Нещодавно Україна втратила талановитого співака і актора, лідера гурту «Скрябін» Андрія Вікторовича Кузьменка, добре знаного всім по псевдоніму Кузьма. Звістка про цю трагедію облетіла всю Україну. Кузьма (Скрябін) нам, молодим, дуже подобається, бо він завжди казав правду. Ми знаємо майже всі його пісні. Сумуємо, що так рано обірвалося життя Кузьми. Ми вирішили виразити свої співчуття.

 

   Спершу ми провели у соціальній мережі опитування, чи учні хочуть вшанувати пам’ять співака у Клубівцях. Більшість учнів висловилися "за". 

   Тому 12 лютого, після уроків, ми залишилися після уроків, щоб виготовити пам’ятну листівку. Я вибрала фотографію із журналу "Viva", вирізала її. Потім взяла картон та приклеїла фотографію, написала вірш, присвячений Кузьмі та упакувала гарно у файл. Далі ми з Оксаною Овчарчин прикріпили пам’ятну листівку на дошку оголошень.

Ця акція мені сподобалася, бо ми висловили свої думки, повагу та сум за талановитим кумиром. А ще мені сподобалося, що багато клубівчан підтримало цю ідею, особливо молодь. "Скрябін не помер. Він пішов давати концерти Небесній Сотні" - так писало у соцмережі "Вконтакте".

Коротко про Кузьму.

Андрі́й Ві́кторович Кузьме́нко (псевдонім — Кузьма) народився 17 серпня 1968 року у місті Самборі Львівської області, загинув 2 лютого 2015року в с. Лозуватка Дніпропетровська області. Андрій закінчив музичну школу по класу фортепіано. Закінчив факультет стоматології, йому було це нецікаво, однак довчився на прохання батьків.

Займався спортом, був кандидатом у майстри спорту з біатлону.

13 вересня 1997 року дружина Світлана народила доньку, яку назвали Марією-Барбарою — на честь польської акторки Барбари Брильської, кумира дитинства Андрія Кузьменка (за його словами, дружина також дуже подібна на Барбару Брильську).

У 2000–2010 роках Історія життя Андрія надалі була тісно пов'язані з групою «Скрябін». 2000 року став ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка», який проіснував до 2002 року.

Приблизно з 2003 року Кузьменко працював ведучим програм «Шанс» і «Шиканемо» разом зі співачкою Наталею Могилевською. З того часу Андрій бере усі важелі керування проектом «Скрябін» на себе, починає творити зовсім іншу музику, ніж досі. 

У 2006 році Кузьменко проявляє себе як письменник після видання власної книги-автобіографії «Я, Побєда і Берлін», яка кілька разів перевидавалась.

Наприкінці січня 2014 року записав пісню присвячену подіям Євромайдану, зауваживши, що він підтримує людей на Майдані.

Андрій був дуже талановитий, дуже цікава філософія була в нього, з ним цікаво, він був дуже начитаний. Коли мав вільну хвилину, він завжди  вдосконалював себе.

В нашій пам’яті він залишиться людиною – вічним двигуном, який своєю енергією і цілеспрямованість надихав усіх навколо.

Маряна Лещук, ініціатор акції