01 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

  У цей день до бібліотеки завітали учні четвертого класу. Вони ознайомилися з бібліотечною виставкою дитячих книг та малюнків. Четвертокласники вибрали собі книги для читання. Адже книга — надійний друг, порадник та захисник. Бібліотекар привітала дітей і заохотила їх до читання: "Читайте, збагачуйте свій світ! Ідіть по життю впевнено, з посмішкою та з вірним другом-книгою!"

 

Вийшов у світ збірник народних пісень села Клубівців, які зібрав і впорядкував Йосип Дмитрович Карпів, видавництво "Ярина" м. Івано-Франківськ. Це велика літературна подія. У збірнику подано пісні, які передаються із роду в рід у Клубівцях та біографічні відомості про кожного носія фольклору: Бойко Анастасії Петрівни, Бойко Марії Петрівни, Борушок Марії Олексіївни, Герман Анастасії Федорівни, Карпів Ганни Василівни, Карпів Ганни Дмитрівни, Карпіва Івана Дмитровича, Карпів Катерини Корнилівни, Карпів Софії Йосипівни, Ковальчук Ганни Йосипівни, Лещука Івана Федоровича, Марикот Марії Йосипівни, Махняк Ганни Федорівни, Мисика Івана Семеновича, Молощак Євдокії Гаврилівни, Палагіцької Марії Дмитрівни, Пронюк Марії Федорівни, Рекетчука Дмитра Федоровича, Сенюк Євдокії Михайлівни, Старчук Анастасії Корнилівни, Тарасюк Марини Гнатівни, Турик Євдокії Іванівни, Турик Марії Федорівни, Федорак Марії Василівни, Федорак Стефанії Михайлівни, Федорака Ярослава Петровича, Шешурак Марії Олексіївни.
Дякуємо Йосипу Дмитровичу за неоціненний скарб народної пам'яті. Це підсумок десятків років пошукової прації, Такий збірник повинен бути на столі у кожній клубовецькій родині.

Бібліотечний урок у першому класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський день читання вголос

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вміти читати – означає бути чутливим до змісту й краси слова, до його найтонших відтінків.

Василь Сухомлинський

   Нещодавно я прочитала книжку італійської письменниці Анджела Нанетті "Мій дідусь був черешню". Цю книжку я взяла в нашій бібліотеці. У ній розповідається про п'ятирічного хлопчика Тоніно. Він дуже любив їздити до своїх дідуся Оттавіано і бабусі Теодолінди, бо вони жили в селі. У них росла черешня, вона була дуже велика. Дідусь часто сидів з Тоніно біля черешні і розповідав цікаві історії. Бабуся Тоніно нездужала і згодом померла. Дідусь Оттавіано дуже сумував за нею і Тоніно також. Але недивлячись на сумні моменти в житті Тоніно, ця розповідь наповнена атмосфера теплого, родинного затишку. Розповідає про любов, взаємодопомогу, розуміння. Про ті щирі, вічні якості, які не вмирають в людях.

   Недавно я про читала книгу про тварин, яку взяла у нашій бібліотеці. Ця книга дуже цікава. Я дуже люблю тварин і цікавлюсь ними, та прочитавши цю книгу, я зрозуміла, що більшу частину тварин не знаю. Довідалася багато цікавих фактів про них. Наприклад, ви знаєте для чого волосся в вухах котів? Коли кіт падає спиною вниз, волосся дає сигнал в мозок, і він швидко реагує на це повідомлення. Кіт швидко перевертається,  так само і собаки. А у левів шуба на шиї росте не просто так, вона захищає лева від укусів в шию інших хижаків. А у породистих котів в дитинстві крихкіші кістки, ніж у звичайних. Якщо у вас породисте кошеня і ви не знаєте що робити,  який корм потрібно підібрати, які вітаміни, як їх додавати в їжу котам. Про все це ви довідаєтеся, якщо візьмете енциклопедію про тварин у нашій Клубовецькій бібліотеці. Мені ця книга дуже сподобалась і вона мені допоможе в майбутньому, бо я хочу стати кінологом. А ще ця книга мене підштовхнула, щоб прочитати книгу про динозаврів. Я вам дещо розкажу про них.

   Нещодавно у видавництві "Ярина" м. Івано-Франківська вийшла друком збірка віршів Йосипа Карпіва, покладених на музику "Закосичений кличе дзвінок". У збірнику 25 творів автора та ноти до них, зокрема: "Рідне село", "Тисменицю в серці я ношу", "Закосичений кличе дзвінок", "Учителю, сьогодні Ваше свято", "Приколю прощальну незабудку", "Дума про вчителя", "Герої не вмирають" та інші. Музика до пісні "Тисменицю в серці я ношу" Романа Медведя, "Рідне село" - Євгена Добровольського, до 13 пісень музику написав Мирослав Пастернак. Збірник є у нашій бібліотеці.

   В Україні у неділю, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

   День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований. Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Моя Україно, я завжди з тобою.
Ти грієш мене у долонях своїх.
Живу твоїм щастям,
Твоєю журбою...
В. Касюк "Моя Україно"
Бібліотечну книжкову полицю в рубриці "Творчість односельців" поповнила збірка віршів Василя Семеновича Касюка "Частинка моєї душі". Книжку видав син Іван Касюк у 2021 році до роковини смерті батька, автора віршів. Книга побачила світ у друкарні "Фоліант" м. Івано-Франківськ, верстка та дизайн О. Богоносюк. У збірці вміщено 12 віршів автора: "Згадка про ліс", "У ліс по гриби", "Прийшла зима" "Моя Україно", "Лети, моя думо", "Діточкам наука", "Родина", "На згадку про сусіда", привітання сину та рідним.

   Недавно я познайомилась із книжкою "Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських". Головна героїня цього твору Софійка, вона кмітлива, допитлива, розумна дівчина. Вона дуже любить таємниці, казки, а надто казку "Русалонька", із задоволенням слухала історії бабусі чи дідуся про загадкове минуле. Героїня твору закохана в свого однокласника Вадима Кулаківського, над яким висить родове прокляття. Тому Софійка зі своїм найкращим другом Сашком попадали в усякі містичні історії, подорожували у часі, змінювали майбутнє, щоб допомогти Вадимові. Ця книжка мені дуже сподобалась. Читаючи її я поринала в ту містичну атмосферу і думками подорожувала разом із героїнею твору. Історія описана в книжці вчить співчувати, допомагати, дружити, любити і бути такою як Софійка.І хоча книга рекомендована читачам 10-12 років, я впевнена, що вона сподобається не тільки підліткам, а і їхнім батькам, адже пригоди Софійки не тільки цікаві, а й дуже пізнавальні та повчальні.

 

 

 

 

 

 

 

 

    До Всеукраїнського дня бібліотек учні 3 класу з вчителькою Світланою Ярославівною Турик та бібліотекаркою Марією Дмитрівною Палагіцькою підготували святковий бібліотечний урок "Подорож в країну книг". Гостями свята були заступник директора ліцею з виховної роботи Людмила Михайлівна Сенко, практичний психолог Наталія Василівна Триндяк та фотограф Людмила Ярославівна Палагіцька.

30 ВЕРЕСНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ ЯРОСЛАВА ЄФІМЧУКА ТА ЙОСИПА КАРПІВА "ЛІТОПИС НЕЗАЛЕЖНОСТІ. ТИСМЕНИЧЧИНА В 1989-2002 РР. " У НАРОДНОМУ ДОМІ М. ТИСМЕНИЦІ

    14 травня 1871 року народився новеліст світової слави Василь Стефаник. Його колиска село Русів Снятинського району Івано-Франківської області. Він, як і ми з вами, покутянин. До 150-річчя від дня народження українського письменника новеліста Василя Стефаника у Клубовецькій бібліотеці відбувся круглий стіл «Син покутського краю» з  участю учнів 10-11 класів Клубовецького ліцею, директора школи Володимира Пронюка, заступника директора з виховної роботи Людмили Сенко, вчительки української літератури Надії Самборської, філолога та краєзнавця Йосипа Карпіва та інших.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Бібліотечний урок у 3 класі "Гаівки рідного села"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Бібліотечний захід для учнів другого класу "Урок духовності".

 

 

 

 

 

 

 

    2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. З нагоди свята Клубовецька бібліотека підготувала відеоролик - мандрівку з юними читачами сторінками улюблених книг. Відеосюжет можна переглянути на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці. Дивіться тут...

   29 березня – 140 років від дня народження Марійки Підгірянки. Учні 4 класу спільно з нашою бібліотекою підготували літературно-музичну композицію "Славна донька України". Біографію поетеси розповідає Ілона Стецюк, учениця 9 класу, записано підготовлені десять відеосюжетів. Зокрема, вірш "Ой учіться, діти любі..." читає Денис Павлюк, "Калина" - Мар'ян Козубаш, "Співаночки мої любі" - Дмитро Палагіцький, "Зеленая веснонька пишно йде" - Ігор Борушок, "Я маленька Українка" - Юлія Волосянчук, "Молитва" - Святослав Баб'як, "Мала українка" - Анастасія Кожушок, "Школа" - Максим Каратчук, "Йшов стрілець через гай" - Святослав Галайчук.

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

    Всім привіт! Мене звати Святослав, я навчаюся у другому класі. Першу книжку, яку я взяв з бібліотеки була книжка «Динозаври». Найбільше мені запам’ятався динозавр – анкелозавр. В нього була на хвості булава. Це його активна зброя. Другу книжку, яку я прочитав це була книжка «Мауглі». Мені вона найбільше сподобалася з книжок, які я прочитав.  Потім я почав читати «Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми». Ця книжка мені також гарно сподобалася, вона дуже цікава. Потім я прочитав книжку про барона Мюнхаузена, тут були смішні пригоди. А зараз я читаю книжку про любов, де хлопчик чекає свого тата з війни. Раджу всім багато читати, це дуже цікаво.

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Всім привіт! Як ви вже знаєте, мене звати Ангеліна. Навчаюся я у 7 класі. У вільний час я полюбляю читати книжки. Читаю різні. Однією із моїх прочитаних книг є збірник оповідань Наталії Малетич "Щоденник Ельфа". Вона мені дуже сподобалася.  У книжці 19 оповідань, головні герої яких звичайні школярі. Вони вчаться у різних школах, живуть у різних містах, але їх об'єднює те, що вони схожі у своїх почуттях та вчинках. Останнє оповідання "Щоденник Ельфа". Ельф - дівчинка з великими вухами, вона знайшла щоденник своєї померлої сестри. Виявляється, у неї теж були такі ж вуха і переживання.  Друга книжка, яку я недавно прочитала це книга про пригоди тварин "Лессі поветається додому". Її автор Ерік Найт. В ній розповідається про собачку породи Коллі. Вона долає сотні кілометрів, щоб повернутися до свого маленького господаря, який дуже її любить і чекає. Мені ці книги сподобалися і я раджу їх прочитати. То ж читайте і зачитуйтеся!

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Я дуже люблю читати, книжки беру в бібліотеці, там їх дуже багато. Сьогодні хочу розказати про книжку англійського письменника Джеремі Стронґ  «Гармидер в школі». Головні герої цієї книжки вчителі та діти.  Найбільше уваги письменник приділяє вчительці Лілії Гармидер, яку всі просто називають міс Гармидер. Діти люблять цю вчительку за її доброту, ласку та розуміння. Книга «Гармидер у школі» доводить усім, хто недолюблює школу, що навчання може бути веселим та неймовірно цікавим. Разом з міс Гармидер та її учнями ваша дитина зможе познайомитися з основами фізики та математики у басейні, вивчити географію, шукаючи скарби, заховані по всій школі! Мені ця книжка надзвичайно сподобалася. Усім рекомендую її прочитати.

Триває бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Мені дуже подобається читати. І я вже прочитала досить багато книг. Всі ці книжки я беру у бібліотеці. Ось і зараз я читаю книжку під назвою «Ковчег часу». Її автором є польський письменник  Марцін Щегельський. В цій книжці розповідається про хлопчика Рафала, який дуже любить читати. Рафалові 9 років, він живе в гетто, до школи він не ходить. Всі книжки він бере у бібліотеці. І ось одного разу бібліотекарка дала йому книжку під назвою «Машина часу». Після прочитання цієї книжки він мріє побувати в майбутньому. Він навіть не підозрює, що зовсім скоро його мрія може  здійснитися. Мені дуже подобається ця книжка, я усім дуже раджу її прочитати.

20 березня страртувала бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Я відвідую бібліотеку часто. Зараз я читаю книжку канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері, яка називається "Енн із Зелених дахів". У ній розповідається про дівчинку сироту, яку всиновила сім’я Марілла та Метью Кетбері. Вони хотіли хлопчика, та їм привезли дівчинку. Енн дуже хотіла вчитися, вона успішно закінчила школу. Потім вона поїхала вчитися в коледж. Але їй сказали, щоб вона поїхала назад додому, що там її чекає сюрприз. І справді там чекали, які приготували їй ігрову кімнатку. Вони дуже полюбили дівчинку, хоча цього і не визнавали. Потім Енн повернулася в коледж, який закінчила з відзнакою. Але сталася сумна новина, поки вона була в коледжі. Її батько Метью помер. Енн повернулася додому. Тепер вона вчителювала в коледжі. Я раджу прочитати цю книжку своїм однокласникам, тому що вона є повчальна і захоплююча.

   Урок 2 класу у бібліотеці, присвячений Всесвітньому дню читання вголос. На уроці говорили про важливість читання, згодом розігрівали свій артикуляційний апарат скоромовками, а потім виразно, чітко, з інтонацією читали оповідання для дітей. Учасників читань благословив отець Роман святою водою, щоб вони були добрими читачами та частими відвідувачами нашої бібліотеки.

   Хочу поділитися своїми роздумами про прочитану історичну (ХVI-ХVII ст.) повість Миколи Васильовича Гоголя ,,Тарас Бульба". Добре, що я прочитала твір повністю. Автор Микола Гоголь зумів правдиво, виразно і яскраво описати Запорозьку Січ. Основою повісті є боротьба козаків з польською шляхтою. Музика, життєрадісний і веселий сміх запорожців, дужі козацькі голоси, дзвін ковальських молотів - такими звуками зустріла їх Січ. Вразила героїв повісті і дивовижна постать козака. Головними героями твору є полковник Тарас Бульба - головний отаман Запорозької січі, та два його сини - Остап і Андрій.

   Дорогі читачі «Шкільної правди», сьогодні я хочу поділитися враження про повість "Гобсек" Оноре де Бальзака, яку недавно прочитала. Цю повість нам задали прочитати на зимові канікули із предмету «Зарубіжна література». Я рідко коли розповідаю про книги, які задаються шкільною програмою, бо вони майже всім відомі і часто не розкривають серйозні проблеми суспільства. Однак ця повість дуже актуальна сьогодні. Головним героєм цієї повісті є Гобсек. Він є багатою людиною, але живе дуже скромно і не бажає, щоб хтось знав про його статки. Навіть коли чоловік став одним із найбагатших мешканців Парижу, Гобсек лише наймав квартиру і не мав власного будинку. Його життя є дуже впорядкованим, що, навіть, нагадує якийсь механізм. Також герой ніколи не виражає свої емоції, хоча одного разу зізнався, що любить розважатися, спостерігаючи за життєвими трагедіями позичальників.

   Мені дуже сподобалася книжка книга "Аліса в країні див", вона цікава, фантастична. Всі події в ній перебільшені. Це дитячий роман-казка. Автор книги англійський математик  Чарльз Лютвідж Доджсон (Льюїс Керрол), опублікована вона була ще  в 1865 році. Є продовження цієї книги -  роман "Аліса в Задзеркаллі, друкований у у 1871 році. На українську мову книгу "Аліса в країні див" переклала Галина Бушина у 1960 році. Головна героїня книжки дівчинка Аліса. . Вона смілива, має власну думку, вміє аналізувати та робити висновки про свої і чужі вчинки.  Книга дуже захоплива. Під час своєї подорожі по загадковій країні Див, дівчинка зустрілась з різними незвичними, чудернацькими істотами: Чеширськиим котом, Пеліканом Додо, Капелюшником та Шаленим Зайцем. Ці герої добрі. Є і інші, вони неприємні, злі та невиховані. Це  Королева Сердець, та її піддані.

     До гуртківців завітала бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Такі зустрічі вже стали доброю традицією. Цього разу учні дізналися про дитячі книжки, в яких є колядки та віншівки до Різдвяниї свят. Учні разом колядували, відгадували загадки, розглядали малюнки і використовували їх для оздоблення Різдвяної листівки.                   

   Часом я люблю пошукати у інтернеті книжки, які варто почитати підліткам. Гортаючи стрічку я побачила книгу Наталії Щерби "Часодії. Часовий ключ". Вона зацікавила мене своєю назвою та незвичною палітуркою. Ця книга написана у жанрі фентезі, а це є моїм найулюбленішим жанром. От я і вирішила її прочитати. В книзі "Часодії. Часовий ключ". Розповідається про дівчину Василину. Василина це звичайна дівчинка, яка живе разом із бабусею і захоплюється гімнастикою. Та в один день її життя перевертається з ніг на голову, коли бабуся потрапляє у лікарню і її забирає до свого будинку  тато якого вона не бачила ніколи. У батька в будинку вона знайомиться зі своїми братами та сестрами, але вони ставляться до неї недоброзичливо як і батько.

Раджу прочитати   

   Мені дуже сподобалася книжка «Лізка Мармизко». Написала її українська письменниця Наталія Ясіновська. Кожна невгамовна, неспокійна і енергійна дівчинка в світі може впізнати себе в головній героїні. Ця книжка неймовірно цікава і пізнавальна. У ній багато класних пригод і картинок.  Лізка – весела та непосидюща дівчинка. Вона звжди прагне більшого, ніщо не може зупинити її. Ця дівчинка не може всидіти на одному місці, їй завжди хочеться зробити щось незвичайне. З лізкою ніколи не буває нудно. Вона завжди знайде чим розважити і зацікавити читача. У кожній оповідці є щось цікаве, що ніби переносить мене в чарівний світ до цієї маленької пустунки Лізки.

   Нещодавно в видавництві ЯРИНА м. Івано-Франківськ вийшла друком збірка поезій Йосипа Карпіва "В час вечірніх медитацій". Це четверта збірка автора, в якій переважають патріотичні мотиви, народжені любов'ю до багатого історією рідного краю, до мінливої краси природи, яка приваблює й одухотворює людину.

  У збірці представлено 50 віршів, які наповнюють чотири розділи: "На горі Богородецькій", " У слові - до волі дорога", "Спалахи опівночі", " В час вечірніх медитацій" . Епіграфом до книги автор обрав строфу з вірша "У слові - до волі дорога".

У слові - до волі дорога,

У слові - прароду плече,

Як обрій заступить тривога,

То слово заблисне мечем.  

Збірка є у сільській бібліотеці. Запрошуємо до читання.

Моя улюблена книжка "Пригоди в країні динозаврів". Її написала Валентина Пухнач. В книжці є багато різних динозаврів: птенородом - це є птах-динозавр, а ще є диглодок, бронтозавр, стегозавр, трицератопси і тиранозавр. Далеко в Африці є казкова Країна Динозаврів. Ця книжка про динозаврика Броника, який знайшов собі багато друзів і помагав багатьом динозаврам. Його друзі дикобраз Колючка та броненосець Круглик. Ці казкові історії вчать нас бути сміливими, захищати менших і слабших, робити добро. Книжку купила мені мама і я її дуже полюбила, вона стала моєю улюбленою книжкою.