Print
Category: Методична робота
Hits: 4140

Інтерв'ю з директором школи

Розпочався новий 2014-2015 навчальний рік. Події, які відбуваються в Україні посіяли багато тривог серед населення села. Учні та батьки стурбовані яким буде цьогорічний навчальний процес, зокрема забезпечення підручниками, опалювання в школі, графіком навчання та канікули, безпекою учнів тощо. З цими та іншими питаннями ми звернулися до директора Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Володимира Пронюка.

 

– Володимире Ярославовичу, вітаємо Вас з початком нового навчального року. Просимо поділитися з нами, яким бачите 2014-2015 навчальний рік, його особливості?

-  Цього року у нашій школі – 138 дітей. Особливість – відсутність 11 класу. В перший клас поступило 23 дітей, дошкільна група – 15. Працюватимуть дві групи продовженого дня у складі учнів 1-6 класів. З ними працюватимуть вихователі Галина Березна та Оксана Проценко.

 За новими програмами  будуть вчитися учні 1-3 та 6 класів. Є проблема з підручниками для шостого класу. Радимо користуватися електронними версіями, які розміщені на сайті Міністерства освіти України: http://www.mon.gov.ua

– Навчальний рік триває у пору російської військової агресії проти України, бойових дій на сході країни, тимчасової окупації АР Крим. Батьки стурбовані безпекою своїх дітей та їхнім сприйняттям подій, що відбуваються у країні.

– В ситуації, що склалася, педагоги, психологи, батьки повинні працювати на те, щоб допомогти учням адекватно ставитися до подій у державі. Це допоможе учням зберігати почуття безпеки. Необхідно завжди бути готовим їх вислухати, допомогти проаналізувати їх відчуття та досвід. Особлива увага звертається на відвідування навчальних занять, викорінити практику безпричинного невідвідування школи (це пов’язано і з безпекою). Впроваджується також постійний моніторинг виконання учнями домашніх завдань, стану фізичного та психологічно-емоційного здоров’я.

В систему роботи школи внесено обов’язкові заходи безпеки дітей та вчителів. Передбачено оперативне інформування батьків про місцезнаходження дитини.

– Багато питань з приводу опалення в школі та графіком навчання, канікул.

– І семестр завершуємо 30 грудня (вівторок). ІІ семестр плануємо розпочати 26 січня. Осінні канікули будуть з 29 жовтня по 2 листопада. У І семестрі впродовж жовтня-листопада будуть навчальними 4 суботи. Всі ці заходи пов’язані із необхідністю економії енергоносіїв.

До початку опалювального сезону планується провести часткову заміну вікон у корпусі нової школи.

– Чи є можливість, як і раніше, надавати безкоштовне харчування учням молодших класів?

– Безкоштовне харчування організоване для 1-4 класів та для дітей із сімей, які отримують допомогу, як малозабезпечені сім’ї. Для решти дітей – середня вартість обіду складає 4 гривні.

– Як використовується старий корпус школи?

У старому корпусі поки-що дошкільна група, спортивна кімната, бібліотека та майстерня. У перспективі, з початком робіт по реконструкції школи, ці приміщення теж будуть перенесені до корпусу нової школи.

– Чи є обов’язковою шкільна форма?

–        Не ставимо вимог до шкільної форми. Однак якийсь дрес-код  мав би витримуватися.

Як оцінюєте підготовку школи до навчального року?

- Матеріальна база - столи, парти -  благополучно. Хотів би відзначити допомогу всіх батьків по підготовці приміщень до навчального року. Особлива подяка Івану Івановичу Федораку за облаштування дерев’яної панелі (вагонки) у кабінеті української мови (у 5 класі).

За кошти, надані депутатами Клубовецької сільської ради, придбано LED TV (SAMSUNG), який буде використовуватися в інформаційно-комунікаційному комплексі школи.

– Декілька меседжів для батьків.

–        Цікавитися навчанням дітей,

–        Цікавитися їхнім відвідуванням школи,

–        Систематично заглядати в щоденник,

–        Спілкуватися з класним керівником, адміністрацією, педагогами,

–        Вносити пропозиції та ініціативи до покращення умов навчання та виховання в школі.

–        Щиро дякуємо, Володимире Ярославовичу, за інтерв'ю. Успіхів та натхнення у Вашій праці, миру в Україні, добрих змін та високих показників знань у нашій школі.

Нагадаємо, це інтерв’ю з директором Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Володимиром Пронюком, взяте журналістами учнівської газети «Шкільна правда».

Щасливого нового 2014-2015 навчального року і тісної співпраці батьків, вчителів та учнів.

На світлині: 1. директор школи Володимир Пронюк вручає похвальні листи учням на святковій лінійці Першого вересня; 2. спілкування редколегії газети "Шкільна правда" з директором школи.