Серед сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування в міжособистісних відносинах підлітків. Такі відно­сини отримали назву шкільний булінг, розповсю­дження якого протягом останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою. Явище булінгу надзвичайно поширене в сучас­ній школі, психологи й педагоги багато роблять для того, щоб запобігати знущанню та своєчасно усувати його, але цю проблему іноді замовчують, не афішують випадки знущань, її не прийнято обговорювати. За таких умов проблема не усу­вається, навпаки, вона набуває більших обсягів і жорстокіших проявів.

   

   Запобігання та профі­лактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення до дитини неми­нуче призводить до низки руйнівних наслідків. 

           З приводу цієї проблеми в школі 10 грудня практичний психолог Триндяк Наталія Василівна провела тренінг для 7-8 класів на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

        Метою заходу було ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховувати почуття емпатії та співпереживання, розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, попередження випадків агресії у колективі, інформування про можливі моделі поведінки, які можуть сприяти послабленню або усуненню насильницьких дій серед підлітків.

       Учні мали змогу ознайомитися з новими термінами, взяти участь у обговоренні наслідків насильства як для агресора, жертви агресії, так і для тих, хто став свідком насильства. Школярі обговорили шляхи виходу із складної ситуації, пов’язаної з насильством, попрацювавши у групах, визначили причини того, чому людина може стати жертвою булінгу, виробили поради для певної категорії учасників конфлікту.

       Тренінг пройшов жваво, емоційно, учні працювали зацікавлено, активно залучаючись до всіх видів діяльності під час заходу, не залишалися емоційно байдужими до представленої теми.

Наталія ІВАСЮК,

заст.директора з навчально-виховної роботи

Світлини Марії ДУТКИ