Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Інтерв'ю з завклубом, артистом Романом Середюком

   Клубовецьке село пишається своїми тапантами. Яскравим спалахом для села став чоловічий квартет "ТОРІ". Наша редколегія завітала до керівника молодіжного гурту, ззавідуючого сільським клубом клубівчанина Романа Середюка. У короткому інтерв'ю артист поділився з нами новими проектами та задумами, розповів про  талановиту молодь села, історію творення квартету "ТОРІ", репертуар та цікаві виступи. Ми, школярі, добре знайомі з ансамблем, вони беруть участь у всіх шкільних заходах. Юнаки пропагують рідну пісню, у репертуарі багато патріотичних, повстанських пісень, беруться за серйозні проекти, мюзікли. Незабутні враження залишило їхнє виконання реквієму " Пливе кача...", "Там де тополя" та інші. Нас зацікавило, хто привив їм любов до пісні, відколи присвятили себе солов'їному ремеслу?

  

  Квартет "ТОРІ" - це четверо обрарованих, красивих, клубовецьких юнаків: Пронюк Тарас, Антошків Олег, Середюк Роман і Палагіцький Іван. До речі, так і виникла назва гурту Т (Тарас) + О (Олег) + Р (Роман) + І (Іван). Роман Середюк зустрів нас дуже привітно та люб'язно погодився відповісти на усі запитання. А ми хочемо поділитися з вами. Читайте, буде цікаво.

– Романе, скажи хто привив тобі любов до музики?

- Музику я полюбив з дитинства. Пізнавши її прекрасну глибину у материних колискових. Моя мама дуже любила їх співати, а я спокійно засинав у неї на руках. Саме вона і є тією людиною, яка привила мою любов до музики та пісні.

2. Де ти здобував музичну освіту?

- Початки музичної освіти я здобував у нашій рідній клубовецькій школі. Основну освіту я отримав у Тисменицькій дитячій школі мистецтв імені Йова Княгиницького.

3. Хто є твоїми наставниками у музиці?

- Мої першим вчителем - наставником є Богдан Михайлович Маланюк, який навчав мене в двох школах: Клубовецькій школі та Тисменицькій музичній школі. Саме він наполіг на цю професії музиканта. Учитель Богдан Михайлович ще в школі казав, що у мене є талант до співу та музики. Ці слова змусили моїх батьків задуматись та записати мене в музичну школу, за що я їм безмежно дякую. Тому хочу подякувати за дороговкази моєму наставнику Богдану Михайловичу Маланюку.

4. Хто є прикладом для тебе у музиці?

- Прикладом для наслідування та любові до музики для мене є такі відомі люди, як: Микола Петрович Мозговий - український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України. Іво Бобул, справжнє ім'я - Іван Васильович Бобул — український та молдавський співак (тенор), композитор, народний артист України. І ще багато інших.

5. Що для тебе означає співати?

- Спів - це поклик нашої душі, внутрішній голос, який ми іноді приховуємо. Співаю я з самого дитинства і це мені подобається, я це люблю. Іноді я співаю для рідних, друзів, адже мій голос зачаровує їх і вони наповнені тим настроєм співів, що і я. Мені теж дуже подобається коли я співаю. Адже тоді я відчуваю себе вільною пташкою, яка полетіла у безкраї простори у пошуках свого щастя. Напевно кожен з нас полюбляє співати і ми з цим нічого не подіємо. Тому що співи - це наша душа, наша любов, яка надихає нас на краще. Навіть якщо ви вважаєте, що не маєте абсолютного слуху, ви можете співати тихесенько, так щоб вас почуло ваше сердце. Тож коли вам хочеться співати - співайте! Не бійтеся показати світу свої почуття і світ вас почує!

6. Коли і де ви вперше заспівали?

- Перший виступ перед невеличкою авдиторію був у нашій клубовецькій школі до дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

7. Коли сформувався ваш колектив?

- Квартет сформувався у 2013 році. Уперше разом ми вийши на сцену у селищі Єзуполі 7 липня 2013-го на Різдво Івана Хрестителя (Івана Купала), на районному святі духовної пісні.

8. Як працюється тобі завклубом?

- Працюється в основному не погано. Правда нам дуже потрібно, щоб долучалась - розкривалась молодь нашого села. Адже у нащих Клубівцях багато нерозкритих талантів,  завдяки яким наше село б процвітало. Тому хочу звернутись до молодих співаків, танцюристів та музикантів: "Будьте більш активними. Звертайтесь за порадами та уроками ми завжди готові вам допомогти."

9. Коли ти очолив сільський клуб?

- Працювати завклубом я почав з 2015 року.

10. Який репертуар вашого колективу?

- Репертуар нашого квартету "ТОРІ" різножанровий.

11. На яких сценах доводилось вам виступати?

- Ми виступали на сценах в Клубівцях, Тисмениці, Єзуполі, Івано-Франківську, Тлумач, Польщі та ще багато інших.

12. Твої побажання школярам.

- Бажаю вам розуму, терпіння та творчого натхнення.

– Романе Петровичу, дякуємо тобі за інтерв'ю. Принагідно вітаємо тебе з днем народження. Нехай збуваються усі твої мрії. Нехай життя приносить багато світла і радості, а кожен день буде сповнений сонячними посмішками. Здоров'ячка тобі міцного, ну і звісно бажаю, щоб твоє серце було переповнене любов'ю, тому що вона веде до щастя. "Торі", радуйте наше село своїми чудовими голосами та піснями. Щасти! Творчого розквіту, великих сцен і переповнених залів, наснаги та творчої музи

Юлія Шешурак, 11 клас

Підбір світлин Надія Сондей

5413889
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
3284
11465
3284
5383730
116954
143920
5413889

Ваш IP: 35.175.179.52
Server Time: 2019-06-24 18:28:49
Счетчик joomla