8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

Грамотність – у перекладі з латинської дослівно означає “словесність” і показує ту ступінь, з якою людина вільно володіє навичками читання і письма своєю рідною мовою.

Цього року Міжнародний день грамотності відзначатиметься в усьому світі під гаслом «Трансформація навчальних просторів грамотності» та стане можливістю переосмислити фундаментальну важливість навчальних просторів грамотності для підвищення стійкості та забезпечення якісної, справедливої та інклюзивної освіти для всіх.

 

  У нашій державі триває війна, яка відібрала можливість якісно навчатися і розвиватися у багатьох дітей. Щодня нівечаться й знищуються школи, бібліотеки, вузи, різні освітні установи, щодня втрачаються простори для навчання та здобування освіти. Так, за інформацією МОН внаслідок військових дій окупантів в Україні пошкоджено понад 2 400 навчальних закладів. З них – 270 зруйновано повністю. 

   Зараз надзвичайно важливо є, щоб ніхто не залишився осторонь, збагатити та трансформувати навчальні простори за допомогою інтегрованого підходу та забезпечити навчання грамотності для всіх учасників навчального процесу, а в перспективі навчання впродовж життя.

ГОЛОВОЛОМКА "СЛОВА НА ЛІТЕРУ "П"

 Найбільше слів в українській мові починається на літеру «П». До Міжнародного дня грамотності гурток журналістики розробив  головоломку, у якій вписані слова, які починаються на літеру «п». Сітка 17х14. Для побудови головоломки використані слова  у називному відмінку однини, власні імена не задіяні. Слова записані у різних напрямках ➡⬅️⬆️⬇.

Буква, літера – ці два слова мають однакове значення: письмовий знак, що позначає звуки мови або сполучення звуків.

ТЕСТ НА ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Грамотність (письменність) - це вміння читати і писати, володіти рідною мовою. Пропонуємо Вам також тест на знання української мови:

ТЕСТ ТУТ...  Спробуйте.