СВЯТЕ БОГОЯВЛЕННЯ ГОСПОДНЄ. ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

Апостол Тит 2, 11-14; 3, 4-7

11 Бо для всіх людей з’яви­лася спа­­саюча Божа благодать; 12 вона навчає нас, щоб відрек­­ли­ся безбожності й світських по­жа­дань, жили чесно, праведно і по­божно в теперішньому віці, 13 очікуючи блаженної надії і появи слави великого Бога і Спа­си­те­ля нашого Ісуса Христа, 14 який віддав себе за нас, щоб вику­пити нас від усякого беззакон­ня, очистити собі особливий на­род, ревний до добрих діл. 4 Коли ж з’явилася благодать і лю­бов до людей нашого Спасителя, Бога, 5 Він нас спас не з причини пра­ведних учинків, які ми вчинили, але зі своєї милості через купіль від­ро­дження та оновлення Святим Духом, 6 якого вилив на нас щедро че­рез Ісуса Христа – нашого Спасителя, – 7 щоб, оправдавшись Його бла­­го­даттю, ми надією стали спад­ко­єм­ця­ми вічного життя.

Євангеліє Мт 3, 13-17

13 Тоді прийшов Ісус з Галілеї на Йордан до Йоана, щоб у нього хре­ститися. 14 Йоан же стримував Його, ка­жу­чи: «Це мені потрібно від Тебе хре­сти­тися, а Ти йдеш до мене?» 15 Відповідаючи, Ісус сказав йо­му: «Облиш тепер, бо так на­лежить нам виконати всю правду». Тоді Йоан допустив Його. 16 Охреcтившись, Ісус відразу вийшов з води. І ось відчинилися Йо­му небеса, і Він побачив Духа Божого, котрий спускався, як голуб, та сходив на Нього. 17 І ось, почувся голос з неба: «Це є Син Мій Улюблений, якого Я вподобав».

На осв. води: Апостол 1 Кор 10, 1-4

1. Не хочу, брати, щоб ви не знали, що всі наші батьки були під хма­рою, і всі перейшли через мо­ре; 2 всі хрестилися в Мойсея – у хмарі та в морі; 3 всі їли ту саму духовну їжу; 4 всі пили той самий духовний напій, бо пили з духовної скелі, що йшла слідом за ними, а тою скелею був Христос.

Євангеліє Мр 1, 9-11

9 Сталося, що тими днями при­йшов Ісус із Назарета галі­лей­сь­ко­го і був хрещений Йоаном у Йордані. 10 І тут же, виходячи з води, Він побачив, що розкрилися небеса і що Дух, як голуб, сходив на Нього; 11 і голос пролунав з неба: Ти – Син Мій Улюблений, якого Я вподобав!

Читаємо Біблію. Неділя 17 січня

Апостол 2 Тим 4, 5-8

5 Ти ж будь тверезий в усьому, тер¬пи злидні, виконуй діло благовісника, звершуй своє служіння.6 Адже я вже стаю жертвою, і настає час мого відходу. 7 Я звершив добрий подвиг, свій біг закінчив, віру зберіг.8 А тепер приготовлено мені вінець праведності, який того дня дасть мені Господь, справедливий Суддя, і не лише мені, а й усім, хто плюбив Його прихід.

Євангеліє Мр 1, 1-8

Початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. 2 Як написано в пророка Ісаї: Ось, Я посилаю Мого ангела перед обличчя Твоє, який приготує дорогу Твою [перед Тобою]. 3 Голос того, хто кличе в пустелі: Приготуйте дорогу Господню, вирівняйте стежки Його! 4 З’явився Йоан Хреститель, хрестячи в пустелі та проповідуючи хрещення для покаяння, для прощення гріхів. 5 І приходили до нього з усієї Юдейської землі та всі мешканці Єрусалима, і, визнаючи свої гріхи, були хрещені ним у річці Йордані. 6 Йоан був одягнений в одяг з верблюжої шерсті, мав шкіряний пояс на стегнах своїх і їв сарану та дикий мед. 7 І він проповідував, кажучи: Слідом за мною йде сильніший за мене, якому я не достойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. 8 Я хрестив вас водою, а Він буде хрестити вас Духом Святим!

Читаємо Біблію. Неділя 10 січня. Читайте тут...