Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Мовою Неба і Землі

Маємо гарну новину. Нещодавно у видавництві "ЯРИНА" підприємця Майданчук І.І. вийшла друком книга Йосипа Карпіва "Мовою Неба і Землі. Вікові завбачення погоди у народних прикметах". Народні прикмети про погоду зібрав і для практичного користування уклав Йосип Карпів. Книга об'ємна 304 сторінки, двадцять розділів: "Місяці року у прикметах", "Пори року", "Про хліборобську працю", "Провіщають небесні світила", "Умійте читати небо", "Стан атмосфери провіщає", "Добовий хід температури", "Звідки вітер, звідти й погода", "Вогонь і дим прогнозують", "Спостерігайте за хмарами", "Коли ліг туман", "Погоду підказують атмосферні опади", "Грім і блискавка провіщають", "Якщо веселка п"є воду", "Лід і вода провіщають", "Живі барометри", "Рослини-провісники", "Різні прикмети", "Прислів"я про погоду  і про прикмети", "Цікавинки про погоду і прикмети". Вступне слово до книги написав член НСПУ, НСЖУ Василь Лесів "Із доробку творчо-краєзнавчих віх Йосипа Карпіва..." Десятки років Йосип Дмитрович Карпів збирав та опрацьовував народні прикмети, про це він пише у передмові "У прикметах - весь розмаїтий світ".

 

   Народні прикмети - це природослів, вікові збагачення погоди, які складають книгу народних знань на основі спостережень за природою. Знайомство з нею збагатить людину знаннями з метеорології, фенології, підкаже немало корисних порад, потрібних у повсякденні.

   Поява фольклорного збірника Йосипа Карпіва "Мовою Неба і Землі" - подія дуже значуща. Ми збагатилися ще одною настільною книгою від Йосипа Карпіва. Радимо усім прочитати та поділитися враженнями. 

6513934
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
80
7135
80
6475464
128154
177030
6513934

Ваш IP: 3.234.245.125
Server Time: 2020-02-24 00:20:43
Счетчик joomla