Print
Category: Випускники
Hits: 2186

   До нашої школи з візитом завітав колишній випускник, солдат строкої служби, мужній і зовсім дорослий Роман Овчарчин. Він поспілкувався з директором школи Пронюком Володимиром Ярославовичем, першою вчителькою Павлів Марією Василівною, пройшовся коридорами школи і на нього нахлинули спогади, про навчання, про клас і однокласників. Каже посміхаючись, що їх «було багато всюди». Зараз змужнілий і серйозний мужчина, зовсім по-іншому, по-дорослому сприймає життя.

 

   Юні журналісти з 7 класу гуртом несміливо обступили Романа і уважно слухали розповідь про те, як склалося життя випускника нашої школи.

   «Роман після навчання в школі вступив до Технікуму ресторанного обслуговування, здобув свою професію і коли прийшла повістка пішов служити, - каже мама хлопця, – він мав з собою невеличкий блокнотик у якому виконував у вільний час зарисовки. Згодом це замітили і Роман тепер виконує окрім своїх прямих обов’язків оздоблювальні роботи, випускні альбоми для хлопців, які завершили службу».

   Марія Василівна, перша вчителька юнака, пригадує його маленьким, слухняним учнем, який сидів на першій парті, і переживав за дрібні пустощі. Тепер він солдат, змужнілий дорослий і впевнений в собі. «Спілкуючись з Романом, то стискається серце від хвилювання – чи добре служиться дитині, то наповнюється радістю, адже зараз він взірець для інших молодих хлопців. Нехай шлях твій, Ромку, буде легким, служба в армії закінчиться в мирній Україні». 

1. Як Ви потрапили на службу?

   – Після навчання я пішов служити до Львівської області у село Старичі. Навчальний центр №184. Я, навіть, не уявляв як це служити в Збройних Силах України. Та поки не побуваєш на службі не зрозумієш цього. Отримавши відповідні знання приступив до виконання обов’язків – роботи з документами. Згодом прийшов наказ змінити місце служби - переїжджаю до Миколаєва, де працюю в збройних силах морської піхоти. В армії кожен має свою спеціальність я відповідаю за пожежну безпеку. Моє звання матрос.

2. У вашому користуванні є відповідна техніка? В якому вона стані?

– Так – пожежні машини. Різні: і нові і старі, всі у доброму технічному стані.

3. Ви розказували, що недавно були у відрядженні в Запоріжжі, яке ставлення до військових у Запоріжжі, Миколаєві?

  – Ставлення нейтральне, я б сказав байдуже, вони уникають розмов з нами, відводять очі. На західній Україні все по-іншому. Люди можуть просто на вулиці підійти, привітатися і розмовляти, особливо мужчини. Це приємно.

4. Побажання учням школи.

– Щоб розвивалися творчо, були звичайно сміливішими. Я зараз прийшов сюди і згадав всі чудові події з шкільних років, все в школі таке маленьке.

5. Як вам вдалося до нас прийти, адже ваша служба ще триває?

– На даний момент я у відпустці на 10 днів, а потім повернусь до Миколаєва.

6. А з вами на службі є люди з села, області?

– Є з області, з ними я познайомився вже на місці.

7. Як ви ставитесь до служби?

– Насправді я ставлюсь до служби нейтрально. На службі отримуєш уроки від самого життя. Всі навчаються бути дружніми, ніколи не залишати інших в біді. Робимо все разом, в команді. Якщо хтось відстав чи не справляється – інші зупиняються і допомагають. Ми як п’ять пальців на руці – п’ять взводів. Якщо їх об’єднати виходить рота – кулак. Завжди дружні, завжди разом.

8. Ви окрім роботи постійно проходите навчання?

– Так, ми маємо два види навчань: психологічні і фізичні. Фізичні – це смуга з перешкодами, перелазити, скакати, рухатись через болото тощо. Психологічні набагато важчі – над нами їде танк. Ми вчимо його будову, принцип роботи і тому знаємо як треба розміститись, щоб він не завдав нам шкоди.

9. Страшно коли на вас їде танк! Як ви справляєтесь?

 – Для того і вчимось, щоб побороти страх. Він звичайно є завжди, але вже не панічний. Ми знаємо, що відбувається.

10. У вас на службі є дівчата, жінки?

– Є, але вони часто набагато сильніші за чоловіків (сміється).

11. Яка вікова категорія людей переважає?

– Вікова категорія найрізноманітніша, є молоді, є середнього віку і досить старші.

12. Чи є кваліфіковані спеціалісти, які допомагають справитися з проблемами, страхами?

 Є професійні психологи, до яких можна завжди звернутися. Вони допоможуть не тільки з професійними проблемами, але і з особистими, якщо щось не так в родині чи що. Ми відчуваємо підтримку від спеціалістів.

13. Дякуємо вам за інтерв’ю. Як наступного разу будете в Клубівцях – обов’язково заходьте в гості, ми завжди раді!

   Роман іде по справах, учні розбігаються по класах навчатися. На сцені тривають репетиції. "Дитинство і школа - це безмежне диво, в якому пощастило жити всім дітям! І не поспішайте діти дорослішати, бо ще не раз захочете повернутися в маленьку країну дитинства. І як би доля не завертала ваші стежки, дорога до школи завжди відкрита, тут вас чекають і раді бачити!" – такі теплі слова каже вчителька початкових класів Марія Василівна про зустріч з випускником.

Над статтею працювали:

Юстина САМБОРСЬКА, Наталія ТУРИК, Надія РОМАХ, Вікторія ДОСЮК, Юлія СОНДЕЙ, учні 7 класу, Роман Овчарчин – гість школи, перша вчителька Марія Василівна ПАВЛІВ, мама Марія Іванівна ОВЧАРЧИН

З шкільного архіву 2013 рік. "Наші золоторучки". Читайте тут...