Print
Category: Методична робота
Hits: 7098

   

   У Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів 14 березня відбувся районний семінар директорів загальноосвітніх шкіл на тему «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчально-виховному процесі та управлінській діяльності керівників ЗНЗ». Учасників семінару вітали отець-декан Петро Скрипник, сільський голова Богдан Рекетчук, школярі. З планом роботи та його завданнями ознайомили слухачів семінару начальник відділу освіти Тисменицької райдержадміністрації Світлана Шарабуряк, методист райвідділу освіти Тетяна Бунь.

 

Аналіз роботи Клубовецької школи відповідно до Основних критеріїв оцінювання діяльності загальноосвітніх закладів зробив Володимир Пронюк.

  Зміст семінару побудовано на основі чотирьох  аспектів використання ІКТ у навчально-виховному процесі: забезпечення школи комп’ютерною технікою, інформатизація управлінської діяльності і навчального процесу (використання її на уроках, у методичній і виховній роботі), побудова єдиного  інфоромаційного освітнього простору.

Під час практичних  занять мова йшла про побудову єдиного інформаційно-освітнього простору, що забезпечує взаємодію учасників навчально-виховного процесу з інформаційною системою школи, району, реґіону. Ця взаємодія може відбуватися на рівні дистанційного навчання, використання навчальних програм, інформування батьків та громадськості  про діяльність школи.

Директор школи Володимир Пронюк до уваги гостей-слухачів представив універсальну програму аналізу рівня навчальної  діяльності учнів, яка дає підставу для прийняття певного управлінського рішення.

    Щодо інформатизації навчально-виховного процесу, то учасники семінару побачили її на відкритих уроках і майстер-класах досвідчених учителів – історії Володимира Сидорика, англійської мови Людмили Сенко, фізики Віктора Дуридівки, початкових класів Марії Павлів, трудового навчання  учителя-методиста  Ярослава Полетки. Доповненням до цього питанння  прозвучала доповідь заступника директора Клубовецької  ЗОШ Наталії Івасюк, яка поділилася напрацюваннями щодо використання ІКТ  в організації і проведенні методичної роботи.

Сучасні підходи до організації виховної роботи директори  загальноосвітніх шкіл спостерігали під час проведення  літературно-мистецького свята (підготувала педагог-організатор Олеся Марцінко)   «Була у нього незвичайна доля. Та доля Україною була», присвяченого 200-річчю від дня народження  Т. Г. Шевченка, огляду виставки творчих робіт школярів, вишивок їхніх батьків, експозицій  сільського краєзнавчого музею. Питання про підходи щодо організації виховної роботи в школі висвітлила в доповіді заступник директора з виховної роботи Світлана Татарин.

   Підсумки методичних ужинків провели начальник райвідділу освіти Світлана Шарабуряк, голова РК профспілки працівників освіти Франя Мединська, спеціалісти райвідділу освіти Світлана Богак, Надія Бойко, методисти Тетяна Бунь, Василь Римчук.

   Наостанок було представлено сайт школи www.kluedu.if.ua, з якого можна почерпнути інформацію про діяльність Клубовецької ЗОШ, та висловлено подяку  директору івано-франківського видавництва «СІМИК»  Івану Слубському за друковані матеріали для учасників семінару.

Йосип КАРПІВ, с. Клубівці 

Про мистецьку програму читайте на цій сторінці.