Сьогодні, 21 вересня,  цілий світ відзначає День миру. 

Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру, а також звернення Генсекретаря ООН. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Слово МИР має багато значень:  злагода, щастя, воля, добробут, перемога, свобода слова, любов, єдність, спокій, вся сім'я разом. Для нас українців, цей рік дуже важкий, тому День Миру сприймається по особливому.

 

   З моменту здобуття суверенітету, мир для України був нормою життя. Над мирними громадянами не літали бомби, міни та снаряди. Люди масово не гинули і не отримували осколкових поранень. Вони жили, будували плани і були зайняті своїми звичайними справами, допоки у  2014 році Росія не увірвалась в Донецьку та Луганську область, намагаюсь загарбати наші землі. 24 лютого 2022 року Росія вже повномасштабно вторглася в Україну. Люди відчули на собі весь жах безжальної війни. Сьогодні 210 день повномасштабного вторгнення, сьомий місяць страшної війни.

    За цей час українці згуртувалися, допомагають нашій армії та біженцям, підтримують одне  одного, волонтерять.  Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх Українців, адже найбільше у світі щастя – це, коли люди живуть мирно, дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

   В цей час, ми навчилися цінувати кожен момент проведений в тиші та зі своїми близькими людьми.  Потрібно молитися, вірити в Бога та наші ЗСУ, і наша Україна знову буде мирною країною, та в такому ж складі, як в 1991 році.

Тетяна ПАВЛЮК, 11 клас

На світлинах: Виховний захід "Україна бажає миру" підготували учні 1 класу, вчителька Марія Василівна Павлів. Виставку "Хай буде мир" підготувала бібліотерка Марія Дмитрівна Палагіцька.