23 листопада на базі Клубовецької загальноосвітньої школи відбувається районний семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів.  У рамках семінару відкрите заняття проходить у журналістському гуртку “Ініціатива”. Гуртківці ретельно готувалися до цього дня і дуже хвилювалися, але, як тільки почався урок, усі зайнялися своєю улюбленою справою. До нас на урок прийшли 13 вчителів. Цей урок розпочався з представлення нашого керівника, натхненника – Кузьми Оксани Ярославівни, а вона у свою чергу презентувала нашу тему: “Репортерський експромт”.

   

   Також Оксана Ярославівна розповіла, що таке журналістика і репортаж – це точне висвітлення подій. Наш урок розпочався з цитати Григорія Сковориди: “Уподібнюйся пальмі чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори”. Потім головний редактор – Кохман Вероніка представила всю редакційну команду і розповіла, в якій галузі вони працюють. Кожен учень трохи розповів про свою ділянку і про ті інтерв’ю, які їм найбільше сподобалися. Під час цих розповідей ми дізналися багато цікавих фактів і подій, про які раніше навіть не догадувалися. Ці розповіді супроводжувалися описом подій, під час яких наші журналісти брали ці інтерв’ю. Також ми почули поезію, написану ученицею 11 класу Марцінко Тетяною, “Вуличному музикантові”. Вона розповіла звідки взялася ідея написання цього вірша. Щоб трошки розрядити обстановку ми приготували сюрприз для нашого найкращого директора. Сюрпризом був невеличкий альбом-спогад, в якому було багато шкільних фотографій. Після цієї невеличкою паузи  Пронюк Євген розповів про шкільні спортивні досягнення. Федорак Ілона розповіла нам про “Акцію милосердя”, яка була присвячена воїнам АТО, а також розказала про пожертвування дітям-сиротам. Далі виступила Самборська Юстина, яка є учасником нашого гуртка протяго 3-х років. А також виступили наймолодші учасники нашого гуртка: Марцінко Вероніка і Лялик Ірина. Вони розповіли нам про свій перший досвід написання казки. Виступила і Вовк Ангеліна зі своєю поезією, яку написала нещодавно. Її однокласниця – Павлюк Тетяна процитувала нам свій вірш про осінь, яка зачаровує своєю красою і мальовничістю.

     Анастасія Палагіцька – наймолодша учасниця нашого гуртка, яка веде рубрику про духовність, розповіла нам про добрі вчинки, свята, які вона висвітлювала на нашому сайті. Ці статті зачитав Пронюк Євген. Ми були вражені їх серйозністю, щирою духовністю і вірою. Ще ми прочитали її казки і дізналися про ще одну її рубрику, яку вона веде разом зі своєю мамою.

     Оксана Овчарчин, яка веде рубрику про мистецтво, розповіла нам про свою мрію, до якої вона довго йшла – танці. Саме про них вона часто пише статті.

     Ми представили своїх юних письменників – Савик Вікторію та Ільницького Ігоря, які нам написали дивні твори, які так і хочеться читати.

     Кохман Тетяна розповіла про ідею створення каналу Youtube і про своє інтерв’ю, яке вона брала у своєї сестри, що тільки починає знімати відео.

     Сондей Юлія нам розповіла про воїнів АТО, а також про нашого доброго друга – Дмитра Євдокимова.

     Наприкінці уроку ми зачитали свої репортажі, які писали протягом уроку, намагаючись не пропустити жодної деталі.

     Нам сподобався цей урок, він був дуже пізнавальний і повчальний для нас. Урок був вільним і ми змогли показати, про що ми пишемо у своїх статтях. Я сподіваюся, ми змогли зацікавити всіх нашими роботами, статтями, розповідями, фактами, тому що це для нас дуже важливо.

Божена Івасюк. 10 клас