Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Україна була його долею

9 березня мешканці нашого села відзначали 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Торжество відбулося в школі. Сюди й прийшли клубів чани, щоб поклонитися пам’яті Великого Кобзаря, доторкнутись серцем до його величі, до його заповітів. Перед початком учасники святкового дійства оглянули виставку «Кобзарів» і книжок про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка, малюнки школярів і вишивки їхнів батьків, присвячені 200-літньому ювілею поета, а також телепроект про роботу сільської бібліотеки в популяризації творчості українського Пророка.

 

Свято розпочалося зверненням сільського голови Богдана Рекетчука до громади та благословенням отця-декана Петра Скрипника.

Урочисто і хвилююче звучало Шевченківське слово протягом усього свята. Літературно-музичну композицію «Була у нього незвичайна доля. Та доля Україною була», яку склала вчителька української мови і літератури Надія Самборська, на сцені втілили учні й випускники школи. У драматичній сцені «Про хлопчика Тараса і його золоте перо» роль Тараса Шевченка в різні періоди його життя виконували Самборський Ігор, Баб’як Павло, Антошків Олег, Шешурак Андрій, роль його долі – Іванна Пронюк, роль матері – Негела Христина, а роль дідуся – Федорак Руслан, пастушків – Данилюк Назар і Шешурак Андрій.

Поезії Т. Шевченка декламували Федорів Євген ("Іван Підкова"), Данилюк Назару ("Тарасова ніч"), Шешурак Андрій ("До Основ'яненка"), Івасюк Божена ("Лілея"), Пронюк Надія ("Катерина"), Марцінко Тетяна ("Наймичка"), Кохман Вероніка ("І досі сниться"), Павлюк Назар ("Розрита могила"), Овчарчин Оксана ("Не гріє сонце на чужині"), Бабій Тетяна ("Не нарікаю я на Бога"), Лещук Мар'яна ("Ісаія. Глава 35"), Бойко Юлія ("Сон"), Молощак Марія і Бойко Любомир ("Плач Ярославни") та вірші про Шевченка читали Стецюк Ігор, Федорчук Мар'яна, Бойчук Богдан, Гудзовський Руслан.

Зворушили глядачів і музичні номери. Пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер виє», «Бачив місяць», звучали у виконанні фольклорного ансамблю «Hамисто» і чоловічого квартету, «За байраком байрак», «Там, за лісом, за лугом», «Пливе кача» - також чоловічого квартету. Аплодисментами вдячності від глядачів мали за індивідуальні номери Негела Христина («Така її доля»), Палагіцький Іван («Бандуристе, орле сизий»), Антошків Олег («Не тополю високую»), Федорчук Іванна («Вольная-воля»), Пронюк Тарас («Шлях до Тараса»), Овчарчин Оксана («Співай, соловейку»).

Свято завершилося геніальним «Заповітом», який виконали сцена і зал. Ведучими літературно-мистецького торжества були Квасніцька Христина і Федорак Руслан. Вони малювали образ живого Тараса з його біографічних фактів і подій. Свято утверджувало високий національний дух і глибоку пошану до Великого Кобзаря – світоча української культури.

Йосип Карпів

На фото автора: 1. Роль долі виконує Іванна Пронюк, 2. Читці поезій: Бабій Тетяна, Івасюк Божена, Кохман Вероніка. 3. Роль Тарасика - Ігор Самборський, 4. Читці поезій Марцінко Тетяна та Бойко Юлія, 5. Фольклорний колектив "Намисто", 6. Читці поезії - Овчарчин Оксана та Лещук Мар'яна.