Міжнародний день миру був встановлений резолюцією ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається щорічно 21 вересня. Асамблея заявила, що День Миру відзначатиметься як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Саме українці відчувають важливість цього свята. З 2014 року Україна та її громадяни зазнають терористичних дій з боку країни-агресорки, яка вбачає у нас лише шматок території, який обов'язково потрібно приєднати. Але ще 8 років тому ми довели, що ми будемо боротися за мир у наших домівках, містах та селах, в Україні.

 

   Традиційно, Міжнародний день миру відзначають Ходою Миру. Щороку люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участі у Ході, висловлюю безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованій на мир у всьому світі. Хода Миру — це можливість для людей усіх національностей, культур виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру.

   Дякуємо всім захисникам України, нашим ЗСУ, які боронять і боронили нашу державу. Дякуємо всім, завдяки кому ми знаємо що таке тиша, незважаючи на повномасштабне вторгнення, яке триває сім місяців. Дякуємо, що даєте надію і віру у світле майбутнє України. Без наших захисників, волонтерів і без кожної доброї людини, яка хоча б чимось допомогла Україні та українцям, ми б не були тут сьогодні. Мене пронизує неймовірна гордість і повага до кожного, хто допоміг об'єднати Україну знову, довести, щоб ми єдині, незламні, незалежні та вільні, а це багато важить.

Ілона СТЕЦЮК, 11 клас