Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Співаю, відколи себе пам'ятаю

 Нещодавно бібліотекар Марія Дмирівна Палагіцька зустріла золотий ювілей. Ми знаємо Марію Дмитрівну, як творчу людину. Вона дуже добра і уважна. А ще активістка усіх шкільних та сільських заходів.  Ювілей став гарним приводом поспілкувати з Марією Дмитрівною та розпитати про її життєвий та творчий шлях.  

1) Маріє Дмитрівно, яка Ваша спеціальність, де Ви працювали ?

- З 2008 року працюю у Клубовецькій сільській бібліотеці. Навчалася у Калушському культурно-освітньому училищі, закінчила у 1986. За спеціальністю я культурно-освітній працівник.

  

2) Ви тісно прив'язали своє життя до Клубовецької школи. Чим є для Вас школа?

- Школа для мене є рідною домівкою, я люблю свою професію та роботу, з задоволенням кожного дня іду на роботу. Я люблю дітей, намагаюся причепити їм любов до книги, до співу, до музики. Я також брала участь в драмгуртку, грала вистави такі як "Наталка Полтавка", мені завжди давали ролі мами. Напевно тому, що я по віку підходила. Найкращі роки були пов'язані з виставами. Також брала участь у фольклорному ансамблі. Ми грали українські вечорниці, ми об'їздили всі сусідні села.

3) Знаємо Вас як учасницю хору "Клубівчанка" , церковного хору, фольклорного ансаблю "Намисто". Відколи Ви співаєте ? Які пісні любите співати? Чи є у Вас улюблена пісня ?

- Я співаю, відколи народилася. Відколи я себе пам'ятаю, відтоді співаю. Я люблю співати українські народні ліричні пісні, люблю всі, різного жанру.

4) Ви передали любов до пісні синові Івану. Він співає у кварнеті "ТОРІ". А за сімейним, родинним столом Ви співаєте? Які давні пісні співаєте?

- Так! Співаємо, щедруємо, колядуємо наприклад пісню: "Повіяв вітер степовий"...

5) Скажіть на канікулах багато дітей відвідують бібліотеку, читають? Котрих активістів можете назвати ?

- Не дуже багато дітей, більшість коли є навчання. Активні читачі брали участь у районному конкурсі: Турик Марія-Анна, Федорак Ілона, Шешурак Богданна. Савик Вікторія, Кохман Тетяна, Федорчук Мар'яна, Шешурак Тетяна, Андріїв Настя, Бойко Вероніка.

6) Ким Ви мріяли бути у дитинстві ? Чи здійснилися Ваші мрії?

- Я мріяла бути вчителькою історії. Я дуже любила читати історію. Мої мрії здійснилися на половину.

7) Які події, виступи Вам найбільше запам'яталися?

- Багато. Ми проводили багато зустрічей. Мені найбільше запам'яталося конкурс читців-декламаторів Шевченківської поезії. У ньому брали участь учні, студенти, жителі села. Ще запам'яталася призинтація збірки поезій Лесі Палагіцької нашої односельчанки. І також літературний вечір " Запах кави у вальсі поезій".

8) Чи були у Вашому житті труднощі? Як долали труднощі ? Хто допомагав Вам?

- Були труднощі, без них ніколи не буває, наприклад, коли організуємо свято щось не вдається. Долати труднощі допомагали друзі, вчителі.

9) Маріє Дмитрівно, що є найголовнішим у житті?

- Найголовнішим у житті є здоров'я, підтримка, праця за покликанням. Робота має приносити задоволення.

10) Що потрібно людині, щоб бути щасливою ?

- Щоб була улюблена робота, спокій і мир в державі, добробуи у сім'ї.

11) Ваші побажання школярам.

- Бажаю щоб ви мали у своєму житті мету, йшли до неї. Розвивали свої таланти. Щоб були добрими, чемними і активними читачами бібліотеки.

   Дорога Маріє Дмитрівно, ми вітаємо Вас з Золотм ювілеєм, бажаємо Вам ще багато здорових, веселих, багатих і творчих років.

Інтерв'ю брали Марія-Анна ТУРИК та  Ілона ФЕДОРАК

    Бібліотекар Марія Дмитрівна зустріла нас щиро і радо розказувала про своє життя, а воно тісно переплетене з школою, з селом, з творчістю, а особливо з піснею. У Марії Дмитрівної дуже велика любов до пісні, вона і на роботі, і вдома  співає. Я Марію Дмитрівну знаю віддавна, а  тепер про неї дізналася багато нового. Після відповідей на наші запитання, вона радо запропонувала книги. Марія Дмитрівна  хоче заохотити кожну дитину до читання,  співу, музики. Дякую за це їй

Марія-Анна ТУРИК

 

4805297
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
199
4717
9999
4761874
95527
146602
4805297

Ваш IP: 34.228.115.216
Server Time: 2019-02-20 00:48:42
Счетчик joomla