21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мово - пісня колискова,

Мова - матері уста.

І Багряний

 

      Щороку, 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. а починаючи з 200 року, цей день відзначаємо і ми українці. Мова - історія народу, його світогляд. Без мови немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки у суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

   До Міжнародного дня мови учні 6 класу разом з класним керівником Людмилою Михайлівною Сенко підготували інтелектуальну гру "Я люблю Україну". У грі змагалося дві команди: хлопці "Синій сектор" і дівчата "Жовтий сектор". Гра складалася із десяти раундів: "Інтелектуали", "Народ скаже, як зав"яже", "Розмовляй українською", "Наша мова колискова", "Це модно", "Знамениті українці", "Розкажи про Україну", "Статистика", "Подорож Україною", "Цікаві факти", "Вірю - не вірю", "Пісня Об"єднує всіх". Команди зазделегідь підготували девізи і випереджаючі завдання. Учні боролися впевнено, наполегливо і вперто йшли до перемоги. Діти показали свою ерудицію, кмітливість, спритність.

   Під час гри команди використали свої знання з української мови і літератури, історії, українознавства та народної творчості. Змагання закінчилися з невеликим відрвом між командами, всього в один бал. Перемогли дівчата "Жовтий сектор".

   Інтелектуальна гра захоплювала глядачів і учасників своїм насиченим змістом і цікавим матеріалом. Захід справив на всіх велике враження. Він мав повчальне і виховне значення.

   Дякуємо Людмилі Михайлівні і учням 6 класу за добре підготовлений і проведений на високому рівні виховний захід "Я люблю Україну". 

Наталія Івасюк, заст. директора школи

Відгуки та враження учнів про інтелектуальний конкурс "Я люблю Україну". Читайте за посиланням.