Проект учнів 7 класу до 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди. Фотоколаж "Там, де ступав Сковорода".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційна лінійка до Дня пам'яті жертв Голодомору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   21 листопада - День Свободи та Гідності. У ліцеї проведена тематична інформаційна лінійка, яку підготували учні 8-9 класів, вчитель історії та Захисту Вітчизни Володимир Сидорик, класний керівник 8 класу Віктор Ткаченко.

До Дня української писемності та мови   

У багатьох літературних творах зустрічаємо оспівування барвистого світу навколо нас. Письменники та поети застосовують різні засоби художньої виразності, щоб передати відтінки кольору. Давайте пригадаємо в яких творах цікаво описані кольори, зустрічаються незрозумілі назви кольору того чи іншого предмету?

   А художники? Як зайдеш у магазин з палітрою фарб то взагалі читаєш назви на тюбиках: кіновар, окис хрому, кадмій, вохра, умбра, ультрамарин. Чому просто не написати на тюбику фарби: синя, зелена, червона, жовта? А тому що кожен з цих кольорів має цілий ряд особливостей та відтінків!

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2022

         Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято започатковане у 1997 році указом президента на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з праці ,,Повість минулих літ",  автором якої є Нестор-літописець, починається українська мова.

Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) — важливий етап української державницької традиції ХХ століття. Створення Західноукраїнської Народної Республіки свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. Сьогодні, 1 листопада, в Україні у важкий воєyний час відзначаємо 104-річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Пам'ятаймо, що Національно-демократична революція в Галичині стала важливою ланкою процесу, який завершився створенням в січні 1919 року єдиної Соборної України, чим було продемонстровано усьому світові волю нашого народу до свободи і незалежності. Відзначаючи ті буремні події, ми передусім віддаємо шану подвигу українців, які засвідчили незламність духу, самовідданість у боротьбі за національну державність.

   30 вересня у Клубовецькому ліцеї відбулося свято до Дня Вчителя. Насправді, це свято відрізнялося від усіх попередніх. Насамперед, воно пробуджувало у нас відчуття поваги та пошани до всіх захисників, які служать чи служили нашій Україні. Виступ розпочався із  вірша, який передавав настрої кожного учня: про непросту долю рідного краю, про новий спосіб життя під час війни, про сум та ностальгію за рідною школою та про велику працю та наполегливість наших вчителів, які не покладаючи рук допомагали нам жити звичайним життя. Цей вірш передає так багато емоцій та відтінків, що його неможливо описати в двох словах, тим більше що авторка вірша сиділа у залі.

   Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

У цей день у нас є особлива нагода згадати і подякувати за клопітку працю та високу місію бібліотекарям: виховувати грамотного читача, навчити його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки. Бібліотекарі – провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Їм відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних довідників та каталогів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Міжнародний день миру був встановлений резолюцією ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається щорічно 21 вересня. Асамблея заявила, що День Миру відзначатиметься як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Саме українці відчувають важливість цього свята. З 2014 року Україна та її громадяни зазнають терористичних дій з боку країни-агресорки, яка вбачає у нас лише шматок території, який обов'язково потрібно приєднати. Але ще 8 років тому ми довели, що ми будемо боротися за мир у наших домівках, містах та селах, в Україні.

Таке маленьке слово «мир», а такий глибокий його зміст. І, напевно, важко було уявити у цей час минулого року, що маленькі діти в Україні цього найбільше будуть прагнути, не іграшок, не поїздок на море, а просто миру!

Учні першого класу, під час виховного заняття на тему « Україна бажає миру» в першу чергу молилися, щоб діти  України, які відчули жахіття війни, повернулися до мирного життя. Також за допомогою своїх малюнків, розповідей, ігор першокласники хотіли показати, як вони прагнуть, щоб довгоочікуваний мир найшвидше настав, як вони переживають за наших захисників, як вони своїм старанням до знань, молитвами та просто добрими вчинками наближають  перемогу!

    Сьогодні, 21 вересня,  цілий світ відзначає День миру. 

Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру, а також звернення Генсекретаря ООН. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Слово МИР має багато значень:  злагода, щастя, воля, добробут, перемога, свобода слова, любов, єдність, спокій, вся сім'я разом. Для нас українців, цей рік дуже важкий, тому День Миру сприймається по особливому.

8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

Грамотність – у перекладі з латинської дослівно означає “словесність” і показує ту ступінь, з якою людина вільно володіє навичками читання і письма своєю рідною мовою.

Цього року Міжнародний день грамотності відзначатиметься в усьому світі під гаслом «Трансформація навчальних просторів грамотності» та стане можливістю переосмислити фундаментальну важливість навчальних просторів грамотності для підвищення стійкості та забезпечення якісної, справедливої та інклюзивної освіти для всіх.

191 день війни

  Цього року осінь холодніша, мабуть усі це помітили. Похмуре небо, свіже повітря і легкий вітер повністю замінили тепле літо. І цьогорічний Перший дзвоник теж відрізняється від звичного нам, довгоочікуваного свята. Бо уже 7 місяць у нас немає спокою та миру, у нас чутно сирени, триває повномасштабна війна. Ми намагаємося призвичаїтися до цих слів, але ніколи не зможемо зробити це до кінця. Як би сильно нам не хотілось найскорішого завершення цього жахіття, наше життя все ще триває.Першовересневий дзвоник знову зібрав нас усіх у стінах рідного ліцею. Завдяки нашим героям, нашим Збройним Силам України ми мали змогу, як і раніше, відчути на собі емоції цього свята.

190 день війни 

 Цього року новий навчальний рік розпочався у дуже тривожний для нас час. Війна! Вона перевернули наше життя з ніг на голову. Але навіть у цих обставинах, ми розпочали його вчасно і гарно. Ліцейна лінійка Першого дзвоника пройшла урочисто. Після свята, за пропозицією нашої класної керівнички Людмили Михайлівни, ми пішли всім класом у похід до криївки УПА і провели там Перший урок, присвячений Україні.

24 серпня, у селі Клубівці на честь Дня Незалежності України у храмі Святої Покрови Божої Матері відбулась Свята Літургія та панахида за загиблими українськими Героями,  які боролися за честь, гідність,  волю та незалежність України. До церкви у вишиванках прийшли діти, молодь та старші небайдужі до цього свята люди, щоб згадати у молитві цей важливий для нашої держави день.

   Після панахиди у молитві ми згадали захисників,  які зараз захищають Україну та поранених воїнів. Священник привітав усіх присутніх з сьогоднішнім величним святом. Опісля усі разом урочисто виконали гімн України і стали до спільного фото.

   У День рідного прапора Тисменицька міська рада організувала велопробіг "З молитвою за Україну" до монастриря Успення Матері Божої ЧВВ УГКЦ у селі Погоня. Виїзд відбувся о 13.30 з центральної площі міста Тисмениці та від Могили борцям за волю України села Клубівці. Клубовецьку колону очолив Юрій Володимирович Проценко. Учасниками велопробігу були учні Клубовецького ліцею. 

МОЄ РІДНЕ СЕЛО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   З нагоди Дня Незалежності України та Дня рідного села Клубівці у Клубовецькому ліцею відкрито виставку юної художниці Дарини Шкробач "Моє рідне село".

23 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

   23 серпня наша країна відзначає День державного прапора України. Особливої важливості це свято набуло після вторгнення росії, коли синьо-жовті кольори означають не лише синє небо та золотокосі поля, але й кольори свободи. Свято було започатковане у 2004 році за наказом президента України Леоніда Кучми. Ця дата була обрана не випадково, саме 23 серпня 1990 року український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації. Традиційно у День державного прапора у багатьох населених пунктах України відбуваються урочисті церемонії підняття державного прапора.

85 день війни

   Учні третього класу підготували до Міжнародного дня вишиванки проєкт "Жива вишиванка". Для цього вони: 1. сфотографувалися у вишиванці; 2. вивчили вірш/пісню про Україну або про вишиванку та записали відео; 3. зробили викройку вишиванки з паперу та заповнили узори живими візерунками, прикладаючи викройку сорочки до квітів, кущів та трав'янистих рослин. Таким чином школярі утворювали красиві живі вишиванки, які радо фотографували та надсилали вчительці Світлані Ярославівні Турик. Весь надісланий матеріал, фотографії та відеозаписи, ввійшли у відеоролик "Жива вишиванка", яку змонтував Владислав Турик з 6 класу. Відео можна переглянути на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці. Дивіться тут...

85 день війни

   У третій четвер останнього місяця весни, що цього року припав на 19 травня, уже в 16-те відзначається Всесвітній день вишиванки. Вишиванка — генетичний код українців. Символ віри, надії, любові. Символ сміливості, боротьби та перемог. Вишиванка єднає українців та друзів України по всьому світу. Вишиванка — духовна броня українців. Захистимо своє! — саме такими є офіційні гасла свята цього року.

73 день війни

   Місто Івано-Франківськ — наш обласний центр, красиве місто на Західної України.  Воно невелике, охайне,  затишне, приваблює туристів та закохує молодь.  Тут завжди людно. Центральна широка алея (піша стометрівка) приваблює всіх великою кількістю затишних кафе, піцерій, ресторанів, магазинів, а також музикантами, які розташовуються прямо на тротуарі, даруючи чудову музику і зачаровуючи перехожих. Ковалі встановили тут ​пам'ятні  ковані композиції, які несуть певну символіку. Великий фонтан, дивовижна архітектура невисоких будинків, площа Ринок і мальовнича Ратуша, багато зелені і відкритість місцевих жителів — це особливості центру міста.

62 день війни                           26 квітня − День Чорнобильської трагедії,

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф 

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне.

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

(Ліна Костенко) 

   У цей день у 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

42 день війни                                    *   *   *

Гетьте, круки, летять журавлі!

Згиньте, орки, з моєї землі!

Світе Божий, лишень не мовчи,

Другий місяць страшної війни.

Пораховані дні і години

Криком, горем і болем неспинним,

Нас вбивають у рідних хатах,

Впало небо, стоїть лиш солдат.

Україна у ранах, сльозах,

Гострить крила зажурений птах,

Сповиває гніздо, нас не зломить ніхто.

Ми піднімемо небо до Бога.

Оксана Пронюк

31 день війни

 

 

 

 

 

 

 

 

   Україна має багато символів, які її охороняють і надають силу. Одним із таких символів є тризуб. Тризуб символізує нерозривний зв’язок із Батьківщиною, це символ суверенної держави та нашої свободи. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність. Наші школярі зобразили тризуби різними техніками. Це дятячі обереги для нашої Україні та захисників України в час страшної війни. 

29 день війни

Дай, Боженько, миру

Нашій неньці Україні,

Щоб не гинули діти

І ніхто не гинув.

Щоб Герої наші славні

Зрівняли з землею

Ворогів і окупантів,

Як бур'ян поганий.

Віримо, цей день настане!

26 день війни

Мешканці села Клубівці, які захищають Україну 

Богдан Андріїв

Андрій Бойко

Василь Бойко

Василь Досюк

Ігор Драбик

Ярослав Івасюк

Андрій Карпів

Петро Лапішко

Богдан Попадюк

Роман Овчарчин

Ігор Олійник

Роман Турик

Тарас Федорчук

Михайло Шкробач

Олександр Єрем’ягін

Михайло Андрухович

25 день війни

Це моя Україна! Моя найдорожча й наймиліша земля. Карта України викладена квілінгом ученицею восьмого класу Ромах Іриною.

20 березня - неділя - 25 день війни. 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 день війни

ІСУС

СПАСЕ

УКРАЇНУ! 

 

 

 

 

 

Малюнок Ілони Баб'як з 4 класу 


   Ісус – наш Спаситель, молімся до Нього. Страшенна війна, як Хресна Дорога.
   Та кожну сльозу і кожну молитву Ісусик почує! Спасіння вже близько!

23 день війни

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
«Щоранку о 9-й годині на всій території нашої держави будемо згадувати українців, які віддали своє життя. Усіх, хто воював. Усіх військових і усіх цивільних. Дорослих і дітей… Усіх! Усіх, хто міг би ще жити, якби Росія не почала цю війну.
Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну! – Володимир Зеленський.

 

 

22 день війни