Print
Category: Історія школи
Hits: 2370

   60 років тому у 1957 році закінчила Клубовецьку семирічну школу Карпів Ольга Іванівна, 1943 р.н., доктор хімічних наук. Ольга Іванівна завітала зі споминами та архівом фотографій у сільську бібліотеку. Свого часу Ольга Карпів займалася фотографією. У архіві майстрині багато цікавих світлин односельчан.

 

   Наукова біографія Ольги Іванівни Карпів розпочалася з  Клубовецькіої семирічної школи (1950 - 1957) року, десятирічку закінчила в Тисмениці із золотою медаллю (1960). Вона була на диво діяльною ученицею, багато читала, складала вірші, брала участь у хімічному й літературному гуртках, предметних олімпіадах, спортивних змаганнях. У 1959 році поступила на хімічний факультет Чернівецького державного ’ університету і в 1967 році одержала диплом з відзнакою. Маючи рекомендацію в аспірантуру, в цьому ж році пройшла по конкурсу в Інститут загальної та неорганічної хімії Академії наук України.

   1970 році почала тут працювати у відділі аналітичної хімії. Успішно захистила кандидатську дисертацію “Різнолігандні сполуки ванадію та їх застосування в аналітичній хімії” (1973) і провела за робочим столом хіміка-дослідника та в науковій бібліотеці м.Києва 25 років життя, знаходячи час для культурно-масової роботи, активно пропагуючи українською мовою кращі здобутки людської думки (а це були 70-80-і роки!).

   У 1988 році Карпів О.І. закінчила дослідну частину докторської дисертації, одержала перші дослідні партії створеного нового реагента АГАК для швидкісного визначення ванадію (1+5) в розчинах. АГАК почав випускати хімзавод у м. Шостка Сумської області.

  Ольга Карпів є автором трьох винаходів, 17 наукових праць, надрукованих у московських хімічних журналах, опублікувала тези 7 наукових доповідей, виголошених на конференціях у Дніпропетровську, Києві, Чернівцях, Ужгороді, Алма-Аті, Новосибірську, Пермі. Нагороджена відзнакою “Винахідник-раціоналізатор”.

З 1995 року Ольга Карпів перейшла на роботу в редакцію науково-популярного екологічного журналу “Рідна природа”.

В 1985-1993 роках Ольга Іванівна очолювала клуб вчених у Святошині, який брав активну участь у формуванні Народного Руху України, висував перших народних депутатів. Вона була делегатом першого з’їзду НРУ, брала участь у діяльності “Просвіти”, руху Зелених.

Ольга Іванівна повернулася з Києва у рідні Клубівці. Активна та ініціативна, має добру пам'ять, любить спілкуватися, цінує людей та пам'ятні дати, ділиться досвідом. Будні насичені працею, а вихідні Ольга Іванівна проводить серед природи. Вважає, що руки людські повинні невпинно прикрашати рідну землю парками та яблуневими садами. А праця, насичена розумом, - запорука процвітання будь-якої держави.

   За випускників 1957 року відправлялася Служба Божа у сільському храмі. Попередня зустріч випускників 1957 року випуску відбулася у 20 жовтня 2013 року. Ініціювала зустріч Ольга Іванівна Карпів.

Випуск Клубовецької семирічної школи 1957 року,

класний керівник Бат Степан Михайлович 

Бойко Марія Іванівна

Берладин Ярослав Григорович

Гудзовський Степан Дмирович

Карпів Ольга Іванівна

Каопів Іван Дмитрович

Малець Марія Василівна

Павлюк Стефанія Федорівнв

Молощак Марія Миколаївна

Пронюк Анастасія Федорівна

Рекетчук Ганна Василівна

Самуляк Стефанія Павлівна

Страчук Іван Миколайович

Турик Марія Юрківна

Турик Ганна Василівна

Турик Михайліна Федорівна

Тарасюк Михайло Іванович

Шешурак Михайліна Олесіївна

Федорак Федір Олексійович

Палагіцький Микола Дмитрович

Матеріали книги Й. Карпіва "Клубівці"