Одного разу мама попросила Іринку та Юстинку піти в магазин по хліб. Вони не послухалися, а пішли в ліс погуляти. Дівчата бігали, веселилися і зайшли дуже далеко в ліс. Аж коли втомилися, обдивилися довкола і зрозуміли, що заблудилися. Сестрички ніяк не могли знайти дороги додому. Геть знесилені вони впали на травичку і заплакали.  

-  Що ми наробили? – мовила плачучи Іринка.

-  Допоможіть! – закричала Юстинка.

   Раптом перед дівчатками з’явився страшний бородатий дід. Це був злий чарівник.

 

 

-  Ну що, неслухняні дівчатка, хочете повернутися додому? – засміявся чаклун.

-  Так! – заголосили сестрички.  - Хочемо! Допоможи нам.

-  Ну що ж, добре, я виконаю ваше прохання, але з умовою, що ви маєте виконати мої три завдання.

   Дівчата погодилися і чарівник повів їх до своєї печери.

   У печері було темно, багато бруду, кісток і павутини. Іринці і Юстинці стало дуже страшно. Дівчата затряслися від страху. «Чому ми не послухалися маму?» - думали вони.

   Та раптом чарівник змахнув чарівною паличкою і перед дівчатами з’явилися відро і бочечка. Він грізно наказав:

-  Моє перше завдання: ви маєте мені принести мені відерко ягід ожини і бочечку меду. Друге завдання: прибрати і підготувати мою печеру до зими. Третє завдання: зробити залізну скриньку для моєї чарівної палички. Як не виконаєте ці завдання, з цього лісу ви ніколи не вийдете.

   Дівчата ще гірше засумували, бо не знали, як виконати завдання.

   Чарівник раптово зник, а сестрички взяли посудини і вийшли з печери.

   Йдуть вони, йдуть і ніде не видно кущів ожини. Дівчата сіли на пеньок перепочити.

Коли чують хтось плаче неподалік. Дівчата підбігли і побачили зайчика.

-  Ти чому плачеш? – запиталися дівчата.

-  Я попав у капкан, визволіть мене, будь ласка.

Іринка і Юстинка довго мучилися, але таки зуміли відкрити капкан і визволити зайчика. Своїми бантиками перев’язали поранені лапки зайчику і погладили його.

-  А ви чому такі сумні? – запитав їх зайчик.

-  Ми заблудилися. А  чарівник наказав виконати три  завдання тоді покаже дорогу додому.

-  Я допоможу вам. – сказав Зайчик. – Ви попали у володіння злого Чарівника. Навіть, якщо виконаєте завдання, він вас не відпустить. Тому треба його обхитрити.

-  А як? – запитали сестрички.

-  Ходімо порадимося з мудрою Совою.

Сова жила на високій сосні. Вона все бачила і все чула.

-  Знаю вашу біду, сестрички, - сказала Сова. – Ви допомогли Зайчику, я допоможу вам. Ходіть за мною, я перелечу туди, де є куші ожини. А потім полечу до Ведмедика, ви наберете меду. Ведмідь любить слухати пісні, заспівайте йому. Друге завдання вам допоможуть зробити миші, а третє наш дідусь Коваль. Зараз я вам скину паличку, вона подібна до чарівної, мусите її підмінити. Без чарівної палички ви не виберетеся з володіння злого Чарівника.

  Дівчата подякували Сові, скоро нарвали відерко ожини і побігли до Ведмедя. Іринка вміла співати, вона вчилася у музичній школі. Дівчинка голосно заспівала. Ведмідь всівся слухати пісню, а Юстинка тим часом наповнила бочечку медом. Щоб Ведмідь не розізлився дівчатка залишили йому ягоди ожини.

   Перше завдання дівчата виконали. Друге завдання для Іринки з Юстинкою було легким, бо прибирати вони вміють. Вони позамітали, позбирали павутину, все поскладали, повичищали. У печері стало світло і затишно, а мишки принесли багато зерна пшениці і наповнили міхи Чарівника.

   Залишилося  третє завдання. Зайчик відвів дівчат до Коваля. Той викував їм залізну скриньку і два ключі до скриньки. Один ключ вони віддали з скринькою Чарівнику, а другий сховали у печері. І коли Чарівник заснув, дівчата відкрили своїм ключем скриньку і підмінили чарівну паличку.

   Вони вибігли з печери, гукнули Зайчика. Той змахнув чарівною паличкою.

-  Хочемо додому! – крикнули дівчатка і зразу опинилися вдома.

   Вони розказали мамі про свої пригоди. Відтоді вони завжди слухали маму.

   От і казочці кінець, а хто маму слухає, той молодець!

Ірина ЛЯЛИК, 6 клас