Друк
Категорія: Церква
Перегляди: 64

Апостол Ді 2, 1-11           ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА

1 Коли настав день П’ятдесятниці, всі вони були однодушно разом. 2 Раптом з неба долинув шум, на­че подув бурхливий вітер, і напов­нив увесь дім, де вони сиділи. 3 І з’явилися їм поділені язики, на­­че вогняні, й осіли на кожного з них. 4 І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух велів їм промовляти. 5 А в Єрусалимі перебували юдеї та побожні люди з кожного народу, який під небом. 6 Коли ж стався цей шум, зібрав­ся натовп, і були збентежені, коли по­чу­ли, що кожний говорить до них їхньою власною мовою. 7 Вони в нестямі дивувалися і го­ворили [один до одного]: Хіба всі ці, які говорять, не галілейці? 8 Як же це, що ми чуємо кожний своєю рідною мовою, в якій ми на­родилися? 9 Партянці й мідянці, еламітці й ті, хто з Месопотамії, з Юдеї та Капа­до­­кії, з Понту й Азії, 10 Фригії і Памфилії, Єгипту й око­­­лиць Лівії, що біля Киринеї, і за­хожі римляни, 11 юдеї і прозеліти, критяни й ара­би, – чуємо, як вони говорять нашими мовами про Божу велич!

Євангеліє Йо 7, 37-52; 8, 12

37 Останнього великого дня свята Ісус стояв і закликав, кажучи: Якщо хто спраглий, нехай приходить до Ме­не і п’є. 38 Хто вірить у Мене, як каже Пи­­сання, ріки живої води з нутра його потечуть. 39 Це Він сказав про Духа, якого мали одержати ті, котрі повірили в Нього. Але Духа ще не було, бо Ісус ще не був прославлений. 40 [Багато хто] з народу, почувши ці слова, міркував: Це справді Про­рок! 41 Інші твердили: Це Христос! Ще інші говорили: Хіба з Галілеї прийде Христос? 42 Хіба в Писанні не сказано, що Христос прийде з нащадків Давида, з Вифлеєма – села, звідки був Да­вид? 43 Тож через Нього в народі постала незгода. 44 Деякі ж з них хотіли схопити Його, але ніхто не накладав на Ньо­го рук. 45 Отже, слуги повернулися до пер­­восвящеників і фарисеїв, а ті дорікали їм: Чому ви не привели Йо­го? 46 Слуги відповіли: Ніколи ще жод­на людина не говорила так, [як Цей Чоловік]. 47 Тоді фарисеї їм відповіли: Чи й ви також обмануті? 48 Хіба хтось зі старших чи з фа­ри­сеїв повірив у Нього? 49 Але цей народ, який не знає За­кону, – проклятий він! 50 Каже їм Никодим, який прихо­див до Нього раніше і був одним із них: 51 Хіба судить наш Закон людину, не вислухавши її спо­чат­ку і не дізнавшись, що вона ро­бить? 52 Та вони у відповідь сказали йому: А ти часом не з Галілеї? Досліди і побачиш, що пророк не приходить з Галілеї! 12 Тоді Ісус знову промовляв до них, кажучи: Я – Світло для світу! Хто пі­де за Мною, той не ходитиме в тем­ряві, але матиме Світло життя.

Читаємо Біблію. Неділя 27 червня

Апостол Євр 11, 33 – 12, 2

33 які вірою перемогли царства, чинили спра­вед­ливість, одержали обітниці, замкнули лев’ячі пащі, 34 згасили силу вогню, втекли від вістря меча, одужали від недуги, були сильними у війні, обернули до втечі полки чужинців. 35 Жінки одержували своїх по­мерлих через вос­кресіння; інші були закатовані, не отримавши звіль­нення, щоб осягнути краще вос­кре­сіння. 36 Ще інші зазнали знущань і по­боїв, а також кайданів і ув’язнення. 37 Їх каменували, перепилювали навпіл, вони вмирали, зарубані мечем, тинялися в овечих і козячих шку­рах – збідовані, знедолені, покривджені. 38 Ті, яких світ не був гідний, ти­ня­лися в пустелях, у горах, у пече­рах, в земних яругах. 39 І всі вони, засвідчені вірою, не одержали обітниці, 40 оскільки Бог передбачив для нас щось краще, щоб вони не без нас осягли завершення. 1 Тому й ми, маючи довкола себе таку велику хмару свід­ків, від­­киньмо всяку гордість та гріх, що нас легко обплутує, з тер­пінням прямуймо до тієї бороть­би, яка пе­ред на­ми, 2 дивлячись на Проводиря і Вер­ши­теля віри, на Ісуса, який, не­зважа­ючи на сором, замість на­лежної Йому радості, перетерпів хрест і сів праворуч Божого пре­столу.

Євангеліє Мт 10, 32-33. 37-38; 19, 27-30

32 Кожного, хто визнає Мене перед людьми, визнаю і Я його перед Моїм Отцем, який на небесах, 33 а хто відречеться від Мене перед людьми, відречуся його і Я перед Отцем Моїм, який на небесах. 37 Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той недостой­ний Мене; і хто любить сина або дочку біль­ше за Мене, той недо­стой­ний Ме­­не. 38 І хто не бере свого хреста, а йде слідом за Мною, той недостой­ний Мене. 27 Тоді Петро, звернувшись до Ньо­го, сказав: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» 28 А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на пре­с­толі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізраїля. 29 І кожний, хто задля Мого Іме­ні залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дру­жину, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і ма­ти­ме у спадок вічне життя. 30 Багато перших будуть остан­німи, а останні – першими. Священномученика: Апостол Еф 6, 10-17 10 Нарешті, зміцнюйтеся Госпо­дом та могутністю Його сили. 11 Зодягніться у всю Божу зброю, щоб ви могли протистати підступ­ності диявола. 12 Адже наша боротьба не з тілом і кров’ю, але з началами, з владами, зі світовими правителями темряви цього [віку], з піднебесними духами зло­би. 13 Тому візьміть усю Божу зброю, щоб ви змогли дати опір у день зла і, все подолавши, вистояти. 14 Отже, стійте, підпережіться істи­ною, зодягніться в броню пра­вед­но­сті, 15 взуйтеся в готовність благо­віс­тити мир. 16 Понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі вогнен­ні стріли лукавого; 17 візьміть шолом спасіння і ду­хов­ний меч, яким є Боже Слово. Євангеліє Сказав Господь своїм учням: 16 Ось Я посилаю вас, як овець поміж вовків. Тому будьте мудрі, як змії, і невинні, як голуби. 17 Та стережіться людей, бо ви­да­ватимуть вас на суди і по своїх си­нагогах будуть вас бичувати; 18 поведуть вас заради Мене до володарів і царів для свідчення і їм, і язичникам. 19 Коли ж видаватимуть вас, не журіться, що і як казати: дасться вам в ту хвилину, що казати, 20 бо не ви будете говорити, а Дух Отця вашого, котрий говорить у вас. 21 Брат брата видаватиме на смерть і батько дитину; і повстануть діти проти батьків, і вбива­ти­муть їх. 22 Вас будуть усі ненавидіти за Моє Ім’я, але хто вистоїть до кін­ця, той спасеться.

Читаємо Біблію. Неділя 13 червня. Читайте тут...