Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Відгук на книжку Оноре де Бальзака "Гобсек"

   Дорогі читачі «Шкільної правди», сьогодні я хочу поділитися враження про повість "Гобсек" Оноре де Бальзака, яку недавно прочитала. Цю повість нам задали прочитати на зимові канікули із предмету «Зарубіжна література». Я рідко коли розповідаю про книги, які задаються шкільною програмою, бо вони майже всім відомі і часто не розкривають серйозні проблеми суспільства. Однак ця повість дуже актуальна сьогодні. Головним героєм цієї повісті є Гобсек. Він є багатою людиною, але живе дуже скромно і не бажає, щоб хтось знав про його статки. Навіть коли чоловік став одним із найбагатших мешканців Парижу, Гобсек лише наймав квартиру і не мав власного будинку. Його життя є дуже впорядкованим, що, навіть, нагадує якийсь механізм. Також герой ніколи не виражає свої емоції, хоча одного разу зізнався, що любить розважатися, спостерігаючи за життєвими трагедіями позичальників.

Детальніше...

Відгук на книжку "Аліса в країні Див"

   Мені дуже сподобалася книжка книга "Аліса в країні див", вона цікава, фантастична. Всі події в ній перебільшені. Це дитячий роман-казка. Автор книги англійський математик  Чарльз Лютвідж Доджсон (Льюїс Керрол), опублікована вона була ще  в 1865 році. Є продовження цієї книги -  роман "Аліса в Задзеркаллі, друкований у у 1871 році. На українську мову книгу "Аліса в країні див" переклала Галина Бушина у 1960 році. Головна героїня книжки дівчинка Аліса. . Вона смілива, має власну думку, вміє аналізувати та робити висновки про свої і чужі вчинки.  Книга дуже захоплива. Під час своєї подорожі по загадковій країні Див, дівчинка зустрілась з різними незвичними, чудернацькими істотами: Чеширськиим котом, Пеліканом Додо, Капелюшником та Шаленим Зайцем. Ці герої добрі. Є і інші, вони неприємні, злі та невиховані. Це  Королева Сердець, та її піддані.

Детальніше...

Вчимо колядки

     До гуртківців завітала бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Такі зустрічі вже стали доброю традицією. Цього разу учні дізналися про дитячі книжки, в яких є колядки та віншівки до Різдвяниї свят. Учні разом колядували, відгадували загадки, розглядали малюнки і використовували їх для оздоблення Різдвяної листівки.                   

Детальніше...

Відгук на книжку "Часодії. Часовий ключ"

   Часом я люблю пошукати у інтернеті книжки, які варто почитати підліткам. Гортаючи стрічку я побачила книгу Наталії Щерби "Часодії. Часовий ключ". Вона зацікавила мене своєю назвою та незвичною палітуркою. Ця книга написана у жанрі фентезі, а це є моїм найулюбленішим жанром. От я і вирішила її прочитати. В книзі "Часодії. Часовий ключ". Розповідається про дівчину Василину. Василина це звичайна дівчинка, яка живе разом із бабусею і захоплюється гімнастикою. Та в один день її життя перевертається з ніг на голову, коли бабуся потрапляє у лікарню і її забирає до свого будинку  тато якого вона не бачила ніколи. У батька в будинку вона знайомиться зі своїми братами та сестрами, але вони ставляться до неї недоброзичливо як і батько.

Детальніше...

Раджу прочитати книжку "Лізка Мармизко"

Раджу прочитати   

   Мені дуже сподобалася книжка «Лізка Мармизко». Написала її українська письменниця Наталія Ясіновська. Кожна невгамовна, неспокійна і енергійна дівчинка в світі може впізнати себе в головній героїні. Ця книжка неймовірно цікава і пізнавальна. У ній багато класних пригод і картинок.  Лізка – весела та непосидюща дівчинка. Вона звжди прагне більшого, ніщо не може зупинити її. Ця дівчинка не може всидіти на одному місці, їй завжди хочеться зробити щось незвичайне. З лізкою ніколи не буває нудно. Вона завжди знайде чим розважити і зацікавити читача. У кожній оповідці є щось цікаве, що ніби переносить мене в чарівний світ до цієї маленької пустунки Лізки.

Детальніше...

Йосип Карпів "В час вечірніх медитацій"

   Нещодавно в видавництві ЯРИНА м. Івано-Франківськ вийшла друком збірка поезій Йосипа Карпіва "В час вечірніх медитацій". Це четверта збірка автора, в якій переважають патріотичні мотиви, народжені любов'ю до багатого історією рідного краю, до мінливої краси природи, яка приваблює й одухотворює людину.

  У збірці представлено 50 віршів, які наповнюють чотири розділи: "На горі Богородецькій", " У слові - до волі дорога", "Спалахи опівночі", " В час вечірніх медитацій" . Епіграфом до книги автор обрав строфу з вірша "У слові - до волі дорога".

У слові - до волі дорога,

У слові - прароду плече,

Як обрій заступить тривога,

То слово заблисне мечем.  

Збірка є у сільській бібліотеці. Запрошуємо до читання.

Детальніше...

Відгук на книжку "Пригоди в країні динозаврів"

Моя улюблена книжка "Пригоди в країні динозаврів". Її написала Валентина Пухнач. В книжці є багато різних динозаврів: птенородом - це є птах-динозавр, а ще є диглодок, бронтозавр, стегозавр, трицератопси і тиранозавр. Далеко в Африці є казкова Країна Динозаврів. Ця книжка про динозаврика Броника, який знайшов собі багато друзів і помагав багатьом динозаврам. Його друзі дикобраз Колючка та броненосець Круглик. Ці казкові історії вчать нас бути сміливими, захищати менших і слабших, робити добро. Книжку купила мені мама і я її дуже полюбила, вона стала моєю улюбленою книжкою.

Детальніше...

Відгук на книжку "Перехідний вік моєї мами"

Всім привіт! Недавно прочитала цікавенну книжку Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами» і хочу поділитися враженнями. Повість дуже сучасна про нас підлітків. Головну героїню звати Аля, якій виповнилося 13 років. Їй приваблює і насторожує загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом йде голова. Несподівано для себе Аля, відчула перше кохання, поцілунки. До неї прийшли зовсім недитячі думки про життя цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю, що перехідний вік буває не тільки у підлітків. Виявляється, в її мами – також перехідний період і в неї є свої таємниці.

Детальніше...

"Матильда" - цікава книга з різними пригодами

   Я взяла в бібліотеці книжку «Матильду». Це дуже цікава книга з різними пригодами. В ній розповідається про маленьку дівчинку на ім’я Матильда. Вона в півтори  року чудово розмовляла і знала багато слів, а у чотири роки вона вже читала швидко та легко. Потім дівчинка навчилася сама рахувати й знала таблицю множення. У неї був брат Майкл, батько містер Вормуд та мати місіс Вормуд. Батьки не розуміли і не підтримували дівчинку, яка була з особливими здібностями. Багато зусиль та боротьби прикладає Матильда, що змінити ставлення батьків. Цю книгу написав Роальд Дал. Я думаю, шо кожному буде цікаво прочитати цю книжку, тому що в ній багато цікавих та хвилюючих подій.  

Детальніше...

Моя улюблена книжка "Чарлі і шоколадна фабрика"

   У мене є улюблена книжка. Вона дуже цікава, її написав Роальд Дал, називається «Чарлі і шоколадна фабрика". Я взяла її в бібліотеці. Головний герой книжки Чарлі. Він  живе в бідній родині, в нього велика сім'я. В його містечку є велика шоколадна фабрика. Директор фабрики Містер Вонка закрив її. А через декілька років він сказав: хто знайде 5 золотих квитків в батончиках, то й відвідає фабрику. І Чарлі виграв останній золотий квиток і він був дуже щасливий. Я раджу прочитати  цю книжку, бо вона є дуже захоплива Мені сподобалося все те, що Чарлі побачив всередині великої фабрики.

 

Детальніше...

Відгук на книжку "Леля з будиночку на дереві"

   Я прочитала книжку "Леля з будиночку на дереві". Вона стала моєю улюбленою книжкою. Її надруковано у 2017 році. А написала її Юлія Лящинська. Головна героїня книжки дівчинка Леля. Вона з батьками жили в маленькому будиночку на дереві. Це дерево росло на подвір'ї, де був будинок і до якого приїхали нові сусіди. Леля з мамою з гостинцями пішли знайомитися з новими сусідами. Вони привітали їх з новосіллям. Коли сусіди дізналися, шо Леля з сім'єю живуть на ділянці, що належить їм, захотіли заволодіти ним. Леля була дуже сміливою дівчинкою, тому вона завжди знаходила вихід з ситуації. У них був підземний хід, там героїв чекають багато несподіванок. Вже наприкінці ті сусіди поїхали, бо виявилося що вся ділянка належала Лелі та її сім'ї, то був спадок від її прабабасі. Думаю, ця книжка для вас буде цікавою і захопливою, в ній багато повчальних вчинків. Один із них як Леля замість цукерків взяла у хлопчика кошеня.

Детальніше...

Вважаю, що любов до читання дітям мають привити батьки

Раджу прочитати

   За період карантину (квітень-вересень) я прочитала сім книг: О. Грін «Пурпурові вітрила», О. Грін «Та що біжить по хвилях», А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів», Данієль Дефо «Робінзон Крузо», Р. Кіплінг «Мауглі», Ч. Вільсон, Дж. Макспедден «Робін Гуд» і  розпочала читати Жуль Верна «Діти капітана Гранта». Це все класика, яку я вважаю повинен прочитати кожен мій ровесник. Щоб заохотити вас, розкажу коротко про кожну з прочитаних книг.

   Розпочала цю серію книгою Р. Кіплінга «Мауглі». Це історія про індійського хлопчика, якого викрав тигр від батьків, це було під час пікніку. Хлопчик виріс у джунглях, вивчив їхню мову, спосіб життя і став ватажком вовчої зграї. Є мульфільм і фільм за мотивами книги, але я раджу прочитати книжку, бо вона розвиває фантазію і читач сам змальовує героїв, з прочитаного тексту та пережитих емоцій. Здебільшого уявлений герой не співпадає з запропонованим у фільмі чи мульфільм. Іноді у книзі навіть ілюстрації заважають. Джунглі небезпечні для людей, а у оповіданнях Кіплінга людська дитина Мауглі дружить з ними. Вважаю, що цю книгу варто читати вже з 8-9 років. Книга вчить шанувати своїх батьків, цінувати дружбу, захищати друзів.

Детальніше...

Заохочую всіх до читання

Раджу прочитати  

 Ось уже і розпочався 2020-2021 навчальний рік. Усі радіють, що пішли до школи, адже дистанційно вчитись нудно. У нас розпочалося справжнє навчання, уроки, перерви, шкільний гамір, домашні завдання. Ой, як мені подобається уся ця атмосфера! А ще я люблю в цю осінню пору сісти з чашкою гарячого чаю чи какао та читати книги про підліткове життя. Мені здається, що можу читати їх постійно, і це мені ніколи не набридне, адже мені справді цікаво. Тому заохочую всіх до читання, та хочу порекомендувати декілька дуже цікавих та повчальних книг, які допоможуть зрозуміти себе та своїх ровесників. 

   Моїми фаворитами стали книги Малгожати Кароліни Пекарської ,,Клас пані Чайки" та продовження ,,Лотерея". Ці книги є дуже цікавими для підлітків. У них розповідається про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття та розчарування. Знайомства, дружба і перше кохання - це лише декілька питань роману. Автор майстерно показує молоді світ, та зачіпає складні питання, що хвилюють підлітків, які дорослішають.

Детальніше...

Відгук на книжку "Поліанна виростає"

   Я прочитала книжку "Поліанна виростає". Її написала письменниця Елеонор Портер. Це є друга книга після випуску "Полліанна". У ній розказується, що Поліанна стає дорослішою, сумніваючись у використанні своєї гри у радість. Вона знайомиться з новим другом Джеймі та з його ріднею. З ними вона пробуде впродовж цілої книги. Стає ближчою зі своїм давнім другом Джимі. А Джимі, в свою чергу, дізнається про своїх батьків, які, виявляється, були тією самою родиною з якою познайомилася Поліанна - родиною Джеймі. У кінці книги персонажі діляться на три чудові пари.
   У книзі 312 сторінок, але це зовсім не багато, тому що це дуже цікава книга і час з нею пролетить незамітно. Раджу прочитати всім п'ятикласникам, а особливо тим, хто вже прочитав першу книгу про Поліанну - "Полліанна".

Детальніше...

Дякую учасникам проекту «Кольоровий світ книги»

   У травні відбувся бібліотечний онлайн-проект "Кольоровий світ книги" для учнів молодших класів. За умовами проекту кожен учасник мав представити свого улюбленого героя з прочитаної книжки та свою улюблену книжку. Учні 1-3 клас активно підтримали проект і представили свої фото-презентації, які розміщувалися на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та шкільному сайті.

Детальніше...

Відгук на книжку Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі"

   У книжці Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі" зібрано короткі, але повчальні історії на кожен день. Ці історії життєві і до них варто прислуховуватися. Ця книга розрахована рівно на 365 днів. Кожна з них має мораль та невеличкий висновок. Книга надихає замислитись і побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає легко жити і з'являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола. Також тут є деякі цитати над якими варто замислитись. Ось деякі з моїх улюблених: "Ми повинні знайти час на те, щоб вислухати одне одного, щоб подивитися одне одному в очі, щоб разом поплакати, посміятися, поспівчувати, погуляти..." "Людина завше знаходить те, чого прагне." "...нам бракує відваги полюбити. Її треба мати стільки, щоб прийняти любов інших."

Детальніше...

Книга - світ, книга - серцю привіт!

"Книга - міст у світ знань" - каже  українське прислів'я. "Дім без книги - день без сонця" - говориться у другому. Бібліотечний проект "Книга - світ, книга - серцю привіт" має на меті заохотити школярів до читання,  познайомитися з домашньою бібліотекою дітей, дізнатися, які книги люблять діти, їхні улюблені герої. В простій, доступній формі засобами фотографування помандруємо у кольоровий світ дитячої книги. Запрошуємо до участі всіх школярів.

Детальніше...

Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…

   26 квітня 1986 року - сумна дата в календарі. Чорнобиль… Минуло багато років. А слово "Чорнобиль" знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам”ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які склалися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. Наслідки цієї трагедії ми пожинаємо зараз. Згадуємо цю сумну дату, щоб більше не повторилося такого. Згадуємо і вшановуємо пам'ять ліквідаторів страшної катастофи. Зараз, коли пандемія коронавірусу, зачепила глибоко увесь світ, ми глибше розуміємо і переживаємо події сумного квітня 1986 року. Вічна пам'ять полеглим ліквідаторам ЧАЕС. 

Детальніше...

Раджу прочитати книжку "Дівчина Онлайн"

Нещодавно я прочитала дуже цікаву книгу ,,Дівчина Онлайн''.  Автор книги англійська флеш-блогер Загг Зої. Головна героїня книги дівчина Пенні, їй шістнадцять. Вона теж блогерка з ніком "Дівчина Онлайн". У Пенні, як і в багатьох підлітків, життя не таке просте. Дівчина захоплюється фотографуванням. У неї є найкращий друг Елліота, який розуміє її та підтримує і завжди допомагає в будь яких ситуаціях. У книзі Пенні розповідає про те, що вона не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі. Пенні має багато підписників, її читаються та підтримують багато дівчаток всієї країни. 

Детальніше...

Відгук про книжку "Кава з кардамоном"

   Мені подобається читати книги Йоанни Яґелло, особливу увагу хочу звернути на серію книг "Кава з Кардамоном". У якій розповідається про ще зовсім юну дівчину Лінку, життя якої кардинально змінилося. Багато проблем з якими вона бориться навчають її розуміти себе і весь світ навколо. Запальна вдача дівчини не дозволяє їй сидіти склавши руки після того, як вона знаходить загадкову фотографію у своєї бабусі, де як виявилося мама чекала на ще одну дитину. У пригоді їй стає Адріан який допомагає і підтримує дівчину. Але хлопець до якого вона відчуває лише дружні стосунки, ставиться до неї якось дивно. Після того, як матір Лінки зникла, вона почуває себе дуже самотньо і на плечі дівчини падає ще більше обов'язків.

 

Детальніше...

Відгук на книжку "Гаррі Потер і таємна кімната"

   Я дуже сильно захопилася Гаррі Поттером. Можу читати та переглядати фільми по декілька разів і мені це не набридає. От недавно прочитала другу частину "Гаррі Поттер і таємна кімната". В цій частині розповідається про таємну кімнату у Хогвортсі, яка була зачиненою п'ятдесят, а можливо й сто років, але сталося так що після появи Гаррі Поттера у школі чаклунів її хтось відчинив. Троє друзів Рон, Герміона та Гаррі не можуть пропустити таку можливість пошукати пригод і починають розслідування. Звичайно це була небезпеки для простих другокласників , адже там живе якась страшна істота яка своїм поглядом убиває чаклунів.  

   Спочатку було дуже багато загадок і речей, про які, навіть, не розказували в книгах. Потрібно було здогадуватися або придумувати власну теорію чому кімната відчинилася і хто її відчинив. Ця розповідь про таємну кімнату є дуже цікавою, бо тут трапляються такі події, які не очікує читач. 

Детальніше...

Відгук про книгу «Неймовірні детективи»

     Я прочитала книгу «Неймовірні детективи». Чому неймовірні? Чому не сміливі, не відважні, а власне неймовірні? Мені здається, що то не тільки детективи і є насправді неймовірними, але і сама книга. 

   Її написав український письменник Всеволод Нестайко. Книга має п’ять розділів. Але вони великі. В кожному розділі повторюються герої як от капітан Горбатюк та капітан Попенко (поліцейські), Вітасик Дорошенко та Женя Кисіль (найкращі друзі та неймовірні детективи). А є такі герої, що ніби другорядні, бо прийшли до нас не з першого розділу, але також повторюються нерідко і бувають у великих та малих діалогах дальше цілу книгу. Це наприклад дружини  капітанів, або батьки хлопців. Є такі, що є головними лише у одному розділі, тому що один розділ це ціла загадкова і таємнича пригода. Нерідко, але й не часто є книги, у яких автор звертається до нас. Ця книга, на мою думку, є однією із тих на пів унікальних. Я це замітила за фразами від автора: «Але давайте знову повернемося до капітана Горбатюка…», або вкінці кожного розділу є цілі абзаци від автора до нас. Один навіть так починається: «Оце все, дорогі друзі, що я вам хотів розказати…».

Детальніше...

Лесині читання в школі

   25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Її добре знають і шанують на нашій землі. У цей день всі намагаються доторкнутися до слова української поетеси, почерпнути сили з її слова, надихнутися з її лірики. У другому класі був проведений урок позакласного читання, присвячений Лесі Українці. А шкільна бібліотека відчинила двері і запросила школярів на Лесині читання. Кожен, хто приходив знайомився з книжками Лесі Українки, які є у бібліотеці, вибирав собі вірш поетеси і зачитував вголос. 

Детальніше...

Світ очима юної художниці

   Виставка картин – це завжди свято.  Це можливість зустрітися з прекрасним, а особливо, якщо автор цих картин знаходяться серед нас. Таке свято для користувачів Тисменицької РБ зробила юна , талановита художниця, учениця Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького –  Наталія Турик. Сьогодні, 13 лютого, у читальном залі районної бібліотеки відбулося відкриття її виставки «Світ, яким я його бачу». Підтримати юну художницю прийшли її мама п. Світлана і братчик Владислав, який, до речі, також малює, викладач Надія Василівна Теличкан, директорка школи мистецтв Кароліна Олександрівна Секрета з колегами,  подруги, однокласниці та всі шанувальники прекрасного.

Детальніше...

Забезпечимо безпеку в режимі онлайн разом!

    19 лютого з ініціативи Тисменицької районної бібліотеки відбувся круглий стіл "Безпечний Інтернет" з участю шестикласників Тисменицької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів та старшокласниками Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. Захід проходив у читальному залі районної бібліотеки. Модераторами були клубівчани-старшокласники Євген Пронюк, Тетяна Кохман, Андрій Гудзовський з 10 класу, Ігор Самборський з 11 класу та керівник гуртку журналістики Оксана Кузьма. Відбулося гарне спілкування. Учасники круглого столу були відверті, активні, технічно грамотні і щирі.  

Детальніше...

Розмова доросліє

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 З кожним наступним класом доросліє розмова про безпечний Інтернет. Сьогодні у нас зустріч з п'ятикласниками. З них більша половина класу є користувачами Інтернету, зокрема, мають свої сторінки у соцмережах.

Детальніше...

Триває бібліотечний тиждень безпечного Інтернету

У шкільній бібліотеці триває Тиждень безпечного інтернету. Сьогодні розмова відбулася у четвертому класі, класний керівник Оксана Ярославівна Самуляк. Поділитися своїми думками з цього приводу бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька запросила експертів - старшокласників Євгена Пронюка, Андрія Гудзовського та Богдану Шешурак (10 клас). А також вчителя інформатики, директора школи Володимира Ярославовича Пронюка. Розмова була цікава і корисна для школярів, вони активно брали участь в обговоренні, ділилися своїм досвідом, розповідали про ігри та програми, якими користуються в Інтернеті.

Детальніше...

Дітям - про безпечний Інтернет

   До Дня безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який традиційно відзначається у вівторок другого тижня лютого, бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька та керівник гуртку журналістики Оксана Ярославівна Кузьма провели відкритий урок у 3 класі на тему «Дітям-про безпечний Інтернет». Школярі ознайомилися з правилами безпечного поводження в мережі, охоче відповідали на поставленні запитання, розповідали свої історії, пов’язані з використанням Інтернету. Цікаві та корисні  інформаційні  повідомлення для третьокласників підготували також  і учні десятого класу.

Детальніше...

Український винахідник Х-променів

02 лютого 1845 року народився український фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч Іван Пулюй. До 175-річчя від Дня народження Івана Павловича Пулюя захід для старшокласників провели бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька та вчитель фізики Віктор Андрійович Дуридівка.

Детальніше...

Мовою Неба і Землі

Маємо гарну новину. Нещодавно у видавництві "ЯРИНА" підприємця Майданчук І.І. вийшла друком книга Йосипа Карпіва "Мовою Неба і Землі. Вікові завбачення погоди у народних прикметах". Народні прикмети про погоду зібрав і для практичного користування уклав Йосип Карпів. Книга об'ємна 304 сторінки, двадцять розділів: "Місяці року у прикметах", "Пори року", "Про хліборобську працю", "Провіщають небесні світила", "Умійте читати небо", "Стан атмосфери провіщає", "Добовий хід температури", "Звідки вітер, звідти й погода", "Вогонь і дим прогнозують", "Спостерігайте за хмарами", "Коли ліг туман", "Погоду підказують атмосферні опади", "Грім і блискавка провіщають", "Якщо веселка п"є воду", "Лід і вода провіщають", "Живі барометри", "Рослини-провісники", "Різні прикмети", "Прислів"я про погоду  і про прикмети", "Цікавинки про погоду і прикмети". Вступне слово до книги написав член НСПУ, НСЖУ Василь Лесів "Із доробку творчо-краєзнавчих віх Йосипа Карпіва..." Десятки років Йосип Дмитрович Карпів збирав та опрацьовував народні прикмети, про це він пише у передмові "У прикметах - весь розмаїтий світ".

Детальніше...