Print
Category: Історія
Hits: 2417

   2017 рік, а особливо місяць листопад, був щедрим на важливі дати та події у житті вчительки Світлани Василівни Татарин. Передовсім, це - життєвий ювілей, 25-річний ювілей учительської праці, а ще районний семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи, який проходив на базі нашої школи. Як бачите, приводів для розмови є дуже багато. Тому редколегія учнівської газети "Шкільна правда" після гарної коляди запросила до розмови свого наставника і друга, заступника директора з виховної роботи, класного керівника 3 класу Світлану Василівну Татарин.

 

– Світлано Василівно, скажіть, будь ласка, коли Ви прийняли рішення стати вчителем, хто вплинув на наш вибір? Де здобували педагогічну освіту?

− Я мріяла стати вчителем ще з дитинства. На мій вплинули мої вчителі і, звичайно, мої батьки, які хотіли, щоб я була вчителем. Педагогічну освіту здобувала спершу у Коломийському педагогічному училищі, спеціальність за дипломом − вчитель початкових класів, організатор роботи з учнівськими об'єднаннями. Навчання продовжила у Прикарпатському унівеситеті імені Василя Стефаника, який закінчила у 2003 році, спеціальність за дипломом – історик, викладач. 

− Вам подобається учительська праця? Де Ви працювали крім нашої школи?

− Так, учительська праця мені подобається. Зразу після закінчення педагогічного училища я прийшла працювати у Клубовецьку школу.

− Солдат мріє стати генералом, а Ви, як учитель, до чого прагнете?

− Я прагну бачити плоди своєї праці та вдячних учнів. Прагну відчувати себе потрібною. А найголовніше прагнення – виховати гарних, добрих, чуйних людей.

− Скільки років Ви є заступником директора з виховної роботи?  Це важка праця?Як Ви оцінюєте свою роботу?

− Мене призначили заступником директора з виховнох роботи у 2011 році. Це нелегка робота. Як я оцінюю свою роботу? Я вважаю, що найкраще мою роботу можуть оцінити учні, батьки, колеги.  А я вдячна всьому колективу за велику підтримку. Завдяки спільній праці ми маємо певні результати роботи.

− 25 років учительського стажу це багато. Особливо з малими класами. Ви – учитель початкових класів. Скільки випусків школяриків у вашій біографії?

− За 25 років учительської роботи у Клубовецькій школі маю п'ять випусків. 

− Що найголовніше у роботі з дітьми? Яких принципів Ви притримуєтеся?

− Найголовніше у роботі з дітьми − любити їх і пам'ятати, що кожен учень − це унікальна й неповторна особистість. Я стараюся бути для своїх учнів порадником, другом, замінити у школі їм маму.

− Над яким проблемним питанням працюєте зараз?

− Проблемне питання, над яким я працюю «Використання українського народознавмтва у початковій школі».

− Учитель - він і дома учитель. Як відносяться у родині до вашої праці. Чесно, ви для своїх трьох доньок більше як вчителька чи мама?

− Школа є моїм життям. Вчительська праця дійсно забирає багато часу, тому можливо менше уваги приділяла своїм дітям. Зараз мої діти дорослі, тому вони розуміють, що бути вчителем і не любити дітей просто неможливо. Якщо чесно, я для своїх дітей більше як мама.

   Як відносяться у родині до маоєї праці? Моя сім'я багато знає і про школу, і про мій клас, і про тих, хто там вчиться. Вони пишаються тим, що я працюю у школі. Родина завжди мене підтримує.

− Вас всі вважають клубівчанкою, хоч родом і проживаєте у Вільшаниці. Чим стали для Вас Клубівці? Клубовецька школа?

− Клубівці стали для мене другою батьківщиною. А Клубовецька школа другою домівкою.

− Життя - це долання перепон та випробувань. Хто Вам допомагає у житті? Хто перший порадник та друг?

− У житті мені допомагають близькі та рідні люди, друзі. Першим порадником є чоловік.

− Світлано Василівно, що найголовніше у житті?

− Я вважаю, що сім'я для людини − це найголовніше у житті.

 − Кажуть, людині стільки років, на скільки вона себе почуває. Ваш життєва дата співпадає з вашим душевним віком?  Оглядаючись на свої прожиті роки, які би важливі свої досягнення Ви назвали?

− Запитання насправді непросте. Але напевно так, моя життєва дата співпадає з моїм душевним віком.

Найважливіші мої досягнення – це здобутки моїх учнів. Мої діти беруть участь у конкурсах. Вони є переможцями конкурсу Петра Яцика.

Я брала участь у конкурсі «Вчитель року», стала лауреатом обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2011 року».

− Більшу частину свого життя Ви проводите у школі. Ви би хотіли, щоб Ваші діти вчилися у Клубовецькій школі? Чи Ваша сім'я джила у Клубівцях?

− Коли мої діти були ще у початкових класах, я дуже хотіла, щоб вони вчилися у тій школі, у якій я працюю.

− Ви завжди усміхненна, жвава, впевнена, натхненна. Де черпаєте життєві сили та енергію?

− В молитві.

− Вже позаду семінар. Трохи вляглися емоції та переживання. Знаємо, що зроблена титанічна робота. Як Ви особисто оцінюєте семінар, чи вдалося зреалізувати заплановане, чи вдалося висвітлити всі аспекти виховної роботи у школі. Зробіть такий невеличкий аналіз.

− 23 листопада на базі нашої школи відбувся семінар заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи за темою «Формування особистості учня − свідомого громадянина, патріота». Метою семінару було6 підвищи науково-методичну і професійну компетенцію заступників директорів з виховної роботи закладів освіти району з питань організації національно-патріотичного виховання учнів.

   Роботу розпочала завідувач районного методичного кабінету, яка повідомила про важливість і необхдність проведення таких заходів, які дають змогу обміну досвідом, співпраці та отримання додаткових знань, умінь і навичок у виховній роботі. А методист РМК Середюк Марія Михайлівна звернула увагу присутніх на основні завдання патріотичного виховання, а саме: прививання любові до рідного краю, духовно-моральних взаємин, любові до культурного спадку свого народу, виховання любові і поваги до своїх національних особливостей.

   Гостинно зустрі учасників семінару директор школи В.Я. Пронюк та презентував візитівку школи. Далі заслухати заступника директора з виховної роботи, яка представила систему виховної роботи школи та запросила переглянути медіа-проект «Село Клубівці».

Під час проведення практичного блоку учасники семінару мали змогу побувати на занятті-пошук «Де щастя України» у 4 класі (класний керівник М.В. Павлів), інтелектуальній грі «Я люблю Україну» у 9 класі (класний керівник Л.М. Сенко), заняття гуртка «Журналістика» - «Репортерський експромт» (керівник гуртка О.Я. Кузьма), заняття гуртка «Школа безпеки» − «Засоби індивідуального захисту в умовах надзвичайних ситуацій» (керівник гуртка В.Ф. Сидорик).

   Чудовий настрій подарував учасникам семінару виховний захід «Від роду до роду несу горду славу» (педагог-організатор О.Р. Марцінко). Маючи таку нагоду хочу подякувати автору сценарію виховного заходу О.Я. Кузьма, завклубом Р.П. Середюку. А ще хочу подякувати всім, хто виступав. Привернула увагу заступників директорів з виховної роботи району виставка методичних матеріалів класних керівників, виставка творчих робіт учнів-гуртківців, виставка малюнків. Бібліотекарем М.Д. Палагіцькою біла організована виставка тематичної літератури.

   На добру знадку про семінар учасникам подарували буклет про село Клубівці, примірник газети «Шкільна равда». Приємним сюпризом були подарунки, виготовлені гуртківцями разом з наставником І.Д. Жданюк.

   Гості мали можливість побувати на екскурсії в музею села Клубівці, завдячуємо директору музею Й.Д. Карпіву.

   Підводячи підсумки роботи, усі учасники семінару висловили подяку педагогічному колективу та дирекції школи за проведений семінар, ми почули багато приємних вражень та задоволення від гостей. Заплановане нам  вдалося зреалізувати. Сподіваємося, семінар був корисним для усіх присутніх, а особливо для наших школярів.

− Під час семінару відбувся концерт. Усі діти хотіли виступати, навіть дехто насупився, що не вбав участі. Яким чином відбувся відбір школярів для концерту. І що Ви плануєте, щоб задіяти інших дітей?

− Під час позакласних заходів намагаємося долучити до роботи й участі якомога більшу кількість учнів і допомогти їм розкрити себе, свій творчий потенціал.

   Що плануємо, щоб задіяти інших дітей? Згідно річного плану, кожен класний керівник із своїм класом має провести виховний захід. І під час таких заходів будуть задіяні всі учні класу.

− Світлано Василівно, ми Вам бажаємо бути з нами завжди, щастя великого Вам і родині, багато концертів і усмішок, вдячних учнів і батьків. А найбільше Божої ласки.  Просимо у Вас декілька побажань для школярів нашої школи.

− Хочу побажати учням нашої школи бути активними творцями свого шкільного життя, робити його цікавим і змістовним, адже саме участь у яскравих позакласних заходах залишається у пам'яті на все життя.

ДЯКУЄМ ВАМ, СВІТЛАНО ВАСИЛІВНО!

Редакційна команда "Шкільної правди"