1.  Дмитро, 20 лютого – День вшанування Героїв Небесної Сотні. Ми знаємо, що ти зразу з Майдану пішов на війну. Нас цікавить, якби все повернути назад, ти б знову пішов на Майдан? Чи хотів би щось змінити у своїй біографії?

 — Багато людей хотіли б повернути час назад і в якомусь етапі життя внести якісь корективи, можливо і я так само десь поступив, лиш тільки не тоді. коли постав вибір стати на захист країни. Я ні секунди ніколи не жалів і не жалію, що пішов  на фронт. Це мій чоловічий обов'язок.

2. Як ти вважаєш, чому саме молоді люди змінили хід історії в Україні?

— Піднялася і змінила хід історії патріотична молодь, та, яка не виховувалася радянською пропагандою, а виховувалася в патріотичному дусі. Більшість молодих людей не сковані шаблонними рамками дій і поведінки, вони готові йти на ризики за ідею, тому вони і були рушійною вирішальною силою.

 

 

3.  Як ти вважаєш, події на Майдані були сплановані? Чому розстрілювали беззбройних людей?

 —Звичайно що сплановані. Для Росії  головним завданням було посіяти хаос і страх в суспільстві, після чого розпочався етап розчленовування України. Но ціною великої крові українських солдатів такий російський план провалився

4.  Чим ти займався на Майдані? Скільки часу був? Розкажи нам коротко про Майдан.

— Я на майдані мало часу пробув 19-21 лютого. Туди поїхав тоді, як там реально стало гаряче. Коли 18 лютого почалися масові вбивства активістів я негайно записався на виїзд в Київ. Вже 19 лютого я був в дорозі. Вночі 20 числа прибули на майдан, а вже зранку почався розстріл.

5.  Як ти вважаєш, багато тих, що були на Майдані пішли на фронт?

—Так, багато майданівців пішли на війну, тому що з'явилися ще страшніші і серйозніші виклики для держави. Цього разу вже в лавах Збройних Сил і добровольчих підрозділів зі зброєю в руках

6.  Ти вже  7 років на війні. Це так багато. Чому війна не закінчується?

 — Війну ще ніхто не закінчував, її можна виграти або програти. В даному випадку є три варіанти: 

   • Це піти на умови Росії, тобто капітулювати. В такому разі війна в такому вигляді як зараз закінчиться, но згодом ми  проснемося в повній окупації, а після нас чекатимуть 1932-1933 роки. 

   • Зібрати всі сили і засоби і піти на штурм, і військовим шляхом почати звільняти окуповані території. В такому випадку будуть численні втрати з нашої, як я вже колись раніше казав про те що ми військові готові до цього, готові заплатити таку ціну. А чи готове до цього суспільство, впевнений що ні.     Суспільство хоче вимагати завжди все і зразу, а от ціну після втілення їхніх вимог вони не готові прийняти.

   Є ще інший нюанс, це те що ми воюємо не з сепаратистами Донбасу, а з Росією. І якщо ми стягнемо всі сили і засоби на Донбас, як цього хоче суспільство, то відкриємо інші частини, бо межуємо з Росіє не тільки на Донбасі. 

   • Третій варіант - це військово-політичним шляхом, давити Росію санкціями і наносити постійно втрати їхнім військам, звільняти поступово, метр за метром українську землю. Цей варіант вважаю самим оптимальним.

   Зараз ми йдемо шляхом тільки політичним, армія в своїх діях на фронті зараз обмежена. Основним завданням на неї покладено це просто не допустити подальших втрат територій.

7.  Як на війні змінюється людина, її погляди, переконання, життєві цінності?

 — Війна кожну людину міняє. А як саме це в кожного індивідуально, кожен солдат це окрема історія, їх безліч. Немає одного шаблону, можу сказати тільки одне, що без винятку залишає вагомий відбиток на нервовій системі. А як з таким приданим далі жити це вже проблеми кожного індивідуально.

8.  Тих, що полягли на Майдані назвали Небесною Сотнею. А як називають тих, що полягли на війні?

 — Наскільки я знаю таких людей називають просто - загиблі в російсько-українській війні, і думаю, ця назва відповідає дійсності.

9. Багато говорять про мирні перемовини, а чи не щодень приходять сумні вісті з війни. Що відбувається, які зміни відбулися з 2020 року на фронті?

— З 27 липня вступило в дію прийняте політиками рішення про так зване повне і всеосяжне припинення вогню. Якщо не враховувати поодинокі випадки, то воно так і було. Но зараз ситуація поступово знов починає загострюватися

10.  Яка зараз ситуація на фронті. Де ти перебуваєш з частиною?

— Я зараз в Яворові, в частині в ППД. Про ситуацію на фронті здебільшого взнаю, як і ви всі - з новин.

11.  Чи використовує ворог заборонену зброю?

—Так, використовує. Використовує не тільки заборонені Мінськими домовленостями калібри, а і Міжнародними конвенціями міни типу ПОМ-2.

12.  Чи бувають обстріли у ночі? Чи у  вас залишається час для відпочинку та вільного часу? Як ви його проводите?

— До перемир'я були обстріли і вночі. Але попри те ми мали вільний час, тому що зараз бойові дії не такі інтенсивні, вони не ведуться цілодобово. А мають характер провокаційний і раптовий,  протяжністю до декількох хвилин.

13.  Чому історія повторилася і ворог той самий?

— Я відповім на це питання одним висловом, не впевнений що дослівно, но суть збережена: "Історія має здатність повторюватися для тих, хто її не пам'ятає".  Хто думає, той зрозуміє про що я.

14.  Тепер трохи не про війну.  Що робить вас щасливим?  Яка річ чи подія дає вам повід для усмішки?

— Ну про це можна довго розповідати, таких миттєвостей багато і різних. В даному випадку я посміхаюся і щасливий тому, що спілкуюся з колективом клубовецької школи????.

15.  Яка найзаповітніша мрія?

— Сім'я.

16.  Як поживають Ваші жовтенькі котики?

 — Котики живуть щасливим котячим життям????.

17.   Коли повернетесь з фронту приїдете до нас?

— Коли повернувся з фронту в мене були реальні плани до вас завітати, та спалах епідемії в вашому селі і ще деякі ньюанси, про які я пізніше колись скажу, коли вже особисто приїду до вас, на жаль внесли свої корективи. Але я від своїх планів не відступив, і якщо мені навесні дадуть хоча б коротку відпустку то хоч на пару хвилин, то я заскочу до вас.

18.   Ми щиро вдячні Вам, що виділили час для інтерв'ю. Щоб Ви побажали нашим учням.

— Слухатися батьків, вчителів, берегти себе і своє здоров'я!

З захисником України, учасником подій на Майдані та учасником бойових дій

в російсько-українській війні Дмитром Євдокимовим спілкувалися

Ангеліна ВОВК та Тетяна ПАВЛЮК з 9 класу