Апостол Як. 2, 14-26.

14. Яка користь, мої брати, коли хтось каже, що має віру, але діл не має? Чи може його спасти віра? 15. Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку, 16. і хтонебудь з вас до них скаже: «Йдіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь», і не дасть їм потрібного для тіла, то що це допоможе? 17. Так само й віра, коли діл не має, мертва сама в собі. 18. Та хтонебудь скаже: «Ти маєш віру, а я маю діла. Покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу моїми ділами мою віру.» 19. Ти віруєш, що Бог один? – Добре робиш. І біси вірують, та тремтять. 20. Хочеш знати, безглуздий чоловіче, що віра без діл не приносить плоду? 21. Авраам, наш батько, чи не ділами виявився праведним, коли був приніс на жертовник Ісаака, свого сина?

 

22. Бачиш, що віра співдіяла з його ділами, і його віра удосконалилася ділами. 23. Так здійснилося Писання, яке каже: «Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність», і він був названий приятелем Божим. 24. Ви бачите, що чоловік оправдується ділами, не тільки вірою. 25. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами оправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом? 26. Як тіло без душі мертве, так само й віра без діл мертва.  

Євангеліє Мк. 10, 46-52.

46. І приходять вони в Єрихон. Коли ж він з учнями своїми і з силою народу виходив з Єрихону, син Тимея, Вартимей, сліпий жебрак, сидів край дороги. 47. Довідавшися, що то Ісус з Назарету, закричав він і промовив: “Сину Давидів, Ісусе, змилуйся надо мною!” 48. Багато сварили його, щоб мовчав, та він кричав ще більше: “Сину Давидів, змилуйся надо мною!” 49. Ісус же спинивсь і каже: “Прикличте його!” Кличуть, отже, сліпого й говорять до нього: “Бадьорся! Устань лишень, кличе тебе.” 50. Він же, скинувши свою верхню одежу, скочив і підійшов до Ісуса. 51. Ісус, до нього звернувшись, каже: “Що ти хочеш, щоб я зробив тобі?” А сліпий йому: “Учителю мій, – щоб я бачив!” 52. Сказав Ісус до нього: “Іди, віра твоя спасла тебе.” І негайно прозрів той та й пішов дорогою за ним.

Подячна Літургія за 2018-й прожитий рік  

 31 грудня в церкві Святої Покрови Божої Матері села Клубівці отець-декан Петро Скрипник відправив Подячну Літургію за прожитий 2018-й рік. У своїй проповіді духівник пояснив, що подяка – це найголовніша молитва християнина.

   Ми повинні бути вдячними Богу за все, за землю та всі земні ресурси, якими користуємося, за дар життя, бо наша поява в світ — це Божа воля, за всі дари і випробування, бо вони зіслані задля того, щоб кожен сповнив Божий задум, своє покликання. Щиро дякувати Богу за родину, батьків, дітей, онуків, за батьківщину Україну, школу, вчителів, вихователів. На порозі Нового року кожен підсумовує своє прожите життя і виразно бачить тих людей, які допомогли у важку хвилину, котрі розрадили, подали щиру руку допомоги, втішили словом. Подякуймо їм. Молитва подяки линула на передову до наших захисників. Це лише завдяки їм наше небо чисте і ми не здригаємося від зривів війни. Однак на сході страждають діти, їхнє дитинство втрачене назавжди, 5 років війни обікрало їх на все життя. Маємо за що дякувати. 

   Подяка — це свято. У церкві вже різдвяно-новорічне вбрання, ялинки, шопка. Тут по-справжньому відчуваєш сутність свята. Кожен рік – це нова сходинка, яка приближує нас до Царства Вічного. Пам’ятаймо це. Радіймо. Дякуймо!

   1 січня 2019 рокe о 12.00 правитиметься Служба Божа на благословення Нового 2019 року. А також панахида за Степана Бандеру з нагоди 110-річниці від дня народження.

Читаємо Біблію. Неділя 23 грудня. Читайте тут...

 

>