Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Презентація книги У. Старка "Маленька книжка про любов"

   8 лютого у Клубовецькій бібліотеці відбулася презентація книжки шведського дитячого письменника Ульфа Старка «Маленька книжка про любов», яка побачила світ у 2016 році в Львові, у видавництві Старого Лева. Переклад з шведської на українську зробили письменниця Галина Кирпа. Учасниками презентації були учні 6-7 класів Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Книгу представляли та ділилися своїми враженнями: наймолодша читачка Анастасія Палагіцька (4 клас), Тетяна Павлюк, Ілона Стецюк, Ангеліна Вовк (6 клас), Досюк Вікторія, Самборська Юстина, Роман Надія та Атаманюк Аліна (7 клас) та практичний психолог Надія Василівна Триндяк.

 

   Багато школярів прочитало книгу, тому обговорення було жвавим, активним, головні герої книги Фред та Ельса дуже сподобалися школярам.

   Коротенько про автора. Ульф Старк народився в 1944 році в Стокгольмі в сім'ї дантиста (зубного лікаря). Рано втратив матір, що залишило глибокий слід у його житті. Згадки про своє радісне й сумне дитинство, Старк зберіг у собі назавжди, і, ймовірно, у цьому причина його успіху, як письменника. Перші твори Старка для дітей були надруковані в 1975 і 1976 роках. У 1984 році прийняв рішення присвятити себе дитячій літературі. Зараз він вважається одним з найвідоміших і шанованих у світі дитячих письменників.  Ним написано близько 30 книг, які перекладені більш ніж на 25 мов. Його твори удостоєні престижних премій. У 1998 він отримав скандинавську Дитячу Книжкову премію. 

 «Маленька книжка про любов» — історія про дуже серйозні речі: війну, тугу за батьком, нужду і несправедливість, і про не менш серйозне перше кохання. Історія розгортається напередодні Різдва в часи Другої світової війни. Головний герой Фред (йому близько десяти років).

У книжці є декотрі деталі, які особливо хвилюють нас. До прикладу, парфуми, вентилятор, шоколадка, шпаргалка, ялинка, святковий костюм тата. Є в цій книжціі любовні листи Фреда до однокласниці Ельси. Бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала виставку, де зібрала якраз ці всі деталі.

Письменник Ульф Старк прагнув допомогти шведським дітям зрозуміти дітей-біженців із Сирії, яких багато нині в його країні, і які на власному досвіді пізнали, що таке війна.  Для нас у сьогоднішній час ця книжка теж має неабияку вагу, бо Україна в стані війни з Росією. І багато наших дітей, як і Фред, чекають своїх батьків з фронту. У книжці не раз вустами кількох героїв прямо сказано: війна — це зло. Описано, як важко живеться людям під час війни: їм не вистачає їжі, не вистачає тепла в оселях, а найбільше не вистачає найрідніших, які пішли до війська. У людей не виходить накрити урочистий стіл на Різдво і зібрати за ним усю родину. А чи не така ситуація на сході України?

  Слово Фред з шведської означає мир. А шоколадка і парфуми – як клаптики миру, спокою, затишку. Автор спеціально обігрує їх у своїй книзі, посилаючи дітям позитивну, світлу енергію.

   Дуже позитивно на сторінках книги зображено дорослих, про це говорила практичний психолог Наталія Василівна.. Особливо зворушують стосунки сина з відсутнім татом. Із того, що Фред постійно розмовляє з батьковим образом про найінтимніші речі. Взаємна підтримка, повага, розуміння між дітьми й дорослими — це і є та любов, про яку йдеться в назві книжки. У книжці багато малюнків для розглядання, вишуканих, емоційних, кольорових. «Маленька книжка про любов» надзвичайно світла та сповнена любові. Чудова історія для спільного читання та обговорення у класі на перервах.

   Багато учнів пригадували бешкетні витівки Фред – шпагралка, приклеєні вуса скелету. Але всіх щиро вразили перші почуття та несмілі перші знаки уваги, подарунки.

   На завершення зустрічі бібліотекар Марія Дмитрівна роздавла школярам маленькі листівки з висловами відомих людей про добро, дружбу, почуття, повагу. Кожен з учасників зустрічі зачитав свою цитату, пояснив її зміст, та поділився враженнями про презентацію.

   На згаду зробили спільну світлину.

Редколегія «Шкільна правда»

Світлини Надії Богданівни Самборської

4630767
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
3675
4353
12012
4585426
67599
170739
4630767

Ваш IP: 54.205.211.87
Server Time: 2019-01-16 13:52:26
Счетчик joomla