Print
Category: Методична робота
Hits: 3423

Ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінювати себе, щоб жити в цьому оточенні”. Норберт Вінер, американський вчений, математик і філософ

На сьогоднішній день одним із головних завдань освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, які забезпечують подальше вдосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві та сприяють розв’язанню проблеми щодо їх якісного впливу на зміст, методи та організаційні форми навчання.

 

Використання ІКТ дає можливість значно підвищити ефективність засвоєння необхідного обсягу навчального матеріалу, адаптації темпу подання нового матеріалу до швидкості його засвоєння з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

На базі нашої школи, 12 грудня, відбулося чергове засідання постійно діючого семінару вчителів математики 10-11 класів на тему “Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій як засіб формування проектно-технологічного мислення учнів”. Метою семінару було обгрунтувати важливість впровадження ІКТ у навчальному процесі, показати можливості застосування мультимедійних технологій на різних етапах уроку.

Семінар розпочався презентацією, яку провів директор школи В.Я. Пронюк. Наступним етапом семінару був практичний модуль. Вчителі відвідали урок алгебри в 11 класі з використанням ІКТ, який провела С.М. Дуридівка на тему “Розв'язування логарифмічних рівнянь”. На уроці було показано різні способи розв’язування логарифмічних рівнянь, поступово переходячи від найлегших до найважчих, також учні працювали з тестами та графіками логарифмічних функцій. За допомогою слайдів учитель стисло виклала основні моменти уроку і показала логарифми, які існують в природі. Використовуючи між предметні зв'язки  Світлана Миколаївна довела, що математика тісно пов'язана з географією. За круглим столом учасники семінару під керівництвом методиста Х.М. Вербицької та керівника РМО О.С.Березової обговорили можливості комп'ютерних засобів для навчання на уроках математики, проаналізували форми застосування комп'ютерних технологій (презентації, дослідження, віртуальні екскурсії, проектна діяльність, тестування) та опрацювали тестові завдання ЗНО.

Учасники семінару в кінці роботи зробили висновок, що добре продумане застосування ІКТ зробить урок образним, новим, цікавим, життєвим, дозволить розвивати вміння учнів працювати в парах і групах.

Н.В. Івасюк, заст. директора школи

Районний семінар вчителів у нашому класі

12 грудня в нашій школі проводився районний семінар вчителів математики. В ньому взяли участь вчителі математики сільських шкіл Тисменицького району. В семінарі взяли участь директор школи Пронюк Володимир Ярославович, завуч Івасюк Наталія Василівна, класний керівник 11 класу Самборська Надія Богданівна. Семінару передував відкритий урок з математики в 11 класі. Вчителька математики Дуридівка Світлана Миколаївна постаралася якнайповніше передати весь хід навчального процесу за допомогою записаних програм і відтворення їх на широкому телевізійному екрані.

 Темою відкритого уроку були: «Логарифмічні рівняння», повторення і закріплення вивченого матеріалу. 8 учнів на протязі навчального уроку виконували усні та письмові вправи, повторювали формули, розв'язували рівняння біля дошки. Загалом задану тему учні засвоїли задовільно.

Після закінчення відкритого уроку семінар вчителів продовжився в математичному кабінеті, де присутні мали змогу зробити свої зауваження, поділитися досвідом, висловити свої думки та побажання.

Такі семінари відіграють важливу роль у покращенні якості освіти загалом, у впровадженні у навчальний процес нових прогресивних ідей та оригінальних творчих задумів.                 

  Іванна Пронюк, 11 клас

 Гостей району радо вітали у нашій школі

 

Вчителів району — учасників семінару — радо зустрічала і урочисто вітала команда учнів 3-6 класів. На цій світлині: “генеральну” репетицію перед виходом проводить Світлана Василівна Татарин, заст. директора школи по виховній роботі.

 

 {gallery}joomgallery/originals/_10/____8/___11{/gallery}