Декілька цінних порад дав старшокласникам Клубовецької школи випускник, а нині студент четвертого курсу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фізико-технічного факультету Старчук Юрій Юрійович. Юрій закінчив нашу школу із Золотою медаллю і поступив на державну форму навчання. У вузі теж зарекомендував себе добре, має гарні успіхи в навчанні. Старшокласникам радить вже визначитися із вибором навчального вузу та факультету. Це зорієнтує і націлить  їх на підготовку до необхідних предметів для ЗНО: математику чи хімію, чи історію. 

 

 

    Поради: майбутню професію слід обирати на основі того, що найбільше подобається, які шкільні предмети подобаються. Для вступу у ВНЗ потрібно здавати ЗНО. Є обов'язкові предмети такі як українська мова та література. ЗНО включає весь матеріал, який навчають в школі. Тому ЗНО не треба боятися, просто мати необхідну підготовку. Звичайно, добрі результати оцінювання дають можливість поступити на державну форму навчання, в іншому випадку - платне.

   Навчання у вищому навчальному закладі дещо відрізняється від шкільного. Тут навчання ведеться парами. Пара - це два уроки по 40 хвилин. В день може бути дві або три пари. Потрібно багато конспектувати. Особливості навчання: кожного семестру екзамени (різні), заліки. За результатами успішності визначається стипендія.

   Вже доброю традицією стали зустрічі із випускником нашої школи Юрієм Старчуком. Цього разу він спілкувався з старшокласниками 10-11 класів та побував на уроках інформатики у 11 та 4 класах.

Юлія Шешурак, 11 клас

Юрій Старчук "Це твій вибір...". Читайте за посиланням...