Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Мою мрію здійснила онука

  Ми вже сформували  редколегію учнівської газети «Шкільна правда» і приступили до роботи. Я відповідаю за рубрику «Життя села», розповідаю про важливі події села, цікаві факти з життя та історії села, знайомлю з мешканцями села.  Цю рубрику веду третій рік, за цей час набула певного досвіду і зрозуміла, що ми дуже мало знаємо про своє село, особливо про односельчан. У нас багато цікавих, обдарованих, працьовитих  і  талановитих людей. Сьогодні я з своїми однокласниками завітали до Старчук Софії Петрівни, 1946 року народження, яка проживає неподалік школи на вулиці Миру. Софія Петрівна активна учасниця всіх мистецьких заходів у селі, вона співає у церковному та сільському хорах. Недавно пані Стефа брала участь у ІХ Обласному  відкритому покутському  фестивалі аматорського мистецтва «Покутські джерела», який проходив у Тисмениці, представляла клубовецький двір.

Бажання є початком успіху

   Ми запросили на розмову мешканку села Клубівці, майстриню вишиття, підприємця Олесю Миколаївну Гвоздецьку, 1981 року народження. У школі неодноразово відбувалися виставки вишиття юної майстрині. Зараз багато змінилося у творчій біографії майстрині, вона оволоділа технікою машинного вишиття, вишиття на тканині, шкірі. В Олесі Миколаївни багато творчих розробок, цікавих сучасних (модних) проектів. Недавно майстриня завершила незвичну роботу - вишитий альбом спільноти "Матері у молитві" нашої єпархії. Робота громіздка і унікальна. Про це та багато іншого читайте у нашому інтерв'ю.

З тобою ми – немовби два крила...

   З тобою ми – немовби два крила,

Ідемо по житті у парі,

Та дні ідуть, роки пливуть,

Немов по небі хмари...

Ярослав Федорак "Коханій дружині"

   Над подвір'ям кружляли журавлі, їхнє гніздо неподалік обійстя Федораків. І пригадався вірш дяка Ярослава Федорака, який він присвятив своїй дружині Стефанії (збірка "Вдивляюсь у небо безкрає"). А у теплій родинній хаті смуток, діти, родина прощалися з берегинею роду, з мамою і бабусею, яка відлітала до Бога.

Життя як життя

   Йосип Карпів видав збірку оповідок про земляків-покутян.   В івано-франківському видавництві «Ярина» побачила світ книжка оповідок «Ромашками заквітчана пам'ять » знаного на Прикарпатті педагога, краєзнавця, фольклориста і поета Йосипа Карпіва із села Клубівці на Тисмениччині. До збірки, яку редагував Василь Лесів, увійшли сім взірців малої прози, які автор формально називає «оповідками» і які написані на основі  реальних подій, розповідей односельців-покутян, авторських пейзажних замальовок, вражень, роздумів тощо. Тож в основі книжки – життя як воно є, краплинка  матеріалу, свого часу зібраного, пережитого і записаного автором під час багаторічного спілкування з людьми на покутських теренах. Часові межі написання – від 1967 року до 2011-го.

Кожна людина має бути щасливою

   Цього року свій вісімдесятирічний ювілей зустрічає мешканка села Клубівці Михайлишин (дівоче прізвище Пронюк) Ольга (Олена) Федорівна, 1938 року народження. Олена Федорівна дуже цікава жінка, вона багато пам'ятає, уміє гарно розказати, пожартувати. Ми вирішили взяти у неї інтерв'ю і впевнені, щоб вам буде теж цікаво.

1) Олено Федорівно, де вчилися, яку освіту здобули? Які вчителі Вас вчили?

- Вчилася я в Клубовецькій семирічній школі. Мене вчили такі вчителі як: Гаврилюк Степан Васильович, Теодозія Іванівна Насалик, Надія Тимофіївна Кудрай, Ілля Михайлович Малишівський і ще багато інших. Після школи вчитися не мала змоги і пішла працювати у колгосп. Спочатку допомагала мамі, а потім сама.

Дідусь - велике щастя у родині

   Дідусь – велике щастя у родині. Він багато знає, усе уміє зробити, дуже працьовитий і дуже любить нас, онуків. Мій дідусь Карпів Михайло Іванович народився 21 листопада 1950 року в день Архистратига Михаїла. Дідусь для нас і казка, і ласка, і мудра порада та допомога. Дідусь Михайло знає, що я займаюся у гуртку журналістики, тому він не здивувався, коли я вирішила взяти у нього інтерв’ю Я радію з того, що дідусь знайшов час поспілкуватись зі мною. З цього інтерв’ю я дізналася більше про дідусеву біографію. Він дуже працелюбний, завжди готовий допомогти і просто  - добра людина. А ще він дуже начитаний, не раз допомагав нам твори писати. Все життя багато працював і зараз, на пенсії, дідусь не знайде вільної хвилинки для себе. Він багато чого мене навчив,  я запам’ятаю це на все життя. Я дуже люблю і ціную дудуся за його науку.

Інтерв'ю з Ольгою Іванівною Карпів

   Наше інтерв'ю з Ольгою Іванівною Карпів, кандидатом хімічних наук. Ольга Іванівнівна народилася у селі Клубівці у 1943 році, закінчила місцеву сільську школу у 1957 році, здобула вищу освіту, працювала і проживала у Києві, зараз повернулася у село. Ми вирішили ближче познайомитися з Ольгою Іванівною, у неї багата трудова та життєва біографія.

− Ольго Іванівно, скажіть, будь ласка, де Ви навчалися? Яку освіту здобули? 

− 1960 року я закінчила 10 клас в Тисменицькій школі. Потім працювала на Тисменицькій хутровій фабриці «Швейний цех». У 1960 році пробувала поступати в Львівський університет на фізичний факультет, нажаль не поступила, а в 1961 році пробувала поступати в Київський університет  геологічно-географічний факультет, знову не поступила. Але в 1962 році я поступила в Чернівецький хімічний факультет і вчилася там 5 років.

Експериментуйте, будьте активними!

   Продовжучи рубрику "По-сусідськи...", я завітав до Оксани Петрівни Проценко, донедавна вихователя групи продовженої дня у нашій школі, а нині керуючим справами апарату Тисменицької районної ради.

– Оксано Петрівно, насамперед вітаю вас із новою роботою, хоч і шкода, що ви залишили нашу школу. Розкажіть, будь ласка, нашим учням де і ким ви зараз працюєте?

-   Дякую за привітання приємно чути, що ви про мене пам’ятаєте  і  цікавитесь  моєю трудовою діяльністю. На даний момент я працюю у Тисменицькій районній раді керуючи справами виконавчого апарату районної ради.

Чужина - це і є чужина...

   Багато наших людей змушені їхати на заробітки у різні держави. Така доля спіткала мою бабусю. Михайлишин ( Федорак) Марія Олексіївна народилася 10 жовтня 1948 року у селі Клубівці. Навчалася у Клубовецькій школі 7-8 років. А 10 і 11 клас закінчила в Криму. У школі займалася спортом. Поступила в Чернівецький технікум на товарознавця. Дівчиною грала п'єси. Перша п'єса в мене була "Родина щіткарів" грала головну роль. Ще грала в таких п'єсах як: "Назар Стодоля", "Весілля в Малинівці", "За двома зайцями" і ще багато інших. Була зівідуючою клубу. Потім співала у хорі. Працювала в автобусному парку до пенсії.

Дарунок району для трійнят

6 березня 2018 року голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк та сільський голова с. Клубівці Богдан Рекетчук завітали в гості до молодої сім’ї із села Клубівці Тисменицького району, у яких народилася трійня. Очільники Тисмениччини привітали Василя та Оксану Шкурат із поповненням, побажали міцного здоров’я і доброї долі діткам, витримки і наснаги – батькам та родичам, подарували квіти й іменний сертифікат на суму 100 000 гривень.

Літа мої молоді пройшли дуже швидко...

   Колись у нашому селі було багато  родин, у яких було шестеро, восьмеро, а то й десятеро дітей. Часи були важкі, але старші діти допомагали батькам виховувати менших. Так у гурті виростали діти, ділили разом радість і смуток. Не всі змогли здобути добру освіту, але всі були роботящі, бо праця годувала і вдягала їх. Анастасія Федорівна Герман (дівоче прізвище Пронюк) жителька села Клубівці, 1943 року народження, виросла у багатодітній сім'ї, працювала у сільському відділенні поштового зв'язку. 

90-річний ювілей зустріла Софія Ільківна Турик

  20 січня 2018 року свій 90-річний ювілей зустріла мешканка села Клубівці Турик (дівоче прізвище Пронюк) Софія Ільківна з вулиці Ярослави Євчук. Клубівчани добре знають та шанують жваву, трудолюбиву, жартівливу, непосидющу жінку. Роки не присмирили мандрівну вдачу пані Софії. Жінка любить рух, активність, працю, торгівлю і всім своїм життям стверджує: "Хто рано встає, тому Бог дає". Бог дав файні роки, діти, онуки, правнука і в скриню, і в комору... Хай Бог ще щедро обдаровує Вас, Софіє Ільківно, на Многії Благії Літа. Біографічні віршовані рядки про паню Софію написала її троюрідна сестра Стефанія Турик (Карпів) у вірші "Привітання", який увійшов у збірку "Про все, шо на душі". 

По сусідськи... Інтерв’ю з Юрієм Проценком

   Хочу продовжити серію статей під рубрикою “По сусідськи”. Сьогоднішня розмова про чудового та чуйного сусіда, який  зробив вагомий внесок у розвиток нашого села, церкви та школи, депутата Тисменицької районної ради Проценка Юрія Володимировича.

– Юрію Володимировичу, насамперед вітаємо Вас з новим призначенням по роботі! І хочемо більше довідатися про вас.  Розкажіть, будь ласка,  де ви навчались, яку освіту здобули? 

Дідусь хоч мовчить, та багато вчить

   Це моє перше інтерв'ю. Я вирішила його взяти у свого дідуся Федорака Івана Івановича, 1952 року народження. Мене надихнув семінар (відкритий урок), а ще більше подруги. Більшість дітей мають інтерв'ю зі своїми дідусями, от і я подумала, що мені теж потрібно. Тим більше, що цей рік значущий для дідуся, йому виповнилося 65 років і він став прадідом. Мені було нелегко, бо мого дідуся розговорити непросто. Але коли я прийшла і почала розпитувати його, він розговорився. Мені сподобалось таке спілкування, я дізналась багато про свого дідуся. Я так мало знала про його роботу, друзів, дитинство, а сьогодні мені це вдалося.  

− Дідусю Іване, а де вчилися? Розкажіть про свою вчительку, свій клас. Що найбільше запам’яталося з шкільного життя?

Солодкі ноти листопаду

 24 листопада у Народному домі міста Тисмениця відбувся концерт вокального ансамлю "Нонаккорд", до складу якого входить п'ятеро молодих талановитих краян: Діана Шатарська (м. Тисмениця), Роман Середюк, Іван Палагіцький, Тарас Пронюк та Олег Антошків (с. Клубівці). У переповненому залі, під шквал аплодисментів шанувальників творчості "Нонаккорд" презентував нову концертну програму "Солодкі ноти листопаду".  Ведучою концертої програми була відома артистка Світлана Данчук. Зі сцени щедро лилася українська пісня - лірична, різноквітна, знайома і незнайома. І, звісно, прем'єра - пісня про листопад.

По-сусідськи… Інтерв'ю з Марією Молощак

   Я проживаю на вулиці Ярослави Євчук Хоч вуличка маленька, зате на ній живуть дуже добрі, чуйні, успішні та відомі люди. Однією із таких людей є Молощак Марія Іванівна – директор КП Телерадіоорганізація “Тисмениця“, випускниця Клубовецької школи. Я по- сусідськи завітав до сім’ї Молощаків, щоб взяти інтерв’ю. От що з цього вийшло.

– Маріє Іванівно, перш за все, хочу привітати Вас із професійним святом (16 листопада - День працівників телерадіозв’язку), побажати Вам натхнення, терпіння та творчого успіху. Скажіть, будь ласка, журналістика була вашою мрією з дитинства, чи Ви визначились уже по закінченні школи?

Наша випускниця стала директором КП "Телерадіоорганізації "Тисмениця"

   10 листопада 2017 року рішенням ХIІI позачергової сесії 7 демократичного скликання Молощак Марію Іванівну призначено директором КП “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”.

Молощак Марія Іванівна народилася 28 серпня 1996 року в селі Клубівці. Освіта вища. У 2017 році закінчила Національний університет “Львівська політехніка” за напрямом “Журналістика”.

Трудова діяльність: вересень 2016 р. - серпень 2017 р. – журналіст КП «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ»; вересень – листопад 2017 р. – головний редактор КП «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ».

Яке щастя зараз бути вчителем української мови і літератури!

   25 жовтня святкувала свій день народження жителька села Клубівці Марія Іванівна Бойко, ветеран педагогічної праці, вчитель української мови і літератури Клубовецької школи. Педагогічний стаж 42 роки. Крім учительської роботи у трудовій біографії Марії Іванівни є роки 1983-1990 керівної роботи головою Клубовецької сільської ради. Зараз Марія Бойко на пенсії. Учні та вчителі згадують добрим словом свою учительку та колегу. Багато вихованців Марії Іванівни стали вчителями української мови і літератури, пов'язали свою долю з творчістю. Зерно, дбайливо та ревно засіяне, проростає. За чотири десятки учительської праці Марія Іванівна показала високий професіоналізм,  горіла любов'ю до учительської праці, вболівала за кожну дитину, завжди була у творчому пошуку, енергійна, віддана, цілеспрямована.

Вітаємо Марію Іванівну Бойко

Педагогічний колектив Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, випускники школи та вся учнівська родина вітають з днем народження ветерана педагогічної праці, учительку української мови і літератури

Марію Іванівну БОЙКО

   У букеті найщиріших привітань слова поваги та вдячності учителю, наставнику та натхненнику за щедрий засів,  за тонку, чуттєву душу і турботу, за красу слова, барвисту рідну мову і глибоке прожиття кожного твору, за відданість і одержимість, учительський приклад. Для дорогої вчительки  побажання миру, добра, радості,  життєвої енергії та наснаги, щедрої Божої ласки і опіки на Многії Літа.  

Паламар Йосип Герман

   Близько двох десятків років служить паламарем у церкві Святої Покрови Божої Матері у селі Клубівці Герман Йосип Йосипович, 1945 року народження. У селі добре знають його веселу вдачу, працьовитість та відповідальність. У паламара багато обов'язків, а головне, як зізнається Йосип Йосипович, вчасно відкрити церкву. Школярі взяли коротке інтерв'ю у паламара та поділилися своїми враженнями від спілкування.

Пане Йосипе, а Вам подобається служіння паламарем у церкві, коли Ви почали паламарювати?

– Служіння подобається, бо служу Богові. А почав паламарювати у 1999 році. Працював зі священиками: Богданом Демчуком, Володимиром Ковалишиним, зараз з  Петром Скрипником.

Творча відзнака

   Як повідомляє газета "Галичина", твори прикарпаток перемогли на престижному конкурсі. Одразу троє представників літературного Прикарпаття стали переможцями  в різних номінаціях ХVIII Національного конкурсу творчих робіт «Українська  мова — мова єднання», започаткованого ще 2000 року в Одесі з ініціативи  Одеської регіональної організації НСЖУ та її чільника Юрія Работіна.  Дипломами лауреатів відзначені  Леся Шмигельська за книжку поезій  «Просвіт», Наталя Данилюк за книжку поезій «Океан, що навиворіт»  та Оксана Пронюк-Кузьма — за повість «Не виплач моєї сльози».

Бери заплічник і мандруй!

   27 вересня - Всесвітній день туризму. Це свято тих людей, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та подорожами. Деякі люди народжуються з любов'ю до подорожей і приділяють цьому захопленню своє життя, постійно шукаючи нові враження. Такого мандрівника, гіда мають Клубівці. Знайомтесь, це - випускник нашої школи Василь Васильович Сулятицький, 1989 року народження.  Василь Сулятицький вивчав географію та туризм у Прикарпатському національному університеті. Після закінчення вузу працював у школі на Тлумаччині та мандрував. На його сторінці у Фейсбуці  "Про себе" зазначено - "головний ПройдиСвіт".

Мені здається, що тільки у Клубівцях такі гарні люди

Клубівцям - 497 років. Перша згадка про село Клубівці датована 1520 роком.

   Пропонуємо вам коротке експрес-інтерв'ю, взяте у мешканців села Клубівці, яке підготували до Дня села школярі-гуртківці. Респондентам було запропоновано відповісти на п'ять простих запитань: "Чи любите своє село? Чи знаєте історію села? Чим славляться Клубівці? Що хотіли би змінити у селі? Чи працювали у Клубівцях?" 

Наші респонденти Турик Анна Василівна, 1944 р.н. та Ільницька Катерина Йосипівна, 1931 р.н.

 

Історію села родичі переказували з покоління у покоління

Клубівцям - 497 років. Перша згадка про село Клубівці датована 1520 роком.

   Пропонуємо вам коротке експрес-інтерв'ю, взяте у мешканців села Клубівці, яке підготували до Дня села школярі-гуртківці. Респондентам було запропоновано віповісти на п'ять простих запитань: "Чи любите своє село? Чи знаєте історію села? Чим славляться Клубівці? Що хотіли би змінити у селі? Чи працювали у Клубівцях?" 

– Як його не любити! - зізнаються клубівчани і кличуть у славну історію села, до 110-річної церкви Святої Покрови Божої Матері, до криївки УПА, дубів козацьких, до шкільної парти,на спортмайданчик... 

Клубівцям - 497

Перша згадка про село Клубівці датована 1520 роком.

   До величного ювілею ще три роки. А теперішню дату ми вирішили відсвяткувати особливим способом - поспілкуватися із мешканцями села. Так народилася ідея проведення експрес-інтерв'ю. Питання прості - чи любите своє село. А відповіді - дуже глибокі.

"Наше село співуче, є вчителі, лікарі..." - наш респондент - Михайлишин (Пронюк) Олена Федорівна, 1938 року народження (79 років).

-  Чи любите Клубівці?

- Люблю, тут свої люди. Подобається церква, дорога. Тепер наше село сучасне, тепер людям легше.

Творити разом добро - це класно

   Всім привіт! Я, Аня Досюк, хочу поділитися трішки особистим досвідом волонтерської діяльності,а також такою невід'ємною частиною волонтерства та й зокрема, без перебільшення більшості сфер діяльності, як життя у спільноті. Я є волонтер такої організації, як мальтійська служба допомоги 3 2015 року. Наша спільнота живе за принципом «Збереження віри та допомога потребуючим» — це і є гасло,за яким живе наша спільнота, або ще як ми себе називаємо «Мальтійська родина». Наша робота складається з допомоги сиротам та всім потребучим. Для сиріт вона полягає у тому,що ми їздимо до дитячих будинків, допомагаємо сидіти з дітками, уроки робити та організовувати їхнє дозвілля. Також ми робимо екологічні акції очищуючи довкілля від сміття.

Клубівчани приймали Божих мандрівників

   Паломники на поріг - щастя повен оборіг.

   У віторок 18 липня клубівчани зустрічали паломників, які прямували з Надвірнянщини у Маріїнський духовний центр "Зарваниця". Понад 50 кілометрів здолали прочани у перший день духовного паломництва. Ніч застала їх у Клубівцях. Клубовецькі родини, сповняючи діла Милоседця: подорожнього в дім пустити, спраглого напоїти, голодного нагодувати, прийняли  Божих мандрівників на нічліг, зігріли теплом та увагою.

Співаю, відколи себе пам'ятаю

 Нещодавно бібліотекар Марія Дмирівна Палагіцька зустріла золотий ювілей. Ми знаємо Марію Дмитрівну, як творчу людину. Вона дуже добра і уважна. А ще активістка усіх шкільних та сільських заходів.  Ювілей став гарним приводом поспілкувати з Марією Дмитрівною та розпитати про її життєвий та творчий шлях.  

1) Маріє Дмитрівно, яка Ваша спеціальність, де Ви працювали ?

- З 2008 року працюю у Клубовецькій сільській бібліотеці. Навчалася у Калушському культурно-освітньому училищі, закінчила у 1986. За спеціальністю я культурно-освітній працівник.

Заасфальтовано вулицю Ярослави Євчук

   Заасфальтовано вулицю Ярослави Євчук у селі Клубівці. Мешканці вулиці влаштували святкову церемонію відкриття вулиці. Перетнути стрічку запросили пароха села Петра Скрипника, мешканця вулиці, відомого краєзавця Йосипа Карпіва та представника наймолодшого покоління Богдана Проценка. Гарна подія у селі - облаштована ще одна вулиця. Як повідомив голова села Богдан Рекетчук, на прохання мешканців села, щоб зручно було добиратися до церкви, планується впорядкування та асфальтування вулиці Миру, котра з'єднює вулицю Стародожню з Берегами. Наступним кроком буде укріплення берегів біля помешкань Досюків та асфальтування вулиці Берегової.

Треба вміти у житті бути людиною

   Таке солодке слово - дідусь. Біля дідуся завжди тепло, затишно і добре. Він завжди працює, щось майструє та повчає. То велике щастя мати дідуся. Мій дідусь Михайлишин Йосип Петрович, 1944 року народження. Він вчився у Клубовецькій восьмирічній школі, потім здобув професію слюсаря, ремонтника автомобілів. Уся трудова біографія дідуся написана у Івано-Франківському  автобусному парку.  Недавно дідусь став прадідом у нього один правнук, четверо онуків, двоє дітей. Я вирішила розпитати дідуся про йото життя, про дитинство.  І відкрила для себе багато нового, незнаного про дідуся.

Бджоли не кусають, життя кусає

   Пана Ігоря у селі знають як доброго бджоляра і веселуна. Рідко хто здогадується, що за його веселою вдачею криється трагедія, яку пережив він і вся Україна у квітні 1986 року. Пивоварчук Ігор Йосипович, 1953 р.н. – учасник ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Як ми довідалися у сільській раді, у нашому селі тільки один лікавідатор аварії на ЧАЕС. Про Чорнобиль ми знаємо з документальної хроніки. Розуміємо, що це жахлива за масштабами і наслідками трагедія, що невидимий атом підступно вбиває і облучує досі. І ті, хто знаходився у зоні Чорнобиля були у страшній небезпеці.

4169912
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
481
4780
5261
4130707
69081
141075
4169912

Ваш IP: 54.162.118.107
Server Time: 2018-10-16 02:50:54
Счетчик joomla