Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Клубовецький літописець

            Рідне село на Тисмениччині привітало із 70-річчям педагога, краєзнавця і поета Йосипа Карпіва

   У християнський празник Трьох святителів — Василя Великого, Івана Золотоустого і Григорія Богослова — у школі села Клубівців на Тисмениччині громада урочисто вітала з ювілеєм свого односельця Йосипа Карпіва. Багатолітнього педагога, етнографа, автора краєзнавчих книг і засновника сільського музею старожитностей, самобутнього поета і публіциста, його заслужено означають «сільським подвижником», «клубовецьким літописцем» чи «оберігачем покутських скарбів», бо цей працелюб-непосида одержимий любов’ю до людей і рідної землі.

  

...Шкільна світлиця — вся у закосичених рушниками образах. А ювіляр — усміхнений, у вишиванці, сидить собі статечно на покутті і по-дитячому ніяковіє від скромності. Школа вшановує вчителя, село — багатолітнього літописця, а Господь тішиться своїми дітьми.
«Родинною розмовою» я б означив сільське свято, яке директор Клубовецької ЗШ I-III ст. Володимир Пронюк, вітаючи ювіляра, назвав «знаком глибокої вдячності і пошани за працю і відданість дітям та за любов до рідної землі».

   Поетичне слово Йосипа Карпіва у прочитанні школярів того вечора перегукувалося з яскравими піснеспівами сільських вокальних колективів — жіночого «Намиста» і чоловічого «Торі», а хор другокласників по-ангельськи дякував Богові за все. Йосип Карпів — автор майже двох десятків книжок у царині фольклористики, топоніміки, етнографії, краєзнавства, публіцистики, гумору, поезії і т. д. А до ювілею бібліотекар Марія Палагіцька привітала автора з виходом у світ його третьої книжки поезій «Близьке і далеке». На родинну розмову до Йосипа Карпіва з добрими словами зичень завітали того вечора і сільський голова Клубівців Богдан Рекетчук, і головний спеціаліст райвідділу освіти Тисменицької РДА Надія Бойко.
...А ювіляр, назвавши школу своїм життям, вклонився своєю небагатослівною і негаласливою вдячністю кожному, хто прийшов на родинну розмову до шкільної світлиці. І не було жодного сумніву: осінь обов’язково застане цього працелюба-непосиду в його розквітлому саду. Бо він сам є тим рясним садом.

Ігор ЛАЗОРИШИН

http://www.galychyna.if.ua/publication/society/kluboveckii-litopisec/