Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Я відкрила стару прабабусину скриню

   Сьогодні День вишиванки. Я відкрила стару, прабабусину скриню. У ній багато стародавніх вишитих сорочок, вишиті рушники, покривала і давній одяг моїх бабусь. Усі ті сорочки та покривала бабусі виготовили своїми руками. Коли ми були у музею, нам розказували, як виготовляється полотно. Це довгий і складний процес. Спочатку сіяли льон, потім пряли, скручували нитки, ткали полотно, вибілювали його на сонці, вишивали і сшивали сорочку руками. Тепер таких сорочок не носять. І скринь майже не залишилося, хіба у музею. А колись ці скрині передавалися з покоління в покоління.

 

 

   Дівчата, які виходили заміж, зберігали у скринях своє придане. У котрої дівчини було багато вишитих сорочок, її вважали заможною. У скрині зберігали родинне багатство: одяг, коралі, хустки, документи, гроші.

   Наша скриня дуже стара. Дуже добре, що вона збереглася. Тепер я знаю, у якому одязі ходили мої прабабусі і прапрабабусі. Які вони були працьовиті і майстрині. У них всі сорочки були довгі і вишиті, десь був широкий узор, а десь вузький, дрібненький, десь самі квіти.

  Виходить, що у наших прапрабабусь день вишиванки був кожен день. Вони були із вишиванкою  нерозлийвода. Я би хотіла, щоб так було у нас.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 4 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На світлинах: скарби прабабусиної скрині

Світлини Людмили ПАЛАГІЦЬКОЇ

4629328
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
2236
4353
10573
4585426
66160
170739
4629328

Ваш IP: 3.80.55.37
Server Time: 2019-01-16 09:48:59
Счетчик joomla