Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Звання народного театру підтверджено

    Для творчого звіту перед громадою першого листопада цього року та на підтвердження звання народного колектив клубовецького драмгуртка обрав драму на п’ять дій Панаса Мирного «Лимерівна». Саме з нею драмгуртківці добре зжилися, їм заімпонувала глибина і характер змісту та можливість творчо втілити його на сцені. А прем’єра цієї вистави відбулася ще минулого року і була присвячена 130-річчю написання цього твору і 120-річчю першої постановки його на сцені з участю артистки М. Заньковецької.

   

   В основу побутового конфлікту «Лимерівни» Панаса Мирного покладено інтимні стосунки між дочкою вдови Наталею Лимерівною (роль виконувала Наталія Маланчій) і наймитом Василем Безрідним (у цій ролі – Руслан Федорак), які по-справжньому любляться і мріють про спільне майбутнє. До вродливої Лимерівни ще набивається син заможної вдови Карпо Шкандибенко (роль грав Любомир Бойко), не раз пригощає горілкою стару Лимериху (в ролі – Світлана Слупська), яка, зігрівшись дармовим келихом, обіцяє видати дочку тільки за нього.У заможного козака Остапа Кнура (роль грав Йосип Карпів), хрещеного батька Наталії, свої плани – видати заміж дочку Марусю саме за свого годованця Василя. Конфлікт поступово загострюється. Карпо Шкандибенко підплачує, щоб Василя взяли в пікінери (тобто в москалі). Остап Кнур радить Василеві втекти в степи, поки пройде набір до війська, відтак повернутись. А за час його відсутності допомагає Лимерисі видати дочку заміж за Шкандибенка, щоб опісля звінчати свого годованця з Марусею. Так вони й діють.

   Наталія Лимерівна, переконана хрещеним батьком Остапом, що Василь її зрадив, змушена піти за невістку до Шкандибихи (в цій ролі – Ольга Лесюк). З ненаситною свекрухою її життя стало нестерпним до божевілля. Коли коханець Лимерівни повернувся додому, то вони обоє зрозуміли, що їх обведено навколо пальця.

   Від гіркої неправди, жорстокої несправедливості та кривди, завданої близькими людьми, Лимерівна накладає на себе руки і гине. До такого фіналу автор підготував глядача: кілька разів у драмі звучить слово «кров». Смерть дівчини  у розквіті літ зворушила дійових осіб, які зрозуміли свої хибні думки. Маруся (роль грала Марія Молощак) вирішила піти в монастир і молитися за душу своєї подруги. З нею пішла також її мати Оришка Кнуриха (в ролі – Оксана Досюк). Василь подався світ за очі. Карпо, Лимериха, Остап Кнур залишилися ні з чим – їх фальшиві плани зазнали краху.

На останку Лимериха згадує пісню уже покійної дочки, мотив якої проходить через увесь твір: пила, пила Лимериха на меду та й пропила свою дочку молоду.

   Драмгуртківці разом зі своїм режисером Світланою Слупською на емоційному рівні донесли зміст п’єси до глядачів, про що свідчили тривалі оплески і подячний виступ сільського голови Богдана Рекетчука.

   Члени журі Наталія Штиркало (методист науково-методичного центру культури і туризму Прикарпаття), Людмила Федик (провідний методист  відділу культури Тисменицької РДА) відмітили належний  рівень сценічної гри аматорів, оформлення сцени і глядацького залу, залучення молоді до театрального мистецтва і підтвердили клубовецькому драмгурткові звання народного драматичного театру, яке йому було присвоєно 1999 року. На пам’ять про цю подію самодіяльні актори і члени журі сфотографувалися.

                                                                                     Йосип КАРПІВ, с. Клубівці

 

 

 

6011355
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
277
1806
2083
5993253
25204
112709
6011355

Ваш IP: 35.172.150.239
Server Time: 2019-11-12 05:24:40
Счетчик joomla