23 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

   23 серпня наша країна відзначає День державного прапора України. Особливої важливості це свято набуло після вторгнення росії, коли синьо-жовті кольори означають не лише синє небо та золотокосі поля, але й кольори свободи. Свято було започатковане у 2004 році за наказом президента України Леоніда Кучми. Ця дата була обрана не випадково, саме 23 серпня 1990 року український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації. Традиційно у День державного прапора у багатьох населених пунктах України відбуваються урочисті церемонії підняття державного прапора.

 

   Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює у собі глибоку історію, самобутність та незламність. Уперше синьо-жовтий прапор у його сучасному вигляді було публічно зафіксовано 25 червня 1848 року, коли українці Королівства Галичина та Володимерії підняли його над Львівською ратушею як національний. Український прапор сьогодні – це справжній символ боротьби і незламності країни, її честі та гідності. Згідно з поширеним тлумачення синій колір символізує чисте небо, а жовтий – стиглі пшеничні поля. Але існує й інше трактування, згідно з яким жовтий колір – це сонячне, активне, вогненне начало, а синій – щось пасивне, що потребує активізації. 

   Президент України Володимир Зеленський привітав українців із цим важливим святом, зазначаючи, що прапор України знову буде там, де його дім, там, де має бути по праву, в усіх тимчасових окупованих містах, селах України. Синьо-жовтий прапор знову замайорить на тимчасово окупованих територіях України, чужі кольори на своїй землі та у своєму небі Україна не визнає ніколи. 

   У нашому селі також відзначили цей святковий день. І хоча зараз все важко, ми повинні триматися разом заради перемоги та тих, хто тримає Україну і не дозволяє ворогу тут панувати. Не зважаючи ні на що, ми повинні жити заради нашого майбутнього, заради майбутнього наших дітей. Зачитавши вірші та вшанувавши хвилиною мовчання всіх полеглих у цій страшній війні, під виконання Державного Гімну України ми підняли наш синьо-жовтий прапор над нашими головами, підняли його у небо. Ми вкотре довели, що цей народ ніколи не здається.

   Після лінійки на нас чекав приємний сюрприз. Учениця 9 класу Шкробач Дарина представила нам свою виставку картин, які намалювала під час війни. Кожна з них була по-особливому прекрасною. Змальовуючи пейзажі нашого села, вона ніби переповідала нам історію з нового ракурсу, так, як це бачить мистецтво. Серед її картин був один портрет. Це було зображення брата Дарини, Михайла Шкробача, який зараз також боронить нашу країну від ворога. Ці картини були дуже гучними, серед них була наша церква, криївка УПА, вказівник до криївки УПА й «Бандерівського схрону»,  Могила борцям за волю України, дуб Богдана Хмельницького, Кобзар біля ліцею та інші. Усі картини було виставлено на аукціон, нам навіть пощастило отримати одну з картин для школи – криївку УПА, що у Клубовецткому лісі.

   Після завершення виставки Анастасія Палагіцька виконала для нас декілька композицій, які за настроєм дуже підходили до сьогоднішнього дня. Я вважаю, що ці дівчата є дуже талановиті і ще неодноразово здивують нас своїми роботами. У такий важкий час дуже важливо не забувати про мистецтво та естетику, і ці дівчата сьогодні вкотре довели це.

   Для кожного українця синьо-жовтий стяг має величезне значення. Під ним йдуть в битву та створюють бойові легенди наші захисники. Наш синьо-жовтий стяг – символ волі та незалежності. Будьмо сильні та сміливі, ми обов’язково переможемо! Слава Україні! Героям Слава! Віримо у ЗСУ!

Ілона СТЕЦЮК, 11 клас