Kluedu.if.ua

КЛУбовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Get Adobe Flash player

Середня освіта – Освітній портал «Педагогічна преса»

Екскурсія у близьке і далеке

   Є гарна традиція у Клубівцях - гостя, який приїжджає у село, ведуть на екскурсію у краєзнавчий музей. Сьогоднішнім відвідувачем став молодий студент із Чиказького університету Святослав Ющишин. Директор музею, відомий краєзнавець Йосип Дмитрович Карпів подарував гостю цікаву мандрівку у історію села, побут, ремесла, культуру селян та освітянську діяльність. У музеї багато експонатів порівняно недавнього віку. Вони швидко вийшли із побуту, їх витіснили сучасні прилади, автомати. У стінах музейної скрині мовби зупинився час.

Музей поповнився новими експонатами

   Напередодні Дня Незалежності до музею нашого села завітав воїн, який захищає незалежність України. Він добрий друг нашої школи і справжній воїн світла. Ми з хвилюванням чекали зустрічі Дмитром Євдокимовим, він приїхав з війни, ми рідко його бачимо. Коли зустрілися, всі стали жвавіші. Дмитро привіз для нашого музею докази теперішньої війни. Це, як пояснив захисник, хвостовик до вистрілу РПГ-7, частину від града (сопло двигуна), кулю 7,62х54, осколок від 120 мм міни, і тубус від РПГ-22. Музей поповнився новими експонатами, наш гість розказав про кожен з них, як і де використовується. 

Ніби у казці побували

   Коли другокласники завітали у сільський музей, їх зустрів директор музею Йосип Дмитрович Карпів у солом'яному капелюсі. Малих школяриків дуже зацікавив той капелюх, бо Йосип Дмитрович виглядав у ньому як казковий чарівник. І справді, у музею все було чарівне: верстат, який ткав тканину, жорна, які мололи пшеницю, куделя і веретено, які крутили ниточку, лампи, які світилися без електрики, праска, яка від грані прасувала та багато-багато дивного і незвичного.

Зустрілись краєзнавці

   У сільському музею села Клубівці зустрілись два краєзнавці: місцевий краєзнавець, директор музею Йосип Дмитрович Карпів та гість з Тернопільщини, кандидат історичних наук Ярослав Ігорович Дзісяк. У них багато спільного: обидва вчителі, займаються літературною діяльністю, пишуть поезію та публіцистику, мають друковані книги, дописують у газети. Ярослав Дзісяк колекціонує паперові грошові знаки усіх країн світу, Йосип Карпів зібрав колекцію паперих грошей, які були в обігу в Україні. У краєнавців цікава розмова біля кожного експоната.

Ділення досвідом

    10 жовтня було людно в історико-краєзнавчому музею села Клубівці. Директор музею Йосип Карпів радо стрічав гостю, колегу по краєзнавчій роботі Ларису Павлівну Омельченко з Дніпропетровщини, журналіста обласної газети "Галичина" Ігоря Лазоришина та три групи ліцеїстів з Івано-Франківського ліцею-інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості. Відвідувачі з цікавістю оглянули виставкові зали музейної скрині, також відвідали музей-криївку під небом у клубовецькому лісі. Засновник музею досвідчений краєзнавець, автор багатьох краєзнавчих робіт Йосип Карпів ділився досвідом з завідуючою Підгороднянського історико-краєзнавчого музею імені Олекси Коваля, показував музейні раритети, пригадував пошукові трафунки.

Екскурсія в музей історії села

   29 вересня у нас була чудова екскурсія у краєзнавчий музей села. Екскурсію проводив директор музею Йосип Карпів. Хочу сказати, що я ще ніколи не була у цьому музею, і коли побачила стародавні експонати то відчула себе десь у XVIII столітті. Ми дізналися багато цікавого з життя та побуту клубівчан. Там були речі, якими користувалися наші дідусі та бабусі, а ми вже не знаємо їх, навіть як називаються. Наприклад, кочерга, веретено куделя, праник, жорна та інші. А найбільше мені вразили експонати з війни, такі як шоломи, зброя, гранати, одяг. Мене заінтересували давні шкільні книги, вони були як нові. Я бачила стародавні гроші, які мене цікавили найбільше.

У селі Клубівці відкрито краєзнавчий музей

    490-річницю народження рідного села клубівчани вшановували відкриттям краєзнавчого музею. Автором музейної експозиції є талановитий сільський краєзнавець Йосип Карпів. Святкову церемонію відкриття вчинили сільський та духовний голови клубовецької громади – Валерій Панкратов та о. Богдан Демчук. Подія зібрала представників місцевої влади, освітян, гостей з клубовецьким корінням, художні колективи та чисельну сільську родину. Кожен на цім подвір’ї відчував свою особливу причетність – з експонатами їх пов’язувала далека і близька родова пам’ять. Старше покоління розглядало інвентар, котрий здавалося недавно був у їхньому вжитку, а для школярів – ці речі вже невідомі навіть дивні…

4169965
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
All days
534
4780
5314
4130707
69134
141075
4169965

Ваш IP: 54.162.118.107
Server Time: 2018-10-16 03:07:46
Счетчик joomla