Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Клубовецьке піднесення

Обласна газета "Галичина"

У селі на Тисмениччині відкрили й освятили новозбудовану спортивну залу

   Того дня у громаді Клубівців витало особливе піднесення. У школі відслужили подячний молебень, а у церкві – Службу Божу: у селі постала сучасна і довгоочікувана спортивна зала. Ця добра справа  – плід спільних зусиль і старань передусім керівництва і колективу місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. та голови і виконкому сільської ради, а відтак і всіх, хто допоміг реалізувати ідею.

 

Володимир ПРОНЮК, директор Клубовецької ЗШ І-ІІІ ст.:

– Окрема складова комплексу вимог до організації сучасного освітнього процесу – створення оптимальних умов для провадження навчання і виховання школярів. Із часу проголошення незалежності України більшість сільських шкіл працює у режимі не розвитку, а збереження існуючої бази. А у нашому селі – й поготів, бо ми віддавна відчуваємо дефіцит навчальної бази для занять з оздоровчого циклу. Актової зали нема, нормального приміщення для їдальні нема, спортивної зали донедавна також не було. Ідея спорудження спортзали виникла ще 2011 року. У сільському бюджеті були якісь невеликі кошти. І ми разом із керівництвом сільської ради та виконкомом вирішили виготовити кошторисну документацію для реконструкції та добудови школи, щоб розв’язати частину наболілих проблем. А далі їздили по області для ознайомлення з будівництвом таких споруд. Відтак виготовили проект, який реалізували фактично за два роки. Спортивну залу обладнано для занять різними видами спорту, вона має загальну площу 450 кв. м  і сучасні кімнати для перевдягання, вбиральні, душові, арковий перехід до навчальних класів. А на другому поверсі – три навчальні приміщення, які тимчасово використовуватимемо для потреб дошкільнят, адже у селі ще нема дошкільного навчального закладу. Ми плануємо незабаром збудувати його і вже маємо проектно-кошторисну документацію. У будівництві підрядники використали інноваційні технології.

Богдан РЕКЕТЧУК, голова Клубовецької сільської ради:
– Я працюю сільським головою вже другу каденцію, тож добре знаю про наболілі сільські проблеми. Зведення нових приміщень спортивної зали дуже на часі, бо корпус старої школи, де була спортивна кімната, сьогодні вже аварійний. Депутат Тисменицької райради від нашого села Юрій Проценко написав проект, який переміг у конкурсі місцевого самоврядування обласної ради. Таким чином ми виготовили кошторисну документацію з різними експертизами. Кошторисна вартість будівництва – майже 8,5 млн. грн. Дотримав слова  і посприяв виділенню коштів з Держбюджету нардеп Михайло Довбенко, також надали кошти з районного, обласного і з місцевого бюджетів. А калуська будівельна фірма виконала всі роботи без відчутної цінової індексації, попри те, що вартість будматеріалів за два роки зросла. Але ми ще попередньо виконали частину робіт з монтажу каркаса завдяки обласному депутатському корпусу.


…Освятив новозбудовані приміщення місцевий парох отець-декан Петро Скрипник. В урочистостях у Клубівцях взяли участь нардеп Михайло Довбенко, керівництво області, райдержадміністрації, райради, начальники профільних управлінь і відомств, голова села, керівництво школи, депутати обласної, районної і сільської рад, громада села, вчителі, працівники культури, будівельники та ін. А головно – школярі місцевої школи, які своїм талантом примножили радість сільського свята.

 

  А делегація обласного відділення Національного олімпійського комітету на чолі з Мирославом Карабіном та відповідальним секретарем Володимиром Антонцем здивувала громаду не так доречними дарунками спортивного інвентаря та іншого потрібного начиння, як щонайперше присутністю серед гостей свята відомих майстрів спорту України міжнародного класу і наших земляків: учасниць трьох зимових Олімпіад з фристайла – Надії Діденко і з легкої атлетики – Тетяни Ляхович та учасника Олімпійських ігор в Афінах боксера Віктора Полякова. 

 Ігор ЛАЗОРИШИН

Друковано у обласній газеті "Галичина"

Світлини Ігоря Лазоришина, Людмили Палагіцької, Оксани Саковської та Йосипа Карпіва