73 день війни

   Місто Івано-Франківськ — наш обласний центр, красиве місто на Західної України.  Воно невелике, охайне,  затишне, приваблює туристів та закохує молодь.  Тут завжди людно. Центральна широка алея (піша стометрівка) приваблює всіх великою кількістю затишних кафе, піцерій, ресторанів, магазинів, а також музикантами, які розташовуються прямо на тротуарі, даруючи чудову музику і зачаровуючи перехожих. Ковалі встановили тут ​пам'ятні  ковані композиції, які несуть певну символіку. Великий фонтан, дивовижна архітектура невисоких будинків, площа Ринок і мальовнича Ратуша, багато зелені і відкритість місцевих жителів — це особливості центру міста.

 

    Історія міста числиться з 1662 року, а його колишня назва - Станіслав. У листопаді 1962 року місто було перейменовано на Івано-Франківськ. День міста, який з успіхом поєднує старовинні звичаї і сучасність культури українського народу, відзначається в останній місяць весни - 7 травня. Цього року Івано-Франківську виповнюється 360 років.  

   День міста - це найголовніше і наймаштабніше свято для населення, так як адміністрація запрошує виступати знамениті гурти, і влаштовує велике яскраве гуляння для мешканців. На свято Дня міста всі прагнуть прийти з сім'ями, друзями, родичами, дітьми і насолодитися загальною святковою атмосферою, а ввечері подивитися святковий салют. Цьогорічне святкування Дня міста 7 травня відмінено через війну в Україні. Однак у цей день кожен франківчанин з гордістю відгукнеться і привітає своїх сусідів з днем народження рідного міста.

   Нам, клубівчанам, до обласного центру всього 16 кілометрів. Чуємося у місті, як вдома, кожну вуличку і крамничку добре знаємо. Це місто особливо дороге нашим студентами. В Івано-Франківську 18 вищих навчальних закладів, як державних так і приватних. Багато наших вчителів закінчили Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, добре відомі Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франівський національний медичний університет, Івано-Франківський інститут менеджменту та ін.

 10 ТОП-місць Івано-Франківська, в яких радимо побувати:

  1. Міська ратуша
  2. Атмосферний променад: «Стометрівка»
  3. Залізничний вокзал у місті Станиславів, теперішньому Івано-Франківську, збудували у 1866 році. 
  4. Сакральний простір: храми й крипта
  5. Парк ім. Т. Г. Шевченка. Колись – Звіринецька діброва, куди Потоцькі запрошували своїх гостей на прогулянки і полювання.
  6. Територія таємниць: Палац Потоцьких
  7. Фортечна галерея "Бастіон"
  8. Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка
  9. Місце пам`яті: Меморіальний сквер
  10. Поетична зупинка: площа Міцкевича