Print
Category: Учнівські роботи
Hits: 1450

   Були собі дві принцеси поні Санам і Сезер. Вони близнята. Їх батько король Асар ніяк не міг їх розпізнати, тоді мати королева Зоя пов'язала їм стрічки з їхніми улюбленими кольорами. Санам любила яскраві кольори, її стрічка рожево-фіолетова, а у Сехер – червоно-оранжевого кольору. У родині всі мали своїх улюбленців – домашніх тварин. Санам любила гратися з коричневою собачкою на ім'я Жуля, а Сезер з рижою кішкою Майєю, у королеви улюблениця кішка Роксана, а у короля дві великі собаки: коричнево-білий Джек та сіро-білий Рекс.

 

   Одного ранку коли королева покликала своїх донечок-поні на сніданок, та прийшла лишень Санам.

− А де Сехер? – стурбовано запитала королева.

− Не знаю, - відповіда Санам.

− Піди, поклис сестру, − попросила королева.

   Коли Санам зайшла у кімнату сестри, у кімнаті було порожньо, а на підлозі вона побачила якісь дивні сліди. Перелякана Санам вибігла і закричала:

− Сехер пропала!

   Батько король приказав усім воїнам та слуга шукати принцесу Сехер. Він розпитував усіх, хто що чув чи бачив дивне. Одна служанка сказала, що чула як увечері  обидві сестри-принцеси дуже сварилися.

− Та ми помирилися, - сумно відповіла Санам.

− А через що ви посварилися? − запитала мати-королева.

   Та Санам не відповіла. Вона вдала, що має якісь справи і мусить йти.

   Пройшло довгих три місяці, Сехер ніде не було. Цього дня був день народження у королеви Зої. Та вона не бажала святкувати, лишень вдень і вночі плакала за донькою. Король як міг втішав королеву, та марно.

Принцесі Санам набридло, що мати королева весь час плаче, тому вирішила сама знайти сестру Сехер. Вона взяла з собою собачку Жуля і разом вирушили до дрімучого лісу. Санам попросила Жуля сповістити всім мешканцям лісу, що Сехер пропала. Жуля обігла весь ліс і заголосила:

− Гав-гав! Принцеса Сехер пропала! Допоможіть її знайти!

   Мешканці лісу загомоніли між собою, передачи сумну звістку. Через декілька годин до Санам підлітає Сокіл:

− Твою сестру викрав злий чарівник. Я знаю, де його палац.

− Покажи нам дорогу, друже Соколе! − попросила Санам.

   Вони рушили густим лісом. Дорога була важка, але Санам дуже хотіла врятувати сестру. Здалеку вони побачили високу вежу і дуже високі сходи. Принцеса не вагаючись рушила ними, Жуля була поряд. За годину вона була на вершині вежі. Там у клітці вона побачила свою сестру Сехер.

− Як знайти ключ від клітки? − зажурилася Санам.

− Почекай, у мене гострий нюх, а в Сокола гострий зір, ми знайдемо ключ, - мовила Жуля.

І справді черех декілька хвилин Жуля роздобула ключ.

Принцеса Санам відкрила клітку і випустила на волю сестру Сехер. Вони обійнялися на радощах і швидко побігли сходами вниз.

Раптом вони почули чиїсь важкі кроки.

− То злий чарівник повернувся, − сповістив Сокіл, − ховайтеся за кущем, а я його відволічу.

   Сокіл стрімголов накинувся на чарівника і зняв з його голови чарівний капелюх. Птах швидко полетів і закинув капелюх на високу гору. Розлючений чарівник полетів за своїм чарівним капелюхом, а принцеси-поні тим часом бігли щосили додому, поки їх не помітив чарівник.

  Злий чарівник помітив, що клітка відкрита і кинувся наздоганяти принцесу. Але назустріч йому вибігла Жуля, два великі королівські пси Джек і Рекс, і руда кішка Росана. Обдертого, покусаного та поцарапаного чарівника посадили у темницю.

   Король і королева, все королівство раділо поверненю принцес. У королівстві було велике свято, святкували день народження королеви Зої.

− З днем народження, королево! − заспівали всі разом і нести королеві  чудові дарунки. Санам і Сехер принесли рожево-фіолетові та червоно-оранжеві орхідеї.

Королева Зоя обійла їх і запитала:

− Може скажете мені, чому ви посварилися в ту ніч перед викраденням Сехер.

 Принцеси похнюпили голови.

− Ми сперечалися, кого Ви більше любите? − стиха мовила Сехер.

− Дорогі мої Санам і Сехер, я люблю вас однаково сильно, ви для мене як два ока, котре можна любити більше? Як дві руки, котру можу любити більше? Як два вуха, котре можу любити більше? Ви − найбільше моє щастя і багатство на землі.

   Злий чарівник віддав королеві свою чарівну паличку в дарунок і сказав, що більше не буде робити зло. А для Сокола побудували золоте гніздечко на високому-високому дереві і він часто прилітав провідувати принцес-поні.

   От і казочці кінець, а наші поні незадовго пішли під вінець.

Вероніка МАРЦІНКО, 6 клас

Казки Вероніки Марцінко

Пластилінова кішка. Читайте тут...

Казка "Маленька і велика поні Азелька". Читайте тут...