Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

   26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф.  У школі проведено інформаційну лінійку  та молитву пам'яті. Захід підготували учні 8-9 класів: Мар'яна Федорчук, Вероніка Бойко, Тетяна Шешурак, Анастасія Андріїів (9 клас), Марія-Анна Турик, Вікторія Савик (8 клас). Вступне слово сказав вчитель історії Володимир Федорович Сидорик. Учні пригадали нам про жахливу аварію, яка сталася у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 40 с. Коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. 

 

   Наслідки вибуху четвертого реактора ЧАЕС сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кільеості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які радоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50% території України. А на квітучій українській землі з'явилися пусті міста і села, мертвий ліс, до якого не можна підходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким не можна дихати...

   На сьогоднішній день два з полоаиною мільйони людей проживають у забрудненій зоні, з них вісімсот тисяч дітей. Смерть понад 35 тисяч людей, пов'язана з аварією на ЧАЕС та її наслідками. 

 

 

 

 

 

 

 

   Радіація - невидимий і тому підступний ворог усього живого. Від неї важко вберегтися, захистити себе і природу. Чорнобиль... Це слово уже понаж 30 років асоціюється зі смертю, скаліченими долями, з табличками на криниці "Пити воду - заборонено", "Радіація". Біль не вщухає, тривога не покидає людей, які пережили і були свідками цієї жахливої трагедії. У нашому селі проживає ліквідатор на Чорнобильській АЕС Пивоварчук Ігор Йосипович, 1953 року народження. Він був водієм автобуса, який перевозив людей в зону і з зони небезпеки в ті жахливі дні квітня 1986 року. З Ігорем Пивоварчуком спілкувалася учениця 8 класу Марія-Анна Турик.

   Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки ЧАЕС, "мирний атом" став для України і прилеглих земель смертоносним. Про це треба знати і пам'ятати.

   Схиляємо доземно пам'ять перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Молитвою "Отче наш" і "Богородице Діво" вся школа вшанувала пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи. Вічна пам'ять їм.

За матеріалом сценарію Богдана ШЕШУРАК, 8 клас

Світлини Оксани КУЗЬМИ

5239560
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
936
3858
936
5203710
86545
164047
5239560

Ваш IP: 54.91.41.87
Server Time: 2019-05-20 15:45:37
Счетчик joomla