Print
Category: Методична робота
Hits: 2524

   Місяць травень дуже напружений і відповідальний місяць у житті кожного школяра. У травні  завершується навчальний рік, виводяться результати успішності учнів по всіх навчальних предметах. Особливо хвилюються випускні класи, а зокрема четвертий і дев’ятий,  бо у них державна підсумкова атестація. Щоб зняти зайві переживання учнів та батьків, ми звернулися за інформаційними роз’ясненнями про ДПА до директора нашої школи Володимира Ярославовича Пронюка.

 

    –  Володимире Ярославовичу, скажіть будь ласка, як проходитиме ДПА у нашій школі? Коли розпочнеться?

   –  Початкова школа буде складати ДПА з 13 по 21 травня у формі письмової контрольної роботи. З таких предметів: українська мова (письмо та читання), математика.

   Складання ДПА з української мови проводитиметься 19 травня, математика – 13 травня.

   – Скажіть, результати ДПА де і як будуть враховуватися, на що впливати?

   –         Результати ДПА в початковій школі не впливають на семестрову та річну оцінки. Заносяться до табелю успішності в окрему графу. Проходження ДПА є необхідною умовою закінчення початкової школи та переведення до 5 класу.

   Основна школа буде складати ДПА  з трьох предметів: українська мова (диктант), математика та історія України.

– Які нововведення є цього року? Які класи вперше проходять ДПА? Чим це зумовлено?

   – Історія України – предмет за вибором педради школи, усі ДПА відбуватимуться у письмовій формі. Зміст атестаційних матеріалів розроблено та затверджено адміністрацією школи. З української мови випускники вибиратимуть один із шести диктантів.

    З математики (алгебра та геометрія) буде 16 варіантів тривалістю 135 хвилин.

   – З яких предметів проводитиметься ДПА? Які предмети є обов’язковими, а які на вибір?

   – Оцінки  за ДПА у дев’ятому не впливають на річну та семестрові оцінки, заносяться до додатку та до свідоцтва про базову загальну середню освіту. Для кожного випускника буде проведений підрахунок середнього бала свідоцтва, як середнього арифметичного з оцінок усіх навчальних дисциплін та результатів ДПА. Середній бал свідоцтва враховуватиметься при подальшому навчанні.

 – Щоб Ви порадили і побажали учасникам ДПА?

   – Прохання: щоденно готуватися до складання ДПА. Усі завдання відкриті, випускники мають можливість як самостійно так і з допомогою вчителя опрацювати ці завдання. Це є основною умовою успішної здачі ДПА.

   Усім бажаю удачі!

   – Дякую Вам.

   Інтерв’ю взяте у директора Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Володимира Ярославовича Пронюка. 

Інтерв’ю взяла Шешурак Юлія, 9 клас