РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2022

         Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято започатковане у 1997 році указом президента на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з праці ,,Повість минулих літ",  автором якої є Нестор-літописець, починається українська мова.

 

  Уже 22 роки в Україні є традиція. Кожного року учні старшої школи, вчителі, представники різних професій, та усі охочі пишуть Радіодиктант. Наша школа також вирішила приєднатися, тож усі учні 9-11 класі, та вчителі української мови та зарубіжної літератури зібралися разом, і приступили до роботи. Об 11 годині ранку розпочався Всеукраїнський Радіодиктант Національної єдності-2022. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка,  членкиня Українського ПЕН Ірина Білик, а читала його народна артистка, Герой України - Ада Роговцева.

  До такого флешмобу долучилися українці, які перебувають поза межами нашої країни. У різних країнах світу були облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців українців, які живуть за кордоном.

 Я вважаю, що така традиція є дуже важливою, адже вона об'єднує усіх людей які вивчають, люблять та захоплюються нашою солов'їною мовою. Усі люди повинні знати, та розуміти важливість нашої державної мови. Такі свята мають мотивувати людей, які ще не перейшли на українську, обов'язково це зробити. Також хочу подякувати нашим воїнам, бо тільки завдяки їм ми змогли продовжити традицію та написати диктант, бо це справді є дуже важливим в такі важкі часи для України.

Тетяна ПАВЛЮК, 11 клас

Світлини Марії ДУТКИ