Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Відгук на книжку "Кава з кардамоном"

Недавно я прочитала книжку "Кава з кардамоном" польської письменниці Ягелло Йоанни. Це молодіжний роман, в якому розповідається про п'ятнадцятирічну дівчину Лінку, яка шукає свою сестру. Лінка вчиться у гімназії. У неї  багато випробувань та емоційних переживань. Дівчина їде у село до бабусі. Там вона взнає родинну таємницю. Все почалося з того, що Лінка знаходить фотографію вагітної мами з дитинкою на руках. Бабуся пояснила їй, що та дитинка померла від води у серці. Та дівчина не вірить і  стає справжнім детективом. На довгому шляху пошуку вона знайомиться з Адріаном та Каською, свариться з подругою Наталею. Лінці було важко. Мама в лікарні для людей з психічним розладом. Брат Кай хворіє. Потрібні гроші. Лінка просить допомоги у Адріана. Знайшли гроші. Під час роботи вони знайшли кафе, де випили каву з кардамоном. Пошуки тривали. Пройшло багато часу. У краківському дитбудинку Лінці відмовились допомогти, бо зберігали таємницю всиновлення. Вона з другом їде у лікарню, відшукали документи і взнали, що дівчинка жива.

 

    Мама пояснила, що боялася брати хвору дитину. А сестрою Лінки виявилася її найкраща подруга Каська.

   Раджу вам прочитати цю книгу, вона молодіжна, захоплива, хвилююча, вчить не здаватись, шукати правду.  Письменниця Ягелло Йоанна написала ще дві книжки з  пригодами Лінки, це роман "Шоколад з чилі" (тут Лінці 17 років) та "Тірамісу з полуницями".

Ангеліна ВОВК, 7 клас

   Кардамон - це запашне насіння, яке іноді називають "райським зерном", він з родини імбирних. Його прийнято додавати до кави. Зерна кардамону перемелюють разом з зернами кави, виходить запашний напиток, який надовго запам'ятовується.