Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Андріївські вечорниці в Клубівцях

   З-поміж зимових свят одним із найцікавіших в українців було свято Андрія. Цього року його по-особливому відзначали в селі Клубівці Тисменицького району. Організатор свята й автор сценарію - випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спеціальності Театральне мистецво Світлана Слупська, яка з 2012 року є художнім керівником народного драматичного театру села Клубівці.

 

   Світлана Ярославівна на високому професійному рівні створила сценарій дійства, підібрала школярів відповідного віку, оформила сцену, чим навіяла на глядачів захопливий і неповторний колорит давнини на тлі сучасності. Учасники та глядачі мали нагоду не тільки ознайомитися з історією свята, спостерігати за виступом талановитих аматорів, а й брати безпосередню участь у конкурсах та іграх. 

   За словами  Анастасії Андріїв, було весело й цікаво: хлопці та дівчата виконували обрядові пісні, ворожили на майбутню долю, відгадували загадки, говорили повчальні прислів'я. Захоплення викликали загальні  молодіжні забави і гра з калитою. Юні артисти були гарно одягнені, а сцена  прибрана як старовинна хата. Роль господині хати виконувала Оксана Овчарчин, а ведучою була Тетяна Марцінко.

   Свято Андрія у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів запам'ятається глядачам і учасникам святкового дійства. Український народ береже свої традиції та звичаї  з давніх-давен, які є унікальними в усьому світі.

   Громадськість села щиро вдячна художньому керівнику Світлані Слупській за проведене свято. Нещодавно Світлана Ярославівна святкувала свій ювілей, з чим щиро вітаємо її, бажаємо міцного здоровя, натхнення, вірних друзів, творчих звершень та здійснення мрій і задумів.

 Леся Прокопів-Палагіцька, член НСЖУ