– Володимире Ярославовичу, вже минув місяць карантину. Як працює школа у цей період?

– Освітній процес у час карантину триває. За короткий час педагоги та учні за підтримки батьків зуміли відлагодити дистанційні канали комунікації та взаємодії. Усі навчальні заняття облікуються у єдиній в межах закладу платформі дистанційного навчання klassroom. Оперативне спілкування вчителів з учнями ведеться у класних групах Viber. Конференції Viber та Zoom успішно використовуються вчителями початкових класів та іноземної мови для синхронного спілкування. 

– Чи налагоджено навчання всіх класів?

– Налагоджено навчання усіх класів та дошкільної групи. Це наше першочергове завдання, його поділяємо на ряд підзадач. - Охопленість учнів. Обліковими записами дистанційних платформ охоплено 98% учнів та вчителів. Це добре. - Активність учнів. Системно працюють та активно взаємодіють 90% учнів 1-4 класів, 80 % учнів 5-9 класів і лише 30% учнів старшої школи. - Продуктивність дистанційного навчання. Цей показник сильно залежить від не лише цифрової компетентності вчителів, технічних та побутових умов у родинах наших учнів. Критичними на сьогодні стають такі базові речі як уміння самостійно здобувати інформацію, планувати свою роботу, визначати цілі. Власне, навЧити вЧитися! У когось це виходить легко, дехто відчуває значні труднощі. Наше спільне з батьками завдання - допомогти, надихнути та підтримати.

 

– Чи освоїли учні, батьки програми дистанційнного навчання?

 – Так, освоїли. Діти та батьки у нас супер сучасні!

– Зараз велике навантаження, особливо у молодших класах, впало на батьків. Вони не можуть на рівні педагога пояснити новий матеріал. Що радите у допомогу?

 – Ця проблема викриває єдине із слабких місць дистанційних технологій. Підтверджує незамінність живого контакту на рівні учень <-> учень, учень <-> вчитель. А порада така. Не робіть з цього трагедію. Це природно. Ми обов'язково сплануємо та проведемо корекційну роботу, повторно пройдемо найважливіші аспекти навчальних програм.

  – Вчитель без дітей – це психологічно дуже важко. Як знайти рівновагу у даній ситуації?

– Так, це справді важко. Важливо, щоб кожен з нас на забував, що він є важливою, потрібною і невід'ємною складовою великої шкільної родини. Тільки усі разом ми єдине ціле. Задля збереження цілого - залишаймося вдома.

– Про завершення карантину важко зараз щось говорити. Школа готова провести ДПА, ЗНО?

– Хочу запевнити у наступному. Прикладемо усіх зусиль для того, щоб усі учні успішно засвоїли навчальні програми, пройшли підсумкове оцінювання з усіх предметів навчального плану. На це маємо майже 25 навчальних днів квітня-травня. Як і при звичайному навчанні, буде багато контрольних та підсумкових робіт, заліків. Наголошую, що атестація усіх учнів з усіх предметів є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ умовою переведення до наступного класу чи випуску зі школи.

– На Вашу думку, що зараз найважливіше?

– Здоров'я тіла, емоції та духу. Відповідальність за власну безпеку, а також рідних та близьких.

     Усю нашу шкільну родину вітаю зі світлим святом Великодня! Жертва Христа та Його Воскресіння сьогодні по-особливому нагадують нам, що всі перебуваємо під владою Господа. Віримо і уповаємо на Його всесильну Любов та Милосердя. Нехай наші цьогорічні молитви будуть як ніколи спільними, творять у Небі великий унісон радості та подяки!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Редколегія учнівської газети "Шкільна правда"