У школі молодого вчителя я перший рік. Весь рік працюю над проблемою: виховання свідомої дисципліни та загальнонавчальних навичок в учнів. Зокрема, працюю над такими основними завданнями, як: 1. виховувати в учнів стійкі мотиви навчальної діяльності, навички культури розумової праці, самоорганізації та самоконтролю, якостей особистості, чесності працелюбства, вимогливості до себе, самостійності;

2. налагоджувати фізично-оздоровчу роботу, укріплення здоров’я, нормальний розвиток учні; 3. прищеплювати інтерес і звички до ігор на свіжому повітрі; 4. працювати над вихованням любові до рідного краю, свого народу, його звичаїв і традицій, бережливого ставлення до навколишнього середовища. 

  Працюючи в основному напрямку - розвиток у дітей  інтелектуальних та духовних якостей - підтримую постійний контакт з вчителями Павлів М.В., Сенко Л.М. Це дає мені можливість краще пізнавати риси характеру учнів, рівень розвитку і навчання, знайти правильний підхід до кожної дитини.

   Плануюю свою роботу з дітьми.  Стараюся  організувати її так, щоб  кожен захід  був корисними та цікавими молодшим школярам, відповідав їх віковим здібностям, фізичному, емоційному та розумовому розвитку.

     При виконанні з учнями домашнього завдання ставила мету – якісне їх виконання, орієнтуючись на особистість кожної дитини,спираючись на найкращі її здібності, розвиваючи працездатність, заохочуючи самостійні умови, які приносять дітям радість та    впевненість у своїх можливостях.

Спонукала учнів на результативну роботу, використовуючи індивідуальні методичні прийоми: переконання, заохочення, зацікавленість, пояснення, створення ситуації успіху.

   Для розвитку пам'яті, уваги, розумових дій учнів, використовувала такі ігри: «Вгадай, що змінилось», «Запам’ятай слова», «Чого не стало», ребуси, кросворди.

    Важливу роль в оздоровленні дітей відіграє режим дня, своєчасне харчування. Прогулянка з дітьми – це обов’язкове проведення рухливих ігор, які закріпляють основні рухи, розвивають якості; виконання правил, стриманість, дружелюбність, вміння спілкуватися, розвивають пам'ять, збагачують емоційну сферу, приносять радість. Практикувала з учнями різні ігри, зокрема: «Знайди пару», «День та ніч», «Третій зайвий», «У річку гоп...», «У ведмедя на бору», «Горобці - стрибунці», «Впізнай чий голос» тощо.

    Насправді, група продовженого дня – це дитячий колектив, у якому дуже важливі такі якості та вміння як: дружба, доброта, уміння радіти за успіхи інших, підтримувати, співчувати тощо.   Важливу роль в цьому плані  має психологічний клімат у групі.  Дуже важливо побачити «внутрішнє» спостереження дітей, відчувати їх настрій, вміти розуміти мотиви їх поведінки, важливо бути «адвокатом» дитини, працювати над тим, щоб завжди бути урівноваженим. Тільки коли знайдеш підхід до кожної дитини можливо допомогти вирішити її проблеми, тривоги тощо.

      Згідно календарно-тематичного плану, розвивала такі напрямки роботи.

    1. Морально-правове виховання. Добитися результатів в цьому напрямку допомогли бесіди: усний журнал «Україна для мене», конкурс малюнків «Моя Україна» гра-екскурсія «Що ти знаєш про Україну», розповідь «Символи моєї України».

    2. Громадське та військово-патріотичне виховання. «Народні прислів’я, приказки про відвагу, сміливість, мужність», конкурс малюнків До дня захисника Вітчизни, «Турнір знавців української мови»

    3. Фізичне виховання. Виставка малюнків «Я обираю здоровий спосіб життя», ігрове заняття «В здоровому тілі – здоровий дух», година спілкування «Здоровий спосіб життя – запорука твого здоров’я», настільні ігри «Шаховий турнір».

    4. Формування здорового способу життя. Проводились комплекси ранкових зарядок, спортивні години, рухливі ігри та прогулянки на свіжому повітрі, фізкультхвилинки, бесіди «Правила особистої гігієни», «Про запобігання обморожень та простудних захворювань», виховна година чистоти «Станція Мий-до-дир», «Руки - основний носій збудників хвороб», «Твій зовнішній вигляд. Гігієна школяра взимку», «Здорові звички – здоровий спосіб життя», «Обережно: ядовиті гриби та рослини», виховна година «Про чистоту».

      5. Художньо-естетичне виховання. Конкурси малюнків «Казкове місто», «Моя родина і я», вікторина «Світ цікавого», слухання музики, дитячих пісень, КВК «Весела граматика», гра-подорож «Країна ввічливості», ігрове заняття «Привітання людей за допомогою ввічливих слів і жестів».

      6. Трудове виховання. Проводились трудові десанти, «Майстерня Діда Мороза», «Своїми руками подарунки друзям», «Аплікація кружечків і частин», «Виготовлення листівок до 8 березня», ліплення з пластиліну «Веселі чоловічки».

     7.  Екологічне виховання. Читання оповідань про тварин, вікторина «Це веселі тварини», бесіда «Птахи взимку», «Мій четверолапий друг», «Які бувають дерева?» - ознайомлення з навколишнім, екологічне заняття «Зелена аптека».

     8. Превентивне виховання. Бесіда-гра «Правила дорожнього руху», «Пожежонебезпечні об’єкти. Небезпека використання відкритого вогню», Обговорення ситуацій «Пішохід і автомобіль. Попереджувальні сигнали на автомобілях», вікторина «Правила поведінки на вулиці», «Моя поведінка у транспоті».

     Діти із задоволенням відвідували групу подовженого дня.

Основні цілі та завдання, які я ставила в цьому навчальному році були виконані. Продовжувати виховання свідомої дисципліни та загально навчальних навичок у учнів я планую у 2014-2015 навчальному році. Також планую залучати педагога-організатора та психолога у роботу групи подовженого дня.

Березна Галина Романівна, вихователь групи продовженого дня

На світлинах: мозаїка роботи молодого вчителя Галини Романівни; інтерв'ю у вихователя Галини Березної бере Тетяна Фігураш, учениця 8 класу; прогулянки групи продовженого дня та їхні творчі роботи: Г.Р. Березна - член журі конкурсу.