Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Без мови немає народу

   21 лютого - Міжнародний день рідної мови. У рамках святкування Дня рідної мови у нашій школі заплановано проведення багатьох різноманітних заходів. Згідно рекомендацій Інституту модернізації змісту освіти у школі стартує написання диктанту єдності "Без мови немає народу" у 5-11 класах. У четвер диктант пишуть учні 5, 6, 10 класів, у п'ятницю - 7, 8, 9 та 11 класи. Відповідальні за проведення вчителі української мови та літератури Наталія Василівна Івасюк, Світлана Ярославівна Бруц та Надія Богданівна Самборська.  21 лютого відбудеться презентація творів восьмикласників "Паперова країна або Пригоди Агати у Папероляндії" Вікторії Савик та "Нова небезпека ТТБ - метаморфозник" Ігоря Ільницького для школярів 3-4 класів, відповідальна керівник гуртку журналістики Оксана Ярославівна Кузьма. 22 лютого у 9 класі творча зустріч з поетом Володимиром Присяжнюком, відповідальна класний керівник Людмила Михайлівна Сенко. 

 

   21 лютого - відкритий урок з  української мови у 6 класі, вчитель Світлана Ярославівна Бруц.   

   Кожен із запланованих заходів спрямований на те, щоб донести основну думку: мова — це наш всенародний скарб і найважливіший засіб спілкування, її треба берегти, розмножувати і передавати нащадкам. 

   Мова народу - найкращий цвiт, що нiколи не в’яне, а вiчно живе, розвивається. Вчімо рiдну мову, поповнюймо свій словниковий запас, шануймо, пишаймося нею, дбаймо про її чистоту i красу, намагаймося говорити один одному лише добрi слова, тодi свiт навколо стане кращим, добрiшим. Не шкодуймо часу й зусиль для вивчення мови, борімося за її красу, правильність, багатство.

Як парость виноградної лози, 

Плекайте мову. 

Пильно й ненастанно. 

Політь бур'ян. Чистіша від сльози 

Вона хай буде. Вірно і слухняно 

Нехай вона щоразу служить вам. 

Хоч і живе своїм живим життям. 

Прислухайтесь, як океан співає — 

Народ говорить.                                         М. Рильський 

   Відомий український письменник XIX ст. Панас Мирний писав: „Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздум, досвід, почування”. 

  Про проведення заходів будемо розповідати вам у газеті "Шкільна правда", шкільному сайті kluedu.if.uа, а також на сторінці "Шкільна Правда" у Фейсбуці.

Редколегія газети "Шкільна правда"

 

4074837
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
2023
0
2023
0
2023
0
4074837

Ваш IP: 54.166.203.17
Server Time: 2018-09-26 07:35:22
Счетчик joomla