Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Нова повість Оксани Пронюк "Немає віку у любові..."

Нові книги

 На книжковій полиці нашої бібліотеки з'явилася нова книга Оксани Пронюк-Кузьми "Немає віку у любові..." Книга побачила світ у видавництві "Сімик" м. Івано-Франківськ (2015). "Прозою життя" - назвав повість нашої авторки літературний критик Ігор Лазоришин (газета "Галичина" №37 (5186)). " ...я не радив би читати нову повість Оксани Пронюк "Немає віку у любові" не прочитавши її повісті "Не виплач моєї сльози...", - пише І. Лазоришин. - Бо хоч у любові, як наголошує письменниця, і нема віку, все-таки часові підвладні ліричні герої творів: повість "Не виплач моєї сльози" - її початок, а повість "Немає віку у любові"  - зрілість. Людські стосунки, вершиною яких є любов - яскрава і непідвладна рокам, стали стрижнем нової повісті Оксани Пронюк".

 

   Ще один відгук про книгу О. Пронюк "Немає віку у любові..."

     "Повість Оксани Пронюк "Немає віку у любові..." прочитала на одному диханні. Спершу читаючи книжку, подумала: багато побічних життєвих доль. Але коли дочитала ло кінця, зрозуміла, що зовсім і не багато. Вони доповнюють основну лінію Марії та Івана. Без них не може бути фабули твору.

   Іван приїжджає в незалежну Украну через 60 років, післявійни. І ніби впорядковує людські долі. Комусь допомагає вилікувати онкологічне захворювання, комусь відкриває правду про Ониська, закоханих мирить... 

Найбільше мене вразили стосунки Івана (старшого) і Іванка (молодшого). На миттєво придуманих казках формується світогляд малого. Ніби дуже просто: "Розкажи мені казку про думку. Мама казала, що ти ходив у ліс, щоб зустрітися з думкою".  Яка суттєва глибина у цих казках, на яких з давніх-давен побудований світ.

   Філософія життя скрита під назвали кожного розділу. Тільки авторка могла назвати "Пензель розсипає вроду", "Несла любов, як галунку", "Тихо пише любов на папері", "Які роки - таке й сватаняя" і т.д. Не кожен письменник таке сотворить. А О. Пронюк може, бо у її вухо нашіптує сам Господь Бог (по великому блату. Ну, це жарт).

   Наскрізною лінією проходить спогад про ліс. Приїхав Іван, погляд зупиняється на лісі, який і вирішив його долю.. Через все життя Івана прохрдить лінією Чорний ліс.

   Кульмінація - Іван від'їжджає нахавжди. Вирішив всі проблеми і поїхав у чужу для нього Америку. Фінал вражаючий. "Іванку, Соколику, ми зустрінемося там у лісі, де повінчані наші душі". Ну, хіба забудеш такі слова.

   Книга читається легко, захоплююче і залишає позитив.

   Ось так стисло виклала своє враження.

Марія Михайлівна Винарчик, завідувач відділом культорогічних дисциплін, викладач-методист вищої категорії Самбірського училища культури.

30 березня 2016 року

Нема нічого світлішого за любов. Відгук на книгу Лесі Геник. Читайте за посиланням...

 Друковані книги Оксани Пронюк:

1. Повість "Не виплач моєї сльози". Лілея-НВ. Івано-Франківськ, 2005. Читайте за посиланням.

2. Листи синові або легенди неаполітанських гір. Таля. Брошнів-Осада.2006. Читайте за посиланням.

3. Під арками. З життя української громади Болоньї 2003-2006 рр. Сімик. Івано-Франківськ, 2009. Читайте за посиланням. 

4. Калина на маминім подвір'ї. Сімик. Івано-Франківськ, 2013. Читайте за посиланням...

5. Повість "Немає віку у любові". Сімик. Івано-Франківськ. 2015. Читайте за посиланням...

Творчий вечір "Запах кави у вальсі поезій". Читайте запосиланням...

Літературна світлиця: http://www.youtube.com/watch?v=0aHueBME2f