Детектив Кен Йцукен

  Теплого, весняного дня, сидівши з лаборанткою Тріксі у своєму кабінет за впорядковуванням різних документів, я помітив знайомий лист. Та зненацька залунав телефонний дзвінок. Як не дивно, це була одна із перших клієнток, яка і досі залишилась моїм добрим другом, авторка цього листа.  За цікавою бесідою з місіс Чері я й не помітив, як минула година. Весь цей час Тріксі працювала за двох. Поглянувши на годинник і на ділянку зробленої роботи, я запропонував Тріксі пообідати зі мною в кафе, що навпроти.

  

− А хто така місіс Чері? – запитала Тріксі дорогою в кафе.

− У неї колись була проблема, тоді вона  мене покликала на допомогу. З того часу Чері часто телефонує і цікавиться моїми справами.

Офіціант прийняв наше замовлення і ми всілися зручно у затишному кафе.  

Розкажи про справу Чері, бо нам і так довго чекати на наше замовлення.

Ну гаразд, – сказав я.

Шість років тому

   Дзвінок у двері.

- Нік, відчини, будь ласка, двері, - попросив я.

- Гаразд.

За декілька хвилин Нік повідомив:

 - Сер, тут приходила жінка, просила передати вам цей лист.

Я узяв лист, прочитав адресу, акуратно розкрив його.У листі йшлося, що  у будинку жінки, яка називається Чері, коїться щось незрозуміле, їй терміново  потрібна моя допомога. Ситуація така: речі у домі самі падають, хтось дзвонить у двері, їй постійно здається, що  за нею хтось  стежить «Таке враження, що я сходжу з глузду» - писала місіс Чері.

Я серйозно перейнявся цією справою. Відтоді аж до закінчення справи я вставав набагато швидше, ніж зазвичай. Був святковий день, я одягнув улюблений смокінг, та покликав свого помічника Ніка.

− Нік, навідаємося до місіс Чері.

Дорогою до місіс Чері ми побачили дивного чоловіка. Він кудись біг, постійно озираючись, то скидав куртку, то одягав на ходу. Одягнений він був дивно. На голові у нього циліндричний капелюх, футболка та джинси. Чоловік щось тримав у кулаці, але раптом впустив. Я запримітив, що то була флешка. Чоловік з страхом підняв її і побіг.

Місіс Чері жила у будиночку край міста. Зайшовши на її подвір’я, побачили дуже гарний газон, зелену огорожу з кущів квітів. На зустріч вийшла місіс Чері. Вона запросила нас до будинку. За чашкою чаю з молоком місіс Чері детально розказала всі подробиці справи. Виявляється, уночі в будинку з’являються різні речі: пекельні собаки, сирени, привиди та інші.

Вислухавши її, ми з Ніком повернулися до офісу. По дорозі обговорювали справу місіс Чері. Невдовзі та зателефонувала і повідомила, що у її хати коїться щось дивне. Слова були невиразними, бо у телефоні був сильний шум. Я зрозумів, що місіс Чері у небезпеці.

   Я з Керл, це лаборантка, яка працювала перед Трікс, поспішили до місіс Чері. Нік тим часом збирав довідки та інформацію по справі. На подвір'ї місіс Чері була якась жінка.

− Кен, поглянь! − скрикнула Керл.

Особа переконливо навіювала думку, що вона привид. Але згодом ми переконалися, що це не так, оскільки вона  зробила деякі  помилки:

Вона відчинила двері. Якщо мислити логічно, привид − це згусток енергії, який складається з дуже маленьких частинок, настільки маленьких, що може проходити крізь тверді, суцільні предмети, тоді навіщо йому було відчиняти двері.

 Коли я кинув камінь, вона ухилилася. Якщо вона привид, то навіщо ухилятися.

Отже, ми зрозуміли, що це розіграш. Але хто це був? І для чого усе це? − ми повинні з'ясувати.

Оглянувши усе подвір’я та прилеглу до нього територію, ми зафіксували багато цікавих фактів про непрості речі, які відбуваються у будинку. Щодо сирен, ми також вияснили, що це просто механізм на таймері. Ось чому він спрацьовував у один і той самий час, кожні 5 днів.

Щодо собак, це окрема історія. Біля дому місіс Чері проводилися ремонти і пилюка заходила через вікно у будинок місіс Чері. У ті дні якраз був початок такзваного сезону кульових блискавок. Це просто збіг. Коли з’являлася кульова блискавка пилюка залітала через вікно формуючи таку собі собаку. Чому ж пекельна собака? Все дуже просто, кульова блискавка має здатність міняти колір. Найчастіші кольори це жовтий, синій, білий, або червоний (місіс Чері бачила червоного). Ось чому саме пекельні собаки. Справа наполовину розплутана, залишилось дочекатися Ніка.

Прийшовши Нік і розповів, що цей будинок місіс Чері купила буквально три місяці тому. Мені залишалося поспілкуватися з нею. Місіс Чері випридбали цей будинок недавно?

Так, декілька місяців тому. Чоловік наполіг, він купив нам цей будинок. Але він з нами тут не живе, − пояснила жінка.

− А можете показати мені його фото?

− Звісно.

Місіс Чері хутко принесла фотографію чоловіка. Це був той дивний чоловік, якого ми бачили, коли зранку йшли до місіс Чері.

Ми зайнялися цим чоловіком. Простежили за ним, зібрали необхідну інформацію. Як виявилося, він найняв акторів, які грали ролі привидів та будівельників. Чоловік купив механізм, який видавав дивні звуки. Він знав, що біля цього будинку найчастіше з’являються кульові блискавки, тому і придбав його для дружини. Ми повідомили про нього у поліцію. Як виявилося із допиту, чоловік хотів запроторити місіс Чері у лікарню для психічнохворих.

Справу було розкрито.

Обідня перерва

   − Дуже цікава історія, а як тепер почуває себе місіс Чері? – запитала Тріксі

   − Вона переїхала в інший район, де їй живеться дуже зручно і комфортно.

   Ось так і непомітно пройшла обідня перерва.  Добре, що сьогодні видався спокійний день, і  мені вдалося впорядкувати документи.

Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, 8 клас

   !   У наступному розділі «Місто Ніколи Тесли» буде розповідатися про місто, яке збудував сам Нікола Тесла і усе що в ньому відбувається.

 

Розділ І. Детектив Кен Йцукен. Читайте тут...

Розділ ІІ. Загублені в тумані. Читайте тут...