Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Презентація книги У. Старка "Маленька книжка про любов"

   8 лютого у Клубовецькій бібліотеці відбулася презентація книжки шведського дитячого письменника Ульфа Старка «Маленька книжка про любов», яка побачила світ у 2016 році в Львові, у видавництві Старого Лева. Переклад з шведської на українську зробили письменниця Галина Кирпа. Учасниками презентації були учні 6-7 класів Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Книгу представляли та ділилися своїми враженнями: наймолодша читачка Анастасія Палагіцька (4 клас), Тетяна Павлюк, Ілона Стецюк, Ангеліна Вовк (6 клас), Досюк Вікторія, Самборська Юстина, Роман Надія та Атаманюк Аліна (7 клас) та практичний психолог Надія Василівна Триндяк.

Зустріч з поетом та краєзнавцем

   "Людина від Бога", "Людина з великої літери", "Людина талант", - ці слова вдало підкреслюють Карпіва Йосипа Дмитровича, справжнього поціновувача української культури та українських традицій. Недарма сьогодні відбувся творчий захід, підготовлений вчителями та учнями 3-го класу Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, який ще раз підкреслює багатогоранну творчість Йосипа Дмитровича. Її шанують від великого до малого.

Посвята першокласників у читачі бібліотеки

   Сьогодні у першокласників свято – посвята у читачі бібліотеки. Катерина Петрівна уперше веде своїх вихованців у сільську бібліотеку. Ще зовсім недавно школярики ходили в дитячий садок і гралися на ігровому майданчику біля бібліотеки. А сьогодні вони підросли, вже четвертий місяць у школі, вже подружилися з першою книгою "Буквариком" і тихенько ступають сходами, щоб стати читачами бібліотеки. Їх радо зустрічає бібліотекар Марія Дмитрівна: «Дорогі діти! Я вас запрошую у чудову країну Книг. Ця світлиця, де багато полиць із книгами, називається бібліотека.

Абетка грошей від Бодо Шефера

  07 грудня у Клубовецькій бібліотеці відбулася презентація книг німецького письменника і бізнесмена Бодо Шефера "Пес Мані або Абетка грошей" та "Кіра й таємниця бублика" за участю школярів 3,6,8 класів Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Розповісти про книги бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька запросила активних читачів бібліотеки Стецюк Ілону, Тетяну Павлюк, Ангеліну Вовк з 6 класу та Турик Марію-Анну з 8 класу.

Гроші - важлива річ, але не найважливіша

   29 листопада відбулася зустріч читачів бестселлеру “ Пес на ім'я Мані або абетка грошей” та “Кіра та таємниця бублика“ у Тисменицькій дитячій бібліотеці. З нашої школи на презентації  були такі учениці: Павлюк Тетяна, Стецюк Ілона, Вовк Ангеліна з 6 класу та Турик Марія-Анна з 8 класу. Ми розповідали про зміст книжки, роболи свої висновки з прочитаного твору. ес на ім’я  Мані" є першою частиною  твору, у якому розповідається про пригоди  Мані та дванадцятирічної дівчинки Кіри, яка знаходить поранену собаку і вирішає залишити його у себе. Та виявляється, що Мані не є звичайним, він вміє розмовляти, а також розповідає Кірі, як потрібно  користуватися грошима.

Таємниці бублика

   29 листопада клубовецькі школярі, активні читачі бібліотеки, брали участь у презентації книг про бізнес Бодо Шефера у Тисменицькій районній дитячій бібліотеці. Шестикласниці Ілона Стецюк, Тетяна Павлюк, Аліна Вовк та Марія-Анна Турик з 8 класу ділилися враженнями про прочитані книги. Книги привабили читачів відкритою розмовою про гроші, як їх заробляти, заощаджувати, розумно витрачати та приносити радість. Цих азів у книзі дванадцятирічну дівчинку Кіру вчить пес Мані, який уміє розмовляти. А також дівчина пізнає таємницю бублика.

Бути здоровим – це актуально, модно і престижно

  Завершується місячник, який проводила шкільна бібліотека під гаслом "За здоровий спосіб життя". На підсумковий захід, бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька запросила шкільного психолога Наталію Василівну Триндяк, яка з учнями 8 класу провела тестування на тему "Чи вмієте ви вести здоровий спосіб життя?"

Здоров’я – всьому голова

   У шкільній бібліотеці триває місячник «За здоровий спосіб життя». Уже проведені бесіди у молодших класах про шкідливі звички, які наносять шкоду здоров’ю. Бібліотекар Марія Дмитрівна в доступній, ігровій формі, використовуючи загадки, прислів’я, вікторини доносила до школярів інформацію, як правильно харчуватися, турботливо ставитися до свого здоров’я, виховувати естетичний смак та культуру відпочинку. Роз'яснювальна та профілактична робота мають неабияку вагу. Школярі добре розуміють, що займатися спортом і піклуватися про своє тіло повинен кожен.

Здоровий спосіб життя - запорука здоров'ю

    У жовтні шкільна бібліотека Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. проводить Місячник за здоровий спосіб життя. На цей період заланована низка цікавих заходів: бесід, годин спілкування, виставок тематичної літератури, конкурсів малюнків, різних вікторин. 5 жовтня бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька провела годину спілкування "Про шкідливі звички" у дев'ятому класі. У ході розмови була представлена книга професора Івано-Франківської медичної академії Степана Геника "Мистецтво бути здоровим". Медик за фахом, гуманіст за покликанням, професор С. Геник має у своєму творчому доробку надзвичайно цікаві напрацювання, книги, які знайшли свого читача і користуються великою популярністю. 

30 вересня - День бібліотек в Україні

   30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято привертає увагу людства до бібліотек, читалень, до книги. І засвідчує глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, до визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека. Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

Барви ріднокраю

   З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у третьому класі Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся бібліотечний урок «Барви ріднокраю». Школярі знайомилися з творчістю поета Олександра Печори з м. Лубни Полтавської області. Напередодні школа отримала дарунок від автора, добірку книг, серед яких дві збірки віршів для дітей "Барвограй" та "Етюди ріднокраю". Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька представила подаровані книги учням. Школярі слухали вірші, "оповідки й жартоласунки" Олександра Печори у художньому читанні своєї вчительки Світлани Василівни Татарин. Приємно було знайти вірш полтавчанина про наші Карпати.

Канікули з улюбленою книжкою

   Ці школярики вже знають, як провести цікаво, корисно і незабутньо літні канікули. Передовсім - це вибрати для читання на літо цікаві книги. Учорашні другокласники обліпити книжкову світлицю, бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька виклала на столи розмаїту дитячу книгу. Книги яскраві, ілюстровані, так і ваблять дитяче око. Є вибір на усі смаки.

Про українську вишивку

   18 травня у День вишиванки третьокласники завітали у сільську бібліотеку, щоб поцікавитись, які книги є про українську вишивку, де друкують нові взірці узорів та схеми для вишиття. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала спеціальну виставку з вишитими рушниками, серветками та тематичними книжками. У журналах школярі розглядали теперішні новинки  вишиття. Найбільше узорів друкує журнал “Жінка”, газета “Добрий господар” та інші. Є дуже гарно проілюстровані книги зі старовинними вишивками.

Молитва – джерело добра і спасіння

   5 травня на сцені Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося духовне свято "Молитва – джерело добра та спасіння", підготовлене бібліотекарем Марією Дмитрівною Палагіцькою. У заході були задіяні школярі з 3-10 класів, приклубний колектив "ТОРІ" та вокальний аматорський колектив "Намисто". Ведучі духовного свята Божена Івасюк з 9 класу та Тетяна Марцінко з 10 класу. Багатством свята були молитви, духовні вірші, пісні, інсценізація біблійної притчі Про блудного сина" та притчі "Щира молитва".

У бібліотеку завітали першокласники

   З своїми малюнками у бібліотеку завітали учні першого класу з класним керівником Оксаною Ярославівною Самуляк. На кожному малюнку великодні мотиви: пасочка, писанки, кошик, вишитий рушник. Таким був перший урочистий прихід першокласників у книжкову світлицю. Юних школярів радо зустріла бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька, ознайомила із виставкою "Великдень у християнській родині" та розказала, які чудові книги живуть на книжкових полицях і як вони хочуть подружитися із школяриками.

Змагалися читачі району

Всеукраїнський конкурс дитячого читання "Книгоманія-2017"

   Недавно у Тисменицькій районній бібліотеці була зустріч активних читачів з усього району.  А напередодні проходив відбірковий конкурс, на якому були визначені кращі читачі 6-7 класів. У нашій школі переможцями стали: учениця 7-ого класу Турик Марія-Анна та учениця 6-ого класу Самборська Юстина. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька повідомила, що переможці будуть презентувати нашу бібліотеку у районі. Я зразу ж пішла в бібліотеку і вибрала книгу  "Чарівні окуляри" автора Всеволода Нестайка. Цю книгу я вирішила представляти у районі.

Конкурс активних читачів бібліотеки

Всеукраїнський конкурс дитячого читання "Книгоманія-2017"

   16 березня 2017 року у нашій школі відбувся конкурс активних читачів бібліотеки серед 6-7 класів. Конкурсанти представляли свій читацький щоденник та коротко розповідали зміст однієї на вибір прочитаної книжки. У журі конкурсу були: Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк, Заступник директора з виховної роботи Світлана Василівна Татарин,  вчитель української мови та літератури Надія Богданівна Самборська, педагог-організатор Олеся Романівна Марцінко. Проводила конкурс бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька.

Велике свято у бібліотеці

   Справжнє свято у сільській бібліотеці. За сприяння голови села Богдана Рекетчука книжковий фонд Клубовецької сільської бібліотеки поповнився різноманітною художньою та навчальною літературою. Є книги  на всі смаки, для всіх вікових категорій.  Бібліотекар Марія Дмирівна ділиться радістю, бо за весь період своєї бібліотекарської праці не пам'ятає такого щедрого надходження. Та найбільшу радість пережили юні читачі – школярі Клубовецької школи. Вони жваво рилися у книжковій горі, вибирали улюблені книги і  шикувалися у чергу до бібліотекаря.

Наш Франко

До 160 річниці від дня народження Каменяра   

   Ім'я Іана Яковича Франка тісно пов'язане з Прикарпаттям. Видатний український поет, письменник, учений, громадський і політичний діяч упродовж 40 років своєї наукової діяльності вніс неоціненний вклад у вивчення історії Прикарпаття. Його праці народознавчої тематики складають не менше третини всієї наукової спадщини - це «Студії над українськими піснями» та видане в 1905 - 1910 рр. тритомне ви­дання «Галицько-руські приповідки», які в основному базуються на зібраній на Прикарпатті усній народній творчості.

Нема нічого світлішого за любов..

Розкована душа літає
Поміж земним й небесним раєм.
Ви скажете так не буває.
Бува, ще б пак, коли кохаєш.

Наприкінці минулого року в івано-франківському видавництві «Сімик» побачила світ нова книга Оксани Пронюк «Немає віку у любові…». Книга про вічне – про те, що не старіє і не вмирає, не давниться і не забувається, про те, що є найціннішим у нашому житті – любов.

Справжня літорадість

Зустріч з прикарпатською поетесою Олесею Овчар у Клубовецькій школі

При Клубовецькій школі діє мовний табір «Happy English». Кожен день у цьому таборі – неповторно-чарівний. А у п’ятницю (у INTERESTING MEETING DAY) до нашої школи завітала чарівна гостя – поетеса, яка пише сонячні вірші для дітей. Це – Олеся Овчар. Разом із нею до нашої родинної хатини завітала донечка Мартуся. Літературна зустріч була просто захоплива. Вихованці табору декламували вірші із збірки Олесі Овчар «Сонячна карусель" не тільки українською, але й англійською мовами, біографія авторки теж звучала англійською. Відбулося гарне спілкування. Навіть Віктор Васильович читав свої поетичні присвяти українською та англійською мовами.

Буденне стає в поезії неповторним

   Третя збірка поезій Йосипа Карпіва «Близьке і далеке»  (Івано-Франківськ, «СІМИК», 2016) складається з п’яти розділів, кожен з яких по-своєму наповнений любов’ю до України, до рідної мови, до наставників і друзів, до героїв, якими помітно захоплюється автор. Їхнім прикладом навчає, народна пам'ять про них є для нього джерелом творчої наснаги. Саме тому перший розділ має назву  «Полум’я пам’яті». Відомо, що полум’я є символом духовної енергії та життя. Розділ присвячено в основному українським героям, зокрема Степану Бандері, загиблим воякам УПА, майданівцям, Тарасові Шевченку. Тут Й. Карпів передає любов до України без пафосу й надмірної гіперболізації, щиро і влучно.  Вірші «Наш Бандера» і «До криївки у лісі» підтверджують необхідність щорічно відзначати патріотичні державні свята.

Презетація книжки Марії Старожицької "Навіщо" у Клубовецькій бібліотеці

     26 травня у Клубовецькій бібліотеці відбулася презентація книжки київської журналістки та сценаристки Марії Старожицької "Навіщо". У збірнику декілька десятків віршів про війну та Майдан, і п'єса "Котел", яка побудована на реальних подіях виходу із Іловайського котла. Один із героїв п'єси - Лавр - був присутній на презентації. Тому перше слово бібліотекар Марія Дмитрівна надала йому - Валерію Лавренову. Розповідь була короткою. Він один із небагатьох, яким вдалося вийти із котла. Майже всі побратими полягли там. "Вони стали мені рідніші за рідних" - зізнався воїн, а авторку Марію назвав "Названою мамою".

Нова повість Оксани Пронюк "Немає віку у любові..."

Нові книги

 На книжковій полиці нашої бібліотеки з'явилася нова книга Оксани Пронюк-Кузьми "Немає віку у любові..." Книга побачила світ у видавництві "Сімик" м. Івано-Франківськ (2015). "Прозою життя" - назвав повість нашої авторки літературний критик Ігор Лазоришин (газета "Галичина" №37 (5186)). " ...я не радив би читати нову повість Оксани Пронюк "Немає віку у любові" не прочитавши її повісті "Не виплач моєї сльози...", - пише І. Лазоришин. - Бо хоч у любові, як наголошує письменниця, і нема віку, все-таки часові підвладні ліричні герої творів: повість "Не виплач моєї сльози" - її початок, а повість "Немає віку у любові"  - зрілість. Людські стосунки, вершиною яких є любов - яскрава і непідвладна рокам, стали стрижнем нової повісті Оксани Пронюк".

Свято поезії - Наталія Данилюк у Клубівцях

    19 квітня школярі та читачі  радо приймали у Клубовецькій бібліотечній світлиці талановиту поетесу із Рожнятівщини Наталію  Данилюк. Наталія Василівна філолог, працює у Перегінській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, одружена, виховують із чоловіком Василем Данилюком троє діток. Поетесі вдається поміж життєві клопоти знаходити час для написання чудової лірики. Наталія Данилюк авторка трьох збірок "Жінка, що навпроти у вікні", "Кульбабова віхола" та "Океан що навиворіт". Клубівчани мали нагоду познайомитися із поетесою, поспілкуватися на мові поезії, спільно творити кульбабовий великдень. Кульбабка - літературний псевдонім авторки. А зустріч з поетесою відбувалася у пору "кульбабової віхоли" - так вдало назвала період цвітіння кульбаб авторка. І не дивно, що нашу книжкову хатину сьогодні декорували ці гарячі жовтоквіти.

Шевченківські читання у Клубовецькій бібліотеці

   Уже доброю традицією стали Шевченківські читання у Клубовецькій бібліотеці. Цього березня у книжкову світлицю завітали учні 4 класу зі своєю вчителькою Оксаною Ярославівною Самлуляк. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька розповіла школярам про великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, ознайомила з творами Кобзаря та виставковими матеріалами і запросила учнів поділилися улюбленими творами автора.

Осінні канікули з улюбленою скоромовкою

 ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ З УЛЮБЛЕНОЮ СКОРОМОВКОЮ! 

Попробуйте швидко-швидко промовити такі скоромовки

***
Бабин біб розцвів у дощ —
Буде бабі біб у борщ.
***
Бобер на березі з бобренятами бублики пік.
***
Боронила борона по боронованому полю.

Осінні канікули з улюбленою книгою

 ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ З УЛЮБЛЕНОЮ КНИЖКОЮ! 

   Дорогі учні! Запрошую провести осінні канікули з улюбленою книжкою. Для наймолодших читачів та їх матусь пропоную читання казок. Казка вчить мислити і переборювати внутрішні страхи. Через казку, так само як і через народну пісню, думу, колискову, примовку, прислів’я, байку дитина вчиться мислити так, як прийнято в його народі. З багатьох казок вона дізнається історію своєї землі, краще вивчає рідну мову.

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек

   В рамках Всеукраїнського Дня бібліотек у нашій школі було проведено опитування учнів та визначені активні читачі бібліотеки. Опитування проводили десятикласниці Іванна Волошин та Тетяна Фігураш. Найактивнішими були семикласники, вони оперативно за одну перерву відповіли на п'ять запропонованих запитань. Першою із результатами опитування ознайомилася бібліотекарка Марія Дмитрівна Палагіцька.

Пастирські послання Андрея Шептицького

Андрей Шептицький 

   "Передовсім треба сказати дещо про школу. Передовсім треба вам знати, що про виховання дітей у першу чергу рішають батьки: вони мають право, вони мають обов'язок та й по правді й справедливості повинен бути всюди такий лад, щоб батьки рішали про школу, про вчителя, про науку, про віроісповідання того вчителя й тієї школи. Щойно на другому місці працю над вихованням дітей має Церква, а держава приходить аж на третьому місці. Цивільні закони не все достаточно узгляднюють права батьків і права Церкви.

Казка для Читайлика від Надії Сондей

  Сьогодні наш Читайлик попав під град. Це був сильний град, розміром з горошину чи, навіть, квасолину. Він наздогнав нашого Читайлика біля залізного Журавля, що стоїть на в'їзді у Клубівці. Добрих п'ять хвилин сипав льодяний горох із неба, а потім втихомирився. А Читайлик, весь мокрий шукав де зігрітися і послухати гарну казку. 

  Надійка якраз завершила свою казку про Бджоленя та Принцесу і радо переказала Читайлику. А ми підслухали і ділимося з вами. Послухайте!  

Казкова мандрівка Читайлика

– А де мої юні казкарки? – запитав Читайлик.

І поквапився у Клубівці. Він шукав дівчат Надію, Мар'яну, Оксану, Юлію, Тетяну, з якими нещодавно познайомився у бібліотеці на святі дитячої книги.

- Дівчата! - гукав Читайлик. - Допоможіть мені організувати мандрівку в країну казок для наймолодших читачів бібліотеки. 

   Як тільки Читайлик всівся під таблицею «Клубівці», до нього прилетів метелик Мус і приніс Мар'янчину казку. Послухаймо разом.

3120254
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
2941
4587
22025
3078360
89594
154243
3120254

Ваш IP: 54.92.197.82
Server Time: 2018-02-23 12:25:54
Счетчик joomla