Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Вистава "Дай серцю волю, заведе у неволю"

 22 жовтня на сцені Клубовецької школи відбулася вистава за п'єсою Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю», підготовлена драматичним гурком села Клубівці, режисер-постановник Світлана Слупська. Ролі виконували: Семен - Любомир Бойко, Одарка - Наталія Маланчій, Микита - Руслан Федорак, Іван - Віталій Козак,  дівчата - Божена Івасюк, Оксана Овчарчин, Тетяна Марцінко, парубки - Павло Баб'як, Іван Лялик, Морозиха - Світлана Слупська. На перегляді були представники районного та обласного відділу культури, сільська влада, вчителі та мешканці села. У виставі задіяно багато молодих акторів - студентів та старшокласників.

 

 

 

 

  

   Семен (актор Любомир Бойко) і Микита (ак. Руслан Федорак) – опорні постаті у п’єсі  М. Кропивницького "Дай серцю волю, заведе у неволю".  Взаємини між ними розгортають дію і вивершують сюжет. Хоча Семен і Микита зростали й виховувалися в однотипних умовах українського села епохи кріпацтва, все ж характери у них сформувалися різні, протилежні, а тому їх мораль і поведінка докорінно відмінні. Семен добросердний, порядний, розважливий і допомагає всім, хто того потребує. Його кохання до Одарки відтак щире й глибоке. Проте Семен у п’єсі є особистістю аморфною, безвольною, власне, безхарактерною, яка покладається здебільшого на Бога. Микита ж – інший. Він енергійний, діяльний, цілеспрямований. У Микити співіснує ніби „дві душі” – одна характеризується палким коханням до Одарки, інша – затятістю. Микита намагається силоміць, будь-якими засобами домогтися як не взаємного, то підневільного кохання. Він зважується на замах на Семена, за що й покараний рідним батьком. Дезертирувавши з війська і повернувшись до рідного села, він переконався, що одружені Семен та Одарка  живуть щасливо. Не в змозі знести подвійної психологічної травми, угамувати кохання до Одарки і разом з тим ненависті до подружжя, він здійснює кривавий злочин, а потім сам накладає на себе руки. 

   З-поміж усіх персонажів п’єси найбільш колоритним є бурлака Іван (ак. Віталій Козак), виписаний з допомогою гумористично-комедійних засобів, характерних для української драми. Правди і справедливості Іван дошукується засобами невимушеного гумористичного слова, веселої, а почасти й дошкульної народної пісні. З жіночих персонажів драматург найбільше уваги приділяє Одарці (ак. Наталія Маланчій), яка шанує національні традиції й суворо дотримується приписів християнської моралі. Проте її, як і Семена, переслідує жах і передчуття якоїсь трагедії, що мусить статися в родині. Інші персонажі п’єси створюють необхідне побутово-етнографічне й емоційно-психологічне тло дії.

   Актори зуміли відтворити характери героїв, передати драматизм сюжету, грали природньо. П’єса етнографічна. Місцевий український колорит, звичаї, пісні, танці, народні приказки – головна окраса цієї п’єси, головна її притягальна сила.  Молода команда акторів, багато з яких дебютували на сцені, показали гарну гру. Щедрі оплески глядачів - найвища оцінка акторам та ресирежу-постановнику Світлані Слупській. 

     Сільський драматичний театр у Клубівцях постав у 50-60-х роках ХХ ст., виховав не одне покоління акторів. Колектив очолювали Борушок Іван Іванович, Палагіцький Василь Дмитрович, а тепер — Світлана Ярославівна Слупська. Клубівчани добре пам’ятають усі прем’єри та репертуар колективу. А сьогодні односельчани радо вітали талановиту молодь села, яка принесле нове, свіже віяння та азарт у театр. Драматичний колектив укотре підтведив звання народного. 

Світлини Людмили ПАЛАГІЦЬКОЇ

 

 

6538168
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
839
4874
24314
6475464
152388
177030
6538168

Ваш IP: 34.226.244.70
Server Time: 2020-02-28 03:45:46
Счетчик joomla