Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Мовою Неба і Землі

Маємо гарну новину. Нещодавно у видавництві "ЯРИНА" підприємця Майданчук І.І. вийшла друком книга Йосипа Карпіва "Мовою Неба і Землі. Вікові завбачення погоди у народних прикметах". Народні прикмети про погоду зібрав і для практичного користування уклав Йосип Карпів. Книга об'ємна 304 сторінки, двадцять розділів: "Місяці року у прикметах", "Пори року", "Про хліборобську працю", "Провіщають небесні світила", "Умійте читати небо", "Стан атмосфери провіщає", "Добовий хід температури", "Звідки вітер, звідти й погода", "Вогонь і дим прогнозують", "Спостерігайте за хмарами", "Коли ліг туман", "Погоду підказують атмосферні опади", "Грім і блискавка провіщають", "Якщо веселка п"є воду", "Лід і вода провіщають", "Живі барометри", "Рослини-провісники", "Різні прикмети", "Прислів"я про погоду  і про прикмети", "Цікавинки про погоду і прикмети". Вступне слово до книги написав член НСПУ, НСЖУ Василь Лесів "Із доробку творчо-краєзнавчих віх Йосипа Карпіва..." Десятки років Йосип Дмитрович Карпів збирав та опрацьовував народні прикмети, про це він пише у передмові "У прикметах - весь розмаїтий світ".

Детальніше...

Відгук на книжку "Пригоди Тома Соєра"

Я прочитала дуже гарну книжку «Пригоди Тома Соєра», написану американським письменником Марком Твеном. Сама назва нам передає про що тут йдеться, а тобто, про пригоди головного героя Тома Соєра. Його виховує тітка Поллі, тому що мами у Тома не було. Також у Тома був напіврідний брат Сід і кузина Мері. Том сміливий хлопець, але тітонька Поллі його не витримує. Але крім Тома є ще один персонаж, якого теж можна назвати головним. Ці два персонажі – анантюристи потрапляють у різні захопливі та небезпечні пригоди. Цей персонаж є Гекльберрі Фінн. Разом вони були піратами, які стежили за злими людьми. Натрапили вони на них випадково. Насправді хлопці шукали скарб. Потім вони були розбійниками. Захотіли стати ними після того як уже знайшли скарби, аде злодії ті померли. Мені дуже сподобалася сміливість Тома. Коли він з однокласницею Беккі загубилися в печері, то Том, шукаючи виходу, ненароком натрапив на індіанця Джо.   Він і був один із тих, кого переслідували головні герої книжки.

Детальніше...

Відгук на книжку "Сонце і місяць, сніг і лід"

     Сьогодні я завершила читання книжки «Сонце і місяць, сніг і лід». Її написала американська письменниця Джесіка Дей Джордж. Це чудова книжка. Вона поділена на чотири частини, всього тридцять два розділи та епілог.  У цій книзі розповідається про село, про яке подейкують, що воно стоїть у зимі сто років. У тому селі живе велика сім’я дроворуба Ярла. Він має дружину Фріду та дев’ятеро дітей. Коли Фріда народила останню дитину, то, розлючена, що народилася дівчинка, віддала її в руки найстаршої доньки Йорун нехрещеною. Оскільки ім’я мала давати матір, то дівчинка залишилася безіменною. Фріді злилася, що має годувати багато ротів, тому їй було байдуже до тієї дитини. Вона не дуже любила не тільки ту найменшу дівчинку, а й усіх дівчат в сім’ї (а їх було чотири), мовляв, що від них ніякої користі. Вона любила хлопців. Чоловік Ярл дуже хвилювався за цю безіменну дівчинку, тому,  що говорили, що безіменну дитину забирали тролі. Щоб їх піддобрити, кожного разу, коли в них з’являлася хоч якась їда, Ярл відносив їду тролям у ліс. На той час було важко здобувати їжу, тому що сніги вкрили все.

Детальніше...

Юні читачі з першого класу

Сьогодні велика подія у житті першокласників - вони стали читачами бібліотеки.

Минуло три місяці, як вони прийшли до школи. за цей період вивчили весь алфавіт та навчилися читати по складах, знають голосні і приголосні звуки. З учителькою Світланою Ярославівною Турик юні школярики наполегливо йшли до цієї події. У бібліотеці вони вибрали собі першу книжку для читання.

Детальніше...

Урок-свято "Похвала книгам"

   Третьокласники на уроках з літературного читання  працювали над темою «Книга вчить, як на світі жить». Учні пригадували прислів’я про книгу,  відгадували загадки, говорили про історію книг, про першодрукарів. На уроці з позакласного читання «Бібліотека – затишний дім для зустрічі читача з книгою» говорили про дитячі бібліотеки, знайомилися з Національною Київською бібліотекою для дітей. А завершилося знайомство з книгою уроком-святом «Похвала книгам», яке провели у понеділок 09 грудня у сільській бібліотеці. Учні підготували лялькову виставу «Як берегти книжку».

Детальніше...

Бібліотечний урок-квест "Подорож стежками казок"

20 листопада -  Всесвітній день дитини. У 2 класі відбувся бібліотечний урок-квест "Подорож стежками казок", який провели вчитель Марія Василівна Павлів та бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Всесвітній день дитини - це добре і радісне свято. Разом з тим це один з найважливіших днів, який покликаний нагадати нам про відповідальність за благополуччя і щастя дітей. Діти - найдорожче багатство кожної людни, вони - майбутнє держави, надія на щасливе майбутнє українського народу.

Детальніше...

Відгук на книжку "Дівчина Онлайн"

   На осінніх канікулах я прочитала книжку «Дівчина Онлайн». ЇЇ написала англійська письменниця Зої Заґґ. У книжці 424 сторінки. Головна героїня дівчина Пенні, їй шістнадцять років. Дівчина веде свій блог під ніком «Дівчина онлайн». У книжці йдеться про людей, які підписані а її канал. Пенні переживає різні складні ситуації. У неї непрості відносини з ровесниками, вона свариться з подружкою і врешті випадково закохується. Це було на Різдво. Про все це вона розповідає у своєму блозі. Після аварії Пенні охопила паніка. До того ж її зняли на відео і виклали в Інтернет. Вона знеславлена ледь не на весь світ.

Детальніше...

Дивний світ бібліотек

   Триває місячник шкільних бібліотек. Значення і роль бібліотек в освітньому процесі  вагома і невід'ємна. В рамках місячника бібліотека працювала над темою "Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можилостей кожного учня". У співпраці з першокласниками та вчителеми Світланою Ярославівною Турик організовано бібліотечне свято "Цей дивний світ бібліотек", яке охоплювало знайомство з книгозбірнями, поетичну мандрівку "Сонячними каруселями" поетеси Олесі Овчар та веселими пісеньками, у яких закружляли першокласники. Школярики знайомилися з бібліотекою, розглядали полиі з книгами, відкривали для себе світ бібліотеки. Бібліотека- це установа, з якої починається життя кожної людини. Вона супроводжує людину впродовж життя. Книга та інформація потрібні щодня.

Детальніше...

Стежка до вірша

   У школі триває місячних шкільних бібліотек. Сьогодні дев'ятикласники говорили про заробітчанську поезію. Чи не у кожній родині хтось перебуває у трудовій міграції. Гостею бібліотеки була поетеса Ольга Струтинська з Калущини, яка працює в Італії. Ольга Василівна розповіла про антологію творчості заробітчан "Світло на чужих стежках", яка вийшла у Римі 2005 році, зачитала свої твори, які ввійшли в антологію.

Детальніше...

Відгук на книжку Йоанни Яґелло "Кава з кардамоном"

   Недавно я прочитала книжку «Кава з кардамоном». Її написала польська письменниця Йоанна Аґелло. Головна героїня книжки дівчина Лінка, їй п’ятнадцять років. У неї багато недитячих проблем. У сім’ї негаразди у мами з вітчимом, доглядати за молодшим братом доводиться Лінці. А скоро іспити, мама поїхала кудись, дівчина виконує хатню роботу і немає змоги добре підготуватися до іспитів. У цей складний період  Лінка посварилася з своєю подругою. Напруга триває не один місяць. До речі, розділи книги названі місяцями: «Вересень», «Жовтень», «Листопад»… Лінка глибоко переживає всі ці події. До них додалася ще одна незрозуміла, яка називається Адріан. Лінка не розуміє ще, чи це закоханість, чи вже почуття недавнього друга, чи просто її уява. У такому стані вона їде в село до бабусі. Далі розгортаються ще складніші події. Лінка довідується про родинну таємницю, яка її приголомшує і спонукає розпочати активні пошуки сестри.

 

Детальніше...

Риби - найдавніші мешканці нашої планети

    Розпочався місячник шкільних бібліотек

   Сьогодні у гостях у гуртку «Натхнення» була шкільний бібліотекар  Марія Дмитрівна Палагіцька. Вона розказала нам про рибок, про мешканців водойм. Виявляється, риби – найдавніші мешканці нашої планети  і є понад 20 тисяч різновидів риб.  Марія Дмитрівна принесла книжки  про риби, які є у нашій бібліотеці, серед них: «Хто ? що ? де?  і коли?»,  «Підводний світ»,, «Мами та дитинчата». Ми довідалися про найбільшу і найстрашнішу рибу китову Акулу, про найшвидшу рибу Меч, найповільніша – Морський Коник. Ми дізналися, що є риба Місяць. А дельфіни – розумні істоти.

Детальніше...

Сьогодні Всеукраїнський День бібліотек

   30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято привертає увагу людства до бібліотек, читалень, до книги. І засвідчує глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, до визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека. Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь. У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар - хранителем і двигуном людської культури.

Детальніше...

Відгук на книжку "Гаррі Потер і в'язень Азкабану"

Я прочитала книжку "Гаррі Потер і в'язень Азкабану". Вона мені дуже сподобалася. Цю книжку написав Джоан К. Ролінг, це 3 частина. Вона про Гаррі Потера, який вміє чаклувати, однак йому не дозволяли, тому що його батьки померли. Азкабан – це місце для чаклунів, які порушили закон. Гаррі на канікули приїжджав до своїх тітки і  дядька. Вони маґліни, тому вони були проти  чаклунства. Найбільше Гаррі турбувався про те, що йому не дозволяли читати книжки, а вчителі задали на літо багато цікавих завдань. Однак Гаррі зумів сховати книжки від дядька Вернона і виконати завдання. Та це лише початок пригод, бо потім у вікно Гаррі залетіло три сови, до лап одної був прив'язаний великий пакунок. Переказати всі пригоди неможливо, але вони дуже захопливі.  Прочитайте самі. Тут дуже багато різних пригод Гаррі та його друзів. Ця книжка  викликає різні емоції. В ній 366 сторінок. Кожний розділ по-своєму особливий. Совина пошта, серйозні помилки тітоньки Мордхи.  лицарський автобус і т. д.  Я прочитала цю книжку швидко, вона фантастична. Мені  сподобався Гаррі, бо він сміливий. Рекомендую прочитати книгу своїм ровесникам.

Детальніше...

Відгук на книжку "Психологія впливу"

   Цю книгу написав американський професор Роберт Чалдині. Книжка є складною та прочитавши 20-30 сторінок стає зрозуміло. що має на увазі автор. Тут немає головного героя чи опису життя людини, тут просто ситуації з життя, які дають зрозуміти, як на людину впливає жест, слово чи якийсь маленький подарунок. Роберт Чардині дає унікальні поради як протистояти маніпуляціям. Він наводить 116 прикладів найпоширеніших маніпуляцій, розповідає про принципи, за допомогою яких впливають на публіку відомі політики. Коли я дочитала до 60 сторінки то дізналася скільки людей піддаються маніпуляціям та рекламі. Ця книга вже давно стала підручником для менеджерів, підприємців і взагалі всіх, хто бажає опанувати мистецтво впливу. І водночас змушує нас бути пильними, аналізувати та конторолювати інформацію та маніпуляції продавців чи рекламодавцям. Людина яка прочитала цю книгу, вже не буде піддаватися їхнім хитрощам. тим самим не давати їм якісь лишні гроші. Раджу прочитати всім і запевняю, що ви знайдете дуже багато цікавої інформації, яка не раз в житті знадобиться і буде  корисною вже.

Детальніше...

Відгук на книжку "Хроніки Нарнії"

   Цього літа я прочитала пригодницький роман англійського письменника Клайва Стейплза  Льюїса «Хроніка Нарнії». Хроніки – це історії Нарнії. У книзі 906 сторінок. Книга поділена на сім частин, у кожній приблизно 15-17 розділів. Головні герої книги діти Пітер, Сьюзан, Едмунд та Люсі. Через війну та бомбардування дітей відіслали з Лондона до старенького професора, який жив у великому замку. Діти почали обстежувати будинок професора,  з тих пір у них почалися дивовижні пригоди. Будинок виявився напрочуд великим і здавався дітлахам, що він не має ні кінця, ні краю. Одного разу діти потрапили до кімнати, яку можна було вважати порожньою, якби не одна величезна платтяна шафа. Люсі відчинила двері шафи і пірнула всередину. Крок за кроком і вона опинилася в лісі. З неба падали сніжинки. Хоч вона була налякана, та допитливість взяла верх. Дівчина пішла далі і побачила дивне створіння. Це був фавн.

Детальніше...

Відгук на книжку "Молоко з медом"

   Остання частина роману польської письменниці Йоанни Яґелло "Молоко з медом" про дев'ятнадцятирічну дівчину Лінку Барську закінчується взагалі не так, як я собі уявляла. Виявляється, головна героїня Лінка чекає дитину, але її хлопець Андріан категорично проти дитини, тому залишає дівчину, а сам їде до Англії вивчати живопис. Лінка почувалася дуже самотньою.  Уся відповідальність за ще ненароджену дитину лягає тільки на її плечі. Підтримки батьків теж не має. У дівчини дуже складний період в житті. Але якщо б не Оскар вона б залишилась з своїми думками на одинці. Лінка народжує дівчинку, дає їй ім'я Єва. Тим часом Андріан відпочиває. Оскар допомагає Лінці з дитиною, наукою та в інших домашніх справах.  Впертість та наполешливість  стають у пригоді Лінці у найважчі моменти.

Оскар турбується про маля та сім'ю Лінки, щоб заслужити любов дівчини. Кінець книги це просто шок. Лінка яка любила Андріна нупродовж трьох років одружується не з ним, а з хлопцем, який  турбувався та любив такою, якою вона була. Отаке несподіване завершення книги "Молоко з медом".

Детальніше...

Бібліотечний урок "Іван Котляревський – духовний батько української мови"

   19 вересня у бібліотеці був проведений бібліотечний урок "Іван Котляревський – духовний батько української мови", присвячений 250 річниці від дня народження Івана Котляревського. Урок проводила бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцьката вчитель української мови і літератури Надія Богданівна Самборська. Учасниками літературного заходу були учні 9 та 10 класу. Спочатку Марія Дмитрівна ознайомила нас з біографією письменника, з його основними творами та представила книги Котляревського, які є у нашій бібліотеці. Всім сподобалася велика  гарно ілюстрована книга автора "Енеїда", а також маленька, кишенькового розміру.

Детальніше...

Відгук на книжку "Happy End, попри все?.."

   Недавно я прочитала книжку норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт «Happy End, попри все?..» Це четверта книжка авторки про дівчину Уду. Я прочитала всі чотири книги: «Привіт, це я!», «Абсолютна нецілована», «Суперліто» і «Happy End, попри все?..» У четвертій книзі мова йде про кохання. Уда вже вчиться у старшій школі. Першого вересня у дівчини день народження. У її класі є учні, з якими вона вже вчилася, та є багато нових. Деякі  з них виглядають їй дивними. З іншими вона подружилася. Найкращим другом Уди став Христіан. Хлопець із заможної сім’ї. Його мама робить картини з сохлих пелюсток квітів. Христіан ніколи не хвалився, був завжди скромним. Він розумний, багато читає. Вони подружилися з Христіаном у бібліотеці. Там у бібліотеці є куток, де Уда любила писати свій щоденник. Виявляється, цей куток добре знає і Християн. Вони часто зустрічалися там і подружилися.

Детальніше...

Мюзикл – презентація книги Оксани Пронюк “Немає віку у любові…”

 05 червня у залі центру культури та дозвілля «Відродження» м. Тисмениця (директор Володимир Сворак) за підтримки Тисменицької районної бібліотеки відбулася зустріч з літературною творчістю нашої землячки, поетеси, письменниці, громадської діячки п. Оксани  Пронюк. Розпочався захід короткометражним відеороликом «Дивосвіт літературної творчості Оксани Пронюк», який у своєму змісті вмістив весь період плідної співпраці письменниці з Тисменицькою районною бібліотекою та висвітлив спільні проекти, заходи, які були проведені за цей час.

Детальніше...

Серце б'ється, душа рветься, життя пречудове!

   Нашу книжкову полицю, яка називається «Творчість односельчан» цього місяця поповнила ще одна книжка – це збірки віршів Анастасії Герман «Спогади душі». 26 травня у бібліотеку зійшлися родина та друзі авторки, щоб представити книгу читачеві. Анастасія Федорівна Герман народилася у 1944 році, відійшла від нас у 2018 році, але залишила для родини і односельців свої спогади. Збірка вийшла друком у видавництві «Ярина» Івано-Франківськ, 2019.

Детальніше...

П'ять відгуків на прочитані книги

Щоденник Слабака

   Ця книжка має 8 частин. Вона є дуже гарно ілюстрована. Головним героєм є хлопець, який постійно потрапляє у кумедні ситуації та пригоди. Його сім'я дуже весела. Хлопець має 13 років та Санта далі приносить йому якісь дуже особливі іграшки, які знадобляться дітям до шести років. Батьки зовсім не розуміють сина, вони досі вважають його маленькою дитиною. Також ця книга розповідає про складне життя підлітків у школі. Хлопець розповідає, що кожен похід до школи закінчується насмішками однокласників або поганою оцінкою. Моделі-однокласниці тільки і слідкують за ним, якщо вони помітять крихітні прищики за вухами, то будуть сміятися цілий тиждень наче божевільні. Раджу прочитати книгу, коли у вас поганий настрій тому, що вона надзвичайно смішна.

Детальніше...

Відгук на книгу "Гаррі Поттер та келих вогню"

   Цього місяця я прочитала книжку англійської письменниці Джоан Кетлін Ролінг «Гаррі Потер та келих вогню».  Книга захоплива, томі раджу прочитати своїм друзям та однокласникам. Головний герой книги – Гаррі Поттер. Ця книга навчає вірити в себе і йти до своєї мети.  Гаррі вчиться четвертий рік у Ґаґвартсі. Кожного року вчитися стає дедалі цікавіше. Він ще більше здружився з Роком та Герміною. Друзі були його допомогою та натхненням. Цей рік був надзвичайний, адже у школі проводився Тричаклунський турнір. Участь у ньому брали учні, яким більше ніж 17 років. Поттер навіть гадки не мав брати участь у турнірі, але якимсь чарівним способом він став учасником. Дізнавшись, що Гаррі є учасником, ціла школа почала з нього знущатися, ніби то його ім'я підкинув директор школи. Хлопець не звертав на це уваги і перемагав у всіх конкурсах. Та в останньому змаганні його чекала неочікувана пригода. Коли Гаррі доторкнувся до кубка, його перенесло у інший замок. Це був замок Волдеморта, найзлішого чаклуна. Але і цього разу Гаррі Потер виграв і поборов Волдеморта.

Детальніше...

Читацький фестиваль для дітей "Книгоманія 2019"

   Учениця сього класу Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ілона Стецюк представляла наш район на ІІІ етапі читацького фестивалю для дітей "Книгоманія-2019". Ілона радо ділиться з нами враженнями про конкурс книгоманів. 

   18 квітня я брала участь у ІІІ етапі конкурсу «Книгоманія 2019». На такому конкурсі я побувала вперше. Учасниками  були  14 книгоманів усієї Івано-Франківської. Спочатку нас познайомили з членами журі. Ми змогли побачитися з такими популярними письменниками, як Олеся Овчар і Зірка Мензатюк. Вони відповідали на питання, які нас цікавили. Нам було цікаво, про що вони збираються писати на майбутнє.

Детальніше...

Конкурс суперчитачів Тисменицького району

   26 березня я брала участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2019», який проходив у м.Тисмениця. Спочатку у нас відбулося жеребкування. Потім усі 15 учасників презентували свої улюблені книги: розповідали про сюжет, про автора і відповідали на деякі питання журі. Після того, як усі читачі розповіли про книжки, журі оголосило перерву на 10 хвилин, щоб обрати переможця. Ми чекали з нетерпінням на їх рішення. Перед  оголошенням  переможця кожному з нас подарували диплом «Суперчитач» бібліотеки свого села, книжку, образок і записничок. Потім Богдан Михайлович Нагорняк наголосив, що усі ми тут уже переможці.

Детальніше...

Відгук на книжку «Зося з вулиці Котячої»

   Нещодавно я прочитала книжку «Зося з вулиці Котячої». Її написала польська письменниця Агнєшка Тишка, видавництво «Школа». Книжка проілюстрована Агатою Рачинською, малюнки на кожній сторінці. І всі вони забавні! Головна героїня книжки Зося. Крім неї ви ще познайомитесь з її чудернацькою родиною: сестрою Маньою, мамою Аліною, татом Люціушем, тіткою Маліною, з кузенами Михасем та Кшишем, бабцею Зелмер, бабунею Зулею і псом кузенів Байроном. У деяких розділах ви ще дізнаєтесь про сусідів, метелика Пипека, трьома дивакуватими дівчатами, гуртом котів ЛОТОЧНИКІВ, давньою подругою Зосі, маленькою мишею та майстром по техніці. У цій книзі розповідається про надзвичайні пригоди. Наприклад, кастинг для павуків, похорон миші, свято Котячої вулиці. У цій незвичайній книзі дев’ять розділів, всього 223 сторінки. Мені найбільше сподобалася пригода у шостому розділі про пса Байрона.

Детальніше...

Районний конкурс дитячого читання "Книгоманія-2019"

   Сьогодні ми учениці сьомого класу Павлюк Тетяна, Стецюк Ілона, Вовк Ангеліна представляли наше село Клубівці на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія-2019, який відбувався у Тисменицькій центральній бібліотеці. У конкурсі брали участь 15 найкращих читачів району, це були семикласники з різних шкіл. Всі ми предсталяли свою улюблену книгу та читацький щоденник. Перед виступами відбувалося жеребкування - в якому порядку ми будемо виступати. Журі оцінювали наші презентації. Вважаю, що ми, клубівчани, виступили дуже гарно, проте переможець має бути один. За оцінкою журі перемогла учениця нашої школи Стецюк Ілона. Вона поїде на обласний конкурс "Книгоманія-2019" представляти наш район.

Детальніше...

Відгук на книжку "Чарлі і шоколадна фабрика"

   "Чарлі і шоколадна фабрика" - чарівна казкова повість Роальда Дала. У ній розповідається про подорож малого Чарлі на шоколадну фабрику, про загадкового містера Вонки. Головна думка твору досить повчальна та моральна: людина з особливими духовними цінностями, глибоким внутрішнім світом завжди має перевагу над хитрістю та ненажерливістю. Твір насичений різноманітними образами. Головний герой - Чарлі Бакет - малий із небагатої родини, який наділений щирістю та теплотою. Саме завдяки своїй порядності та вірі у мрію Чарлі зриває джек-пот, здобувши прихильність власника фабрики. Він потрапив на шоколадну фабрику, та дійшов до самого кінця. Для нього повість закінчується благополучно. Він стає помічником і спадкоємцем містера Вонки, а всі його рідні переселяються на фабрику.

Детальніше...

Відгук на книжку "Привіт, це я!"

"Привіт, це я!" – книжка норвезької письменниці та художниці Ніна Елізабет Грьонтведт, яка вийшла у видавництві Старого Лева у 2017 році. Це роман, який переклала Наталія Іваничук, сюжет захоплюючий. Головною героїнею є дванадцятирічна Уда, яка веде особистий щоденник і записує в ньому всі свої дні. Описує, як почувається, що має виконати, що думає. Усього в дівчини чотири щоденники (тобто чотири частини твору). Життя дівчини неймовірно цікаве – воно сповнене сміхом, радощам, а інколи і сварками. Гелле її найближча подруга. Вони ведуть розслідування, пустують та дуже люблять готувати страви. Майже кожного тижня вони збираються у когось вдома і починають фантазувати. Найбільше люблять пекти кекси. Уда страшенно не любили брата Геліс тому, що він слухав старі пісні і був відлюдькуватий. але в кінці вони товаришують і закохуються один в одного.

Детальніше...

Конкурс "Найкращий читач року"

   20 березня у сьомому класі відбувся конкурс "Найкращий читач року". На цьому конкурсі ми презентували свої улюблені прочитані книги. Кожна із них була повчальною і цікавою по-своєму. У нас були читацькі щоденники, у яких ми записували свої відгуки про прочитані книжки, коротку біографію  автора книги та дві-три цитати, які нам сподобалися. Активні читачі розповідали про книгу, яка їм сподобалася, передавали сюжет книги, зачитували деякі цитати. Пізніше робили підсумок "Раджу прочитати цю книгу, бо...". Журі у складі Івасюк Наталія Василівна, Бруц Світлана Ярославівна, Самуляк Оксана Ярославівна, Дутка Марія Василівна задавали нам запитання.

Детальніше...

Відгук на книжку "Лізка Мармизко"

 Хочу поділитися враженнями про прочитану книжку сучасної української письменниці з Черкас Наталії Ясіновської "Лізка Мармизко". Книга вийшла у львівському видавництві Старого Лева у 2016 році. Головний герой оповідання – Лізка, непосидюща дівчина, яка постійно шукає пригод. Розмальована стеля, макіяж та бідний хом'ячок. Найбільше страждав саме він, хом'ячок. Лізка з друзями його купали, будували загорожу із лего та багато інших експериментів було проведено. Але коли хом'ячок вилізав чи виривався з їхніх рук, то ховався подалі і там сидів днів зо два-три. Одним словом, Лізка не любить нудьгувати, а ще ій пощастило, що у неї дуже добрі батьки. Також сподобалися розповіді про куховарення Лізки.

Детальніше...

Відгук на книжку "Гаррі Поттер і філософський камінь"

   Недавно я прочитала книгу англійської письменниці Джоан Кетлін Ролінг «Гаррі Поттер і філософський камінь», видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Відірватися від цієї книжки просто немжливо. Гаррі є дитиною чаклунів, які померли від сили Волдеморта або Відомомо-кого. Його взяли під опікунство тітка та дядько. Весь час вони скривали правду, але одного дня з’явився Ґеґрід охоронець Гоґвортсу. Вони пішли на покупки і там дуже багато людей впізнали Поттера по шраму (блискавці). Коли Гаррі приїхав до школи чаклунів поділив усіх до списку друзів і ворогів. Улюбленим вчителем був Квірел, а жахливим Снейп. Вони були зовсім різними. Але одного дня все перевернулося з ніг на голову. Коли друзі Гаррі дізналися про філософський камінь захвилювалися, що Снейп зможе його вкрасти. Тож вирушили в пошуки. Виявилося, що камінь хотів вкрасти не Снейп, а Волдеморт у тілі Квілера, але Гаррі не розгубився і втік від чаклуна.

Детальніше...

6345919
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
3611
4436
28785
6278707
137169
161599
6345919

Ваш IP: 35.172.195.82
Server Time: 2020-01-25 18:57:43
Счетчик joomla