Певно кожен, особливо у селі, після Різдвяних свят запитає: а скільки вертепів у вас було? Святкування Різдва годі уявити без вертепу. Бо вертеп – це молитовне прославлення Бога через театральне дійство та комічне відображення побуту нашого життя. Насправді, це одна з найкращих оздоб Різдва, наша традиція, яку ми зберігаємо вже понад чотири століття. Неабияку радість в людські оселі приносить збитошна Маланка, яка ходить  на Старий новий рік, на святого Василія. Головні персонажі комічного дійства "Маланка" і "Василько", а відвідують вони у першу чергу ті домівки, де є дівчата. 

 

   У Клубівцях на цьогорічне Різдво було три молодіжні вертепи, які сформували старшокласники Клубовецької школи та недавні  випускники школи. Три дні мандрівні театри біля кожної оселі клубівчан відтворювали вертепне дійство народження Ісуса Христа і славили Його щедрим словом та українською колядою.

   Наш вертеп створили: Берладин Андрій (9 кл.), Берладин Богдан, Павлюк Андрій, Пронюк Богдан (9 кл.), Іваніцький Назарій (10 кл.), Атаманюк Іван. Другий вертеп: Кучар Роман, Павлюк Назарій (10 кл.), Драбик Володимир (8 кл.), Пронюк Микола (8 кл.), Шешурак Любомир (7 кл.), Шелемей Богдан (7 кл.) Третій організували клубовецькі музиканти: Козак Степан, Антошків Олег, Лялик Іван та інші.

Гарно колядували у селі сестриці, які ходили від церкви прославляти Бога. А також дуже багато було маленьких колядників, майже всі учні молодших класів.

Маланка цього року теж була дуже забавна, багато молоді взяло участь у цьому жартівливому дійстві.

   Є споконвічна традиція долю заколядованих грошей жертвувати на Церкву. Цей рік особливий в історії України, йде війна на сході України. Тому без вагань ми пожертвували на АТО - 1000 грн, знаємо також, що вертеп музикантів пожертвував - 1500 грн на АТО. Нехай це буде наш скромний, але дуже щирий молитовний внесок у спільну перемогу. 

Я грав роль пастушка у вертепі. Пастушки першими довідалися про народження Ісуса Христа. Тому як годиться, сповіщаю вам усім:

 Христос Народився! Славіте Його!

Пронюк Богдан, 9 клас