та радіти дрібницям, також Енн була ввічливою та вдячною за все, але це було тільки з членами сім'ї Кетбері, з іншими людьми вона могла поводитися досить не стримано, але справедливо.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Малюнки учнів 4 класу "Я маю право". Фотовиставка у рамках акції "16 днів проти насильства" та Міжнародного дня захисту прав людини. 

   У рамках акції "16 днів проти насильства" до Міжнародного дня захисту прав людини класний керівник 4 класу Турик Катерина Петрівна разом з шкільним бібліотекарем Палагіцькою Марією Дмитрівною провели виховну годину "Всесвітній день прав дітей".